Kje delam narobe?

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
do sedaj sem imel nuvi 750 in stvar je laufala super. skoraj v malem prstu. izključno z nasveti alter-ja.
še predno sem se zavedel sem imel garmin 2595. zato o njem nisem in še zmerom ne vem nič.
problemi in težave so sledeče.

win xp sp3 - prenosni pc
mi zazna novo napravo, vendar se gonilniki ne instalirajo do koncam - na koncu me obvesti o neuspehu.
slika na garminu taka, ki prikazuje povezavo pc in garmin
včasih mi je omenjal eno nastavljanje gostitelja v garminu(?)

win 7 32 - domači pc
mi je našel napravo in instaliral nekaj (?). sedaj napravo vidim v raziskovalcu kot samostojno, ne pod moj racunalnik. ni blema!
vendar ga MapSource 6.16.3 ne vidi.

rad bi (alter, prosim, daj da bo tko!) delal, kot sem navajen (sic):
v mapsourec-ju izdelal poti, poi (radarje!), zbiral tracke, pošiljal zemljevide na garmina 2595 in 750 - tako za win xp kot za win 7.
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.751
114
63
Njprej preberi vsaj prvo stran tegale, da boš znal nastavit USB Mass storage na nuviju: https://www.alter.si/tabla/showflat.php/Cat/0/Number/1290641/an/0/page/0#1290641

Potem pa še poglej tule proti koncu za USB gonilnike: https://www.alter.si/tabla/showflat.php/Cat/0/Number/1420116/an/0/page/0#1420116

Še tole ti bo pomagalo: https://www.alter.si/tabla/showflat.php/Cat/0/Number/1426574/an/0/page/0#1426574

Po moje boš rešil zadevo
smile-1.gif


nahrung002.gif
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.573
685
113
toti Maribor
1. Greš v Developer meni tako, da najprej greš v način "cockpit"
20111124-88u2c3qq9rfkn3ytfmksyrs31a.jpg


2. Držiš prst na sredini zaslona cca. sekund, da se odpre stran z diagnostiko
20111124-kajjqfqg55ue9im1tg71knjuh9.jpg

3. Greš eno stran navzdol po meniju
20111124-bt7q4phmi2hagt744x6gb74c1y.jpg

4. Izbereš MTP Settings
20111124-c5rntsui6wq2wwpr3x535112kh.jpg

5. Izbereš "Mass Storage" in shraniš
20111124-ehqnb151dmfxi9mxj4yfs9xd31.jpg
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
DELUJE OK !
domači pc potreboval nastavitev mass storage.
prenosnik
potreboval morej posodobitev, tako da točno ne vem, kaj je delovalo.
mislim pa da je bilo v povezavi nekaj z franework (?) in popravilom registrov (sic)

spet eden k kr neki prtiska, pa ne ve kaj!

je pa geoset, šenčur pisal in ponudil direktno (!) telefonsko pomoč.
toliko na eno izjavo nekje, v stilu: pa nikar ne računaj preveč na šenčur.

prvi dan 14 dnevnega popotovanja po danski, mi je v ingolštatu (prvi dan) crknil stari garmin. ma jest sem se u...
draga se je spomnila in rekla greva kupit novega. edino kar sem predlagal je - garmina vzamiva. prideva v štacuno in je tekla: tegale bova. ma saj nisem imel pojma o novih garminih. torej sem pot nadaljeval po road book-u. garmina pa kot zemljevid.
drug dan ji rečem, naj proba starga. pa je spet začel delat. novi pa zarad lepšega gor. hudiča pa še tega novega vrag uzame k seb. dobesedno tema ! glavan da dela ta star.
in spet čez neki časa, a nov že dela. ja seveda, vsa vesela nekaj pritiskava, spet tema! prava štorija.
in seveda se spomnih alterjevih besed: vročina in direkt sonce pokopljeta navigacijo. doma mi namreč ventilacija - klima - lepo piha
na navigacijo. tu pa je bil položaj malce drugače.
na koncu sem imel OBA garmina na notranjem vzvratnem ogledalu. po zakonu o opremi vozil, mora avto imete notranje vzvratno ogledalo. in tako v avtodomu lepo gledaš, kdo se med vožnjo mečka na zadnji postelji, oz kaj delajo otroc.
in novi z vsakim dnem postaja zamenjava za še delujočega ta starega.

hvala za pomoč in ne bodite skromni!
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Evo sedaj si porihtal in probaj vseeno poklicat Šenčur vendar jim ne povej da si že rešil težavo.

Pa poročaj kakšne nasvete so ti dali za odpravo tvoje težave.

p.s.
Prvo kar ti bodo rekli je naredi hard reset (povej da si ga že)
drugo kar ti bodo rekli je da ponovno namesti gonilnike (povej da si že)
tretje kar ti bodo rekli je da prinesi nuvija v Šenčur na servis

Večina uporabnikov mi je poslala na ZS da so dobili ta postopek pomoči od Šenčur-a
 

scania

Pripravnik
27. jan 2008
350
5
18
ACTROS 1851
in ti zamenjajo napravo za drugo. Drugače nimajo pojma. Ali pa ponudijo novo navigacijo, da ti odkupijo tvojo, ter prodajo novo z zelo visoko ceno.
Bom pa zaradi firbca odnesel prihodnji teden nuvija 250W na servis če ga bojo zbudili, kajti do sedaj ga ni uspelo nobenemu, pa bom poročal kaj bodo rekli.
 
Nazadnje urejeno: