kiropraktik

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

john

Pripravnik
27. sep 2007
646
0
16
moja ima strašne probleme z hrbtenico. Vsak dan jo boli, zato bi probala it h kiropraktiku.

Katerega kiropraktika priporočate v okolici Ljubljana, Kranj

LP Mare
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
In kako hudo jo bo moralo boleti, da bo dejansko poiskala zdravniško pomoč?
confused-1.gif



Najmanj neumno se mi namreč zdi, da nekdo s "strašnimi problemi s hrbtenico" išče pomoč nekega kiropraktika. Saj ne rečem, najbrž ne bo nič hudega, ampak ob kakšni primerni utesnitvi hrbtenjače, je po obisku tovrstnega šarlatana ne bo več nič bolelo - bo pa do konca življenja na invalidskem vozičku. Oziroma če ima probleme z vratom, lahko ob "uspešnem premiku vretenc" pride do zatrganja bazilarne arterije na vratu, kar pa je bolj ali manj konec.

To je sicer ekstremni scenarij, ampak ne mislit, da en šarlatan, ki "lomi kosti", ne more narediti veš škode kot koristi.

Nekih praktičnih dokazov, da tovrstna tehnika deluje, pa prav tako ni.


Tako da če jo dejansko boli ravno toliko, da bi šla h kiropraktiku, k zdravniku pa ne, naj začne jemat Naklofene in delat vaje za hrbtenične mišice. Ceneje, manj boleče in bolj učinkovito.

 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Glej - da se ugotovi "utesnitev hrbtenjače" se verjetno potrebuje kakpen MRI ali CT - kar pomeni, da čakaš 6+ mesecev. V vmesnem času te bodo zdravniki nafilali s takšnimi in drugačnimi analgetiki v konjskih dozah.
Logično, da ljudje iščejo drugačne rešitve in obisk kiropraktika velikokrat tudi pomaga.

PS: niso (niste) krivi zdravniki, ampak sistem
PPS: so tudi "kiropraktiki", ki zahtevajo več obiskov. Poznam primer, ko je bilo 10 obiskov pri "kiropraktiku" po 50 EUR z učinkom 0
PPPS: tudi pri blokadah je že prišlo do trajne invalidnosti - mar to pomeni, da naj sedaj blokade odklanjamo
 

kroja

Pripravnik
4. nov 2008
282
0
16
sej ni vsaka bolečina, pa če je še tako strašna, resna stvar.počakaš da mine. vzameš tablet, se gibaš tako kot je pač možno. Če te je vsekalo zaradi težkega dela, predvsem dvigovanja, se temu redno izogibaš, tudi v bodoče. razen če nimaš problema pri takem delu, če je to pač bolj akutno kar imaš ti. Seveda to ne pomen da nisi fizično aktiven, nasprotno, delaš vaje da okrepiš mišice. slikanje in drugo sranje pa pride v poštev verjetno šele čez čas. in ti tudi kaj dosti ne morajo pomagati. če ti bo pa dohtar rekel(ortoped) da bo treba pod nož, je pa itak že kurbarija. Samo to je bolj mala možnost, da je to pri tebi problem.

vsekakor pa ne hodit k kiropraktikom, ker je škoda denarja.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.539
113
A se ne da plačati teh preiskav pri zasebnih dohtarjih, pa prideš na vrsto "takoj" ?

Skoraj boljše dati denar njim, kot pa šarlatanu?
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.396
4.393
113
49
Na sončni strani ALP
Imam občasno resne težave s hrbtenico. Enkrat je šlo tako daleč, da nisem mogel vstati, ležati, mravljinci od sredine križa pa do prstov na nogi. Takrat sem dobil 6 inekcij v rit in neke divje tablete, po katerih sem 1/2 ure po zaužitju spal celo noč. Pri lažjih oblikah bolečin, pa sem dobil tablete proti bolečinam in sprintan papir z vajami za hrbtne mišice. Zadnjič mi je samo povedala, da naj grem na internet pa si vaje sprintam.

Kaj čem potem hodit dohtarju, če me odpravi z vajami za križ in tabletam proti bolečinam zato ker pač delam v pisarni za računalniku?! Pri kiropraktiku pa me je po enem obisku nehalo boleti in od takrat nisem imel več problemov. Sem pa nedolgo nazaj "poletel" po stopnicah in pristal v telemark, pa me je spet začelo štihati. Naj grem spet dohtarju po tablete? Ne hvala, grem raje tja kjer mi lahko pomagajo...
 

kroja

Pripravnik
4. nov 2008
282
0
16
samoplačniško kar se jaz imel pri kolenu sem bi na vrsti pri ortopedu v 10 dneh za prvi pregled in potem kontrola. šele tam te pregleda, dohtar oceni da ni nič resnega, ti sicer pove, kaj vse je možno, če se ne bo samo po sebi popravilo, pokažejo ti vaje in to delaš, in po nekaj tednih se pobereš. čez nekaj mesecev ni bilo več bolečin.

ampak to govorim samo za moj primer, ker se mi je voda nabrala v kolenu in ni bilo nič resnega. na mri greš samo če ti ortoped to predlaga. Če ti pa reče, da ni potrebe, pa pač vztrajaš in delaš vaje in se mora popraviti zadeva. Če pa tisti 1% se ne popravi, potem pa pač spet k dohtarju, pa slikanje, če je treba. Ampak samo slikanje kar tako, ker misliš da rabiš nima smisla, po moje.
 
Nazadnje urejeno:

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.396
4.393
113
49
Na sončni strani ALP
Moja kolena na slikanju niso pokazala nič. Mi meče koleno ven, če naredim hiter gib (ne upam več na fuzbal...)
ali pa če "nerodno" stopim iz avta. Obvezno gibi samo naprej/nazaj. Levo/desno pa je jeba...

Spet ena cvetka od dohtarjev, če je miniskus itaq nimamo kaj delati in moramo počakati, da mišica poči?!
stupid-1.gif
 

B81

22. jul 2007
34.502
8.957
113
Zvonko Rugolé iz Rogaške Slatine...

Ker oče skoraj hodit ni mogel in injekcija pač ni kaj dosti pomagala...je po prvem obisku vozil avto domov.
3 ali 4 terapije, pa je bil čisto ok.
Dela pa v Rogaški in menda še v Radečah.
 

john

Pripravnik
27. sep 2007
646
0
16
hmm. sem mogoče premalo napisal. Pred cca 8 leti je padla na smučanju. Vsi pregledi niso pokazali popolnoma nič. Problem pa je, da se tekom dneva hrbtenica nabije skupaj. Jaz že točno vem kje pritisniti na hrbtu. Samo malo zaškrta, pa je spet dobra do naslednjega dne
smile-1.gif
. Takoj čuti olajšanje.

LP Mare
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Pa je kdo pomislil, da se je po osmih letih morda kaj spremenilo oziroma da sedanje težave niso več posledica desetletje stare poškodbe?
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
Glej... kakorkoli obrneš to debato - kiropraktika JE alternativna medicina. Z vsem pozitivnim in vsem negativnim, kar prinaša to dejstvo. Brez nekih resnih znanstvenih temeljev, vendar z možnostjo resnih posledic.

Komur pomaga, super.

Ampak potem imamo:

- osteoporozo
- nestabilna vretenca
- počena vretenca
- nestandardna anatomija bazilarne arterije
- kostne zasevke malignih tumorjev


En šalabajzer z masažno mizo bo pač "zdravil" tudi te.


Kot sem že dostikrat povedal - več kot imam (predvsem slabih) izkušenj na področju medicine, nižja je moja toleranca do alternativnih metod zdravljenja. Zaklepam.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.