..ker je "iskanje" neuspešno...

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Sem že probal najti odgovor na "iskanju", pa ni nič konkretnega. Torej, kakšen je postopek pri odprtju popoldanske obrti, ali s.p-ja. Dajte mi malo pomagat...Hvala!
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
O tem je blo že kr nekaj napisanga.

Zjutraj greš na Ajpes. Odpreš dopolnilno dejavnost. Izbereš si svojo glavno dejavnost in "stranske". Registracija sama je brezplačna.
*Priporočam ti pa, da napišeš, da ne boš imel nič predvidenega dobička (npr. 5k€ prihodkov in 5k€ odhodkov), čeprav ti bojo rekl, da je kao vseeno. Če boš napisal, da boš imel npr. 2k€ boš plačeval akontacijo dohodnine za nekaj kar še sploh nisi zaslužil do konca leta in polovico naslednjega. To je "mrtev" denar in ti dela zgubo. Boš pač pol plačal davke, ko bo treba.

Potem greš na Durs kjer dobiš potrdilo, da imaš poravnane vse davke in obveznosti do davčne in sklice na katere boš nakazoval zneske za zavarovanje (če ti jih ne bojo dal, jim reči za sklice).

Potem greš k izdelovalcu štempiljk in si daš delat najcenejšo štempiljko. Mal ga pobaraš če bi se dalo čimprej in prideš nazaj iskat. Potem greš z vsem tem na banko (Abanko ali Nkbm so najugodnejši) kjer odpreš poslovni račun.

To je to. Opravljeno v enem dnevu, če maš srečo s štempiljko.
 

Accord

Pripravnik
2. sep 2007
959
21
18
Tukaj si odpreš s.p. v nekaj minutah. Pogoj je osebni digitalni certifikat.

Klik na Vstop za državljane... in greš lepo po vrsti.

lp
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
a pa je treba kaj na matični firmi urejat?
tam, kjer sem že zaposlen.
al njih nima čisto nič za brigat, kaj se bom jaz šel v svojem prostem času.
glede na to, da mi oni plačujejo prispevke, bi mogoče morali kaj vedet o tem.
lp
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Jaz sem še študent, tako da sem zavarovan preko univerze. Vse kar sem moral naredit, je blo to da sem na Durs prnesu potrdilo o šolanju.

Če mene vprašaš ti ne bi bilo potrebno obvestit delodajalca, ker boš to počel v popoldanskem času in s tem ne boš nič manj delal na šihtu. On bo plačeval isto zavarovanja, tako da se za njega ne bo nič spremenil. Ampak to je samo moje mnenje. Najbolš, da greš na Durs in vprašaš kakšno potrdil morš prinest glede zavarovanja, če si že zaposlen in bi rad odprl popoldanski s.p..
 

Georgie

chairman
1. sep 2007
982
0
16
Far Far Away
Pozdrav Alterčki spet po dolgem času!
pozdrav.gif
Samo ena pripombica v zelo zanimivi in aktualni temi.

Najbrž je v primeru, če je nekdo že zaposlen, treba paziti le na morebitne konkurenčne klavzule v obstoječi pogodbi o zaposlitvi. (Uradno seveda.
wink-1.gif
) V bistvu ravno sam zadnje čase nekaj premišljujem o novih variantah ... Ampak, če si študent, so klavzule jasno brezpredmetne.