Ker Hot Hatch je best buy

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Kak so kaj ti šestaki v alfah nasploh, vzdržljivost pa to?

Me mika GT z tem motorjem....

nekoč.
tongue-1.gif
 

Swifthead

Pripravnik
14. avg 2007
366
0
16
LJ
www.mercedes-amg.de
@cizy:



ja tile šestaki so še eni zadnjih res Alfinih izdelkov! Glede vzdržljivosti pa takole....ta motor potrebuje veliko rednega vzdrževanja (napram običnim avtom), torej če vanj točiš dobro olje bo delal! Pa še neko posebnost ima, ki je samoumevna pri vseh motorjih z notranjim izgorevanjem a tukaj še posebej pride do izraza....je to da hladnega lepo počasi ogreješ....torej dokler ni olje nekaj časa na delovni temperaturi ni tiščanja....ker je motor na to še posebej občutljiv, pa še več bo pil bencina da ne govorim o nepotrebni porabi olja!!! Tudi ko ga razgretega po tiščanju ugašaš je dobro da ga ugasneš vsaj mejčkno kasneje zaradi tega da vodna pumpa še malo ohladi glavo motorja ter da se vse malce ustali....ker je motor tipično italijansko malce na višjih temperaturah ob tiščanju glede na ostale znamke.....torej nekako podobno kot Ferrari ali Lambo, le da je motor polovico manjši!



Se pa strinjam da je pogled na ta motor izredno lep in da ima čudovit zvok!!!



@ CupraR: ne izbiraj Focusa ST (ni treba me poslušati a vseeno povem svoje mnenje).....ker mislim da si vseeno dinamičnejši voznik ti Focus ST nebo ustrezal, ker je avto po načinu vožnje bolj umirjen! Avto sem vozil in lahko povem da po voznosti je proti ostalim v prednosti le malenkost na avtocesti, kjer je motor uglajen in podvozje mirno tudi pri visokih hitrostih......medtem ko v športnosti mu manjka tisto kar ima Mazda 3MPS ali Leon Cupra ali Astra OPC!!!!

Nasploh naj Ford sploh nebi razvijal konkurenco zgoraj omenjenim ker če smo realni iz tega Volvoveg petvaljnika bi z lahkoto če bi želeli iztisnili mnogo več moči (kar bi pomenilo konkurenco zgoraj omenjenim), a to so naredili zanalašč! Torej raje konkurirajo malce umirjenimi Golfom GTI.....bolj tak ne pretirano grob avto!

Drgač pa sem bil še razočaran nad bremzami (razen na AC), ter ob tiščanju nenormalno visoko porabo.....višjo sigurno od zgoraj omenjenih že zaradi večje kubature in petimi valji!

Focus če bo želel udariti najvišje v klasi bo izdelal Focusa RS z istim motorjem a okoli 300KM ter mnogo športnejšim podvozjem in bremzami!!!



Za razmislek: Toyota Corolla TS (2.0 kompresor ter 225KM in kompresorski navor)!!! Sam verjetno ti avto nebo všeč.....



...pomojem da je najbolje če kupiš Leona Cupro R
wink-1.gif




pa poročaj o odločitvi
 
Nazadnje urejeno:

der_Alte

Fizikalc
21. jul 2007
2.063
10
38
Zemlja
alte.aufbix.org
Citat:
Uporabnik CupraR pravi:
Pa jo sploh še dobiš?? Razn rabljene?? Kokr vem po faceliftu ni več na voljo..

Z razlogom je ni. Kot tudi ni več Thesis 3.2 pa še kakšnega modela. Zakaj? Ker je dobesedno zmanjkalo motorjev. Alfino tovarno motorjev v Areseju so ustavili že, hmm, dve leti pa pol nazaj? Tiste pijanske kreature, katere blok prihaja z druge strani sveta pa pač nočejo še kam tiščat.
 

miha013

Fizikalc
20. jul 2007
5.204
0
36
41
lj
Citat:
Uporabnik Swifthead pravi:

@ CupraR: ne izbiraj Focusa ST (ni treba me poslušati a vseeno povem svoje mnenje).....ker mislim da si vseeno dinamičnejši voznik ti Focus ST nebo ustrezal, ker je avto po načinu vožnje bolj umirjen! Avto sem vozil in lahko povem da po voznosti je proti ostalim v prednosti le malenkost na avtocesti, kjer je motor uglajen in podvozje mirno tudi pri visokih hitrostih......medtem ko v športnosti mu manjka tisto kar ima Mazda 3MPS ali Leon Cupra ali Astra OPC!!!!
Nasploh naj Ford sploh nebi razvijal konkurenco zgoraj omenjenim ker če smo realni iz tega Volvoveg petvaljnika bi z lahkoto če bi želeli iztisnili mnogo več moči (kar bi pomenilo konkurenco zgoraj omenjenim), a to so naredili zanalašč! Torej raje konkurirajo malce umirjenimi Golfom GTI.....bolj tak ne pretirano grob avto!
Drgač pa sem bil še razočaran nad bremzami (razen na AC), ter ob tiščanju nenormalno visoko porabo.....višjo sigurno od zgoraj omenjenih že zaradi večje kubature in petimi valji! Ter tudi 4x4!!!

Focus če bo želel udariti najvišje v klasi bo izdelal Focusa RS z istim motorjem a okoli 300KM ter mnogo športnejšim podvozjem in bremzami!!!

ST je fwd only
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Swifthead: CupraR ne obstaja več
smirk-1.gif


DA ne omenjam kje si našel 4x4 pr ST-ju
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Citat:
Uporabnik SoulMan pravi:
Citat:
Uporabnik CupraR pravi:
DA ne omenjam kje si našel 4x4 pr ST-ju
grin1.gif

V napačno razpredelnico na netu je gledal...

grin1.gif

Ej dej neki mi še povej kako se ti ST na splošno zdi glede kvalitete materialov, izdelava itd..
smirk-1.gif

Glede porabe se strinjam nimaš kej preveč mislt, pa vseeno se ob normalni vožnji+ da stisnš ko ti paše da prežvet z 11-12L. Seveda če si ga mel na probi za cel tank oz več..
 

Swifthead

Pripravnik
14. avg 2007
366
0
16
LJ
www.mercedes-amg.de
Na probi sem ga imel 3 dni.....in je veliko pil le ob tiščanju ( s tem mislm da je pil več kot če bi ostale konkurente non-stop tiščal)! Mislm da če te poraba 10L/100km ne moti, da pol ni pene, ker tko se da peljat ob normalni vožnji, sploh pa na relacijah!
Izdelava se mi zdi na nivoju...sploh armaturka in pa sedeži ter vsi premikajoči deli!

Sej je dober nakup, če se sprijazniš z porabo in rabiš avto veliko na AC, pa sploh če si ga želiš z vpadljivo oranžno boš tut opazen.....ampak vseeno je to Ford......kar je pa meni nižja znamka po kakovosti od ostalih....torej Honda, VAG, Mazda.....edino z Oplom se mi nekako zdita da skp pašeta v isti žakelj!

če te še kaj podobnega zanima kr vpraš :=)
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik miha013 pravi:
kaj zdej, a ma 4x4 al nima?

Tist, ki ga je Swifty testiral, ga je imel. Tile, ki smo jih pa ostali in ki so na voljo za navadne smrtnike pa so FWD.

@Swifthead...a te ni sram, da po treh dneh probe nisi ugotovil, da avto ni AWD? Mene bi bilo... Hm...mogoče pa ima tako dobro lego, da si mislil, da je AWD...
rolleyes-1.gif
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik CupraR pravi:
Glede porabe se strinjam nimaš kej preveč mislt, pa vseeno se ob normalni vožnji+ da stisnš ko ti paše da prežvet z 11-12L. Seveda če si ga mel na probi za cel tank oz več..

Če ga malce pritisneš na trenutke, lahko pozabiš na 11-12l. Bliže 15l. Vsaj jaz sem jo imel tam nekje.
tongue-1.gif
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Sigurno, vendar konec koncev je tut to en faktor.
Če ob podobnem načinu vožnje en ku 15 drug pa 11 se kr pozna
smirk-1.gif

Seveda je pri teh modelih poraba postranska stvar, vendar je lahko tudi eden od - oz + ki prevaga pri odločitvi..
 

miha013

Fizikalc
20. jul 2007
5.204
0
36
41
lj
tega avta ne rabiš vrtet neprestano čez 6000 da pokaže vso svojo moč, hitro se ga da peljat tudi če ne tiščič gasa neprestano do podna

dokaj logično ane
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Citat:
Uporabnik miha013 pravi:
tega avta ne rabiš vrtet neprestano čez 6000 da pokaže vso svojo moč, hitro se ga da peljat tudi če ne tiščič gasa neprestano do podna

dokaj logično ane

Ne za nekoga ki nima kaj takega u lasti, oz ni konkretno sprobal..
Trenutna poraba ne igra vloge, niti ne morš cel tank žgat na polno (razn na pisti)..
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Sej kot sem napisal, očitno nisi počel z njo vsega kar je zmožna, kar si nenakoncu sedaj sam potrdil.
crazy1.gif




En fajn giro hoče - belvi in nazaj z polnim gasom, pa bi BC kaj hitro pokazal 25l+.
 
Nazadnje urejeno:

miha013

Fizikalc
20. jul 2007
5.204
0
36
41
lj
a to počneš tudi s svojim avtom?
jst nimam te navade da se izživljam na testnih vozilih

edino na dirkališču bi lahko sprobal kaj vse zmore, ampak nism šel tja