Ker Hot Hatch je best buy

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
No da rečemo eno na to temo in sicer kera zverinca je z vas best buy v tej klasi, tm do 30.000eur..
Izkušnje, kkšni linki od testov vse je dobrodošlo
grin1.gif

Zakaj sploh sprašujem, počas bo treba nekaj novega nabavt, Seat je ratal prešvoh
evil.gif


Mal mojga pogleda:

Civic TypeR: super lega, izdelava, dizajn, a premalo moči, tipične švoh Honda zavore in previsoka cena
frown-1.gif

Zadevco smo konkretno sprobal, do vseh mej s strani Preka ki dirka z 7G. Bi jo takoj mel, če mi jo kdo šenka, kupil pa nikoli..

OPC Astra: tut lepa, pa vendar še nism našel testa ki se ne bi pretoževal čez prenos moči na prednja kolesa. Kaos
grin1.gif


Ford ST: zanimiv, ker je zelo pocen (prot ostalim), če ga je kdo že vozil nej pove
smirk-1.gif
osebno me moti samo položaj za volanom (res previsok sediš)

VAG grupa: S3 predrag, GTI prešvoh, edina fajn zadevca nova Cupra. Se mi zdi da velik ponuja za denar, edino bedna armaturka mi gre na k.
grin1.gif
+dobre izkušnje z prejšnim modelom.

Mazda 3 MPS: čedalje bolj k gledam se mi zdi najboljša izbira. 260ps+špera (od modelov višje je noben nima), zadeva je fajn tovarniško zamorjena (Mazdaspeed sesalni del+izpuh in si zelo blizu 300ps, kje je šele večji tlak). Kar je bedno da je pri nas 3000eur dražja kot v nemčiji+ white pearl se dobi samo v Kanadi
grin1.gif



Ostalos e mi niti ne zdi omembe vredno, putmo to da za tak denar dobiš že malo rabljenega Z-ja itd...
 

miha013

Fizikalc
20. jul 2007
5.204
0
36
41
lj
moje izkušnje: ST se super pelje, zvok 5 valjnika da gate trga, vendar precej žejna zadeva
OPC merilnik hitrosti, vrtljajev in nivo goriva je vse kar premore od merilnikov. kje so kake temperature itd. sedeži so odlični pravtako kot v STjki
MPS: diferencial dobro opravlja delo, moči je vedno več kot dovolj, in ob do konca pohojeni pedalki volan vleče iz rok kljub tcs. zvok je boljši izven kabine kot v kabini, sdeži najslabši od vseh treh opisanih

to je na hitro kar se spomnim
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Glih dons gledal tisti del Fifth Gear-a, ko so izbirali najboljši hot hatch.
smile-1.gif


V štartu so bili Focus ST, 3 MPS, Astra OPC, Golft GTI, Leon Cupra, Megane F1, Civic Type-R. Takoj odpadli 3 MPS, Astra OPC, Leon Cupra.

Nadalje odpadla Civic Type-R in Megane F1.

Na koncu na progi zmagal Golf GTI (bil je 30th Anniversary).
 
Nazadnje urejeno:

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.321
113
zdej je spet odvisno za kaj ti potrebuješ ta avto in koliko (če kej sploh) misliš tunat... no kakorkoli, navijam za mazdo 3 MPS. pa za že malo rabljenega Z-ja
tongue-1.gif
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.254
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik CupraR pravi:
Ford ST: zanimiv, ker je zelo pocen (prot ostalim), če ga je kdo že vozil nej pove
smirk-1.gif
osebno me moti samo položaj za volanom (res previsok sediš)

Ker sem izmed teh vozil le ST-ja, bom komentiral tega.

Visoko sedenje? Meni se zdi sedenje prav fenomenalno, Recaro sedeži res opravljajo svojo nalogo odlično in znajo biti tudi presneto udobni.

Moč? Tu ne bom izgubljal preveč besed...jo je več kot dovolj. 200km/h doseže z neverjetno lahkoto (mogoče zato, ker sem navajen na ubogih 115KM...).

Lega? Kolikor sem jo jaz preizkušal je odlična. Špere nisem pogrešal, ker avtomobila med testom tudi nisem spravljal v pogoje, da bi jo. Verjamem pa, da bi na stezi prišla prav.

Zvok? Njami...
cool-1.gif


Opremljenost? Ni da ni... Kar se da dobit v tem razredu avtomobila, ima.

Izgled? Electric orange zažiga, je pa eden redkih avtomobilov, ki izgleda hudo tudi v beli barvi. Ampak obvezno 3-vratno verzijo.

Poraba? Tisti, ki kupuje takšen avto, ne gleda na porabo. Če že koga zanima...da se ga peljati tudi s 10l/100km...ampak...kje je poanta?

Če pa te še kaj zanima...vprašaj.
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
zdej je spet odvisno za kaj ti potrebuješ ta avto in koliko (če kej sploh) misliš tunat... no kakorkoli, navijam za mazdo 3 MPS. pa za že malo rabljenega Z-ja
tongue-1.gif

Na mišljeno za divjanje, bolj za dinamično vožnjo in da ko ti zapaše in daš gas da gre nekam
smirk-1.gif
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Citat:
Uporabnik VAG pravi:
Glih dons gledal tisti del Fifth Gear-a, ko so izbirali najboljši hot hatch.
smile-1.gif

V štartu so bili Focus ST, 3 MPS, Astra OPC, Golft GTI, Leon Cupra, Megane F1, Civic Type-R. Takoj odpadli 3 MPS, Astra OPC, Leon Cupra.
Nadalje odpadla Civic Type-R in Megane F1.
Na koncu na progi zmagal Golf GTI (bil je 30th Anniversary).

No taki testi so smeh, sploh če uzamem da sicer je GTI 30 podobn po moči kot Cupra, je pa precej bolj šibak pri podvozju in zavorah.. PA še dražji je.. Ampak dobr testi so relativni, vsak preferira nekaj svojega
smirk-1.gif
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Citat:
Uporabnik CupraR pravi:
No taki testi so smeh, sploh če uzamem da sicer je GTI 30 podobn po moči kot Cupra, je pa precej bolj šibak pri podvozju in zavorah.. PA še dražji je.. Ampak dobr testi so relativni, vsak preferira nekaj svojega
smirk-1.gif
Iskali so v smislu trenutno najbolj hot hatch aktualne legende, zato so že v štartu odpadli nekateri favoriti (pomanjkanje pedigreja iz preteklosti).
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
S tega stališča je pa čist logično, GTI je le GTI, pa čeprav že skor 20 let dela Golf še močnejše modele
grin1.gif
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Rajš peš hodm k da mam Megana domaa
smirk-1.gif


BTW se zavedam da sm dal glup komentar, sam me noben ne prepriča
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Alan

Fizikalc
22. jul 2007
2.031
19
38
42
Ljubljana

Ta pa itak upam da bo enkrat pri hiši :D

Nisem je hotel sploh omenjati, ker ni več najnovejša, pa tudi CupraR jo ni dal med svojo izbiro. Je pa sigurno najbolj poseben avto od vseh naštetih, italijanski V6 poje izredno lepo in tudi pogled na motor je paša za oči:

alfa_romeo_32_v6_gta.jpg
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Pa jo sploh še dobiš?? Razn rabljene?? Kokr vem po faceliftu ni več na voljo..