Kdaj ste kupili zadnji navigacijo?

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
Ma niti ne rabiš držav menjati - včasih tudi znotraj ene države menjaš postaje, pa tudi ponudnike in je dovolj, da te en na svoji postaji “ne odjavi”, pa se že ne moreš na drugi prijaviti (celo pri istem ponudniku se včasih zatakne z odjavo - sploh ne rabiš preklopiti ni drugega).
Sem se navadil, da vsake toliko poštrkam in preverim ali se še “online”.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N
I

Izbrisan uporabnik 474

Sygic, GMaps in Waze so laufali vzporedno. Sygic in Gmaps sta bila v split screen načinu. Podatki so se osveževali konstantno, saj je Gmaps vedel za vsa delovišča, manjše zastoje (cestnina) in podobno. Tudi Waze je dobival vse podatke. Sygic je začel povečevati zastoje kmalu po objavi na radiu, ko so se dejansko začeli zastoji. GMaps in Waze sta rabila še kakšno uro, da sta rekla, da pa mogoče bo treba malo stat. Sygic mi je medtem ponudil obvoz čez Graz, preden se je začela gužva tudi tam (zaradi nogometa), nato se je vrnil na A9...

Pod črto - trije navi programi, isti začetek in isti konec, vsi trije so me pripeljali na cilj pravilno. Eden mi je javil, da so zastoji in da ni primernega obvoza, 2 pa sta rekla da zastojev ni, dokler nisem padel v zastoj... Waze me je celo vprašal, če sem slučajno v zastoju, ker se premikam počasneje kot običajno. Here pa se je že pred časom izkazal za polomijo, kar se traffica tiče... iGo imam tudi kupljen z traffic naročnino, vendar me je lani konstantno vodil skozi zaprti tunel - celo označen je bil kot zaprt...
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.606
1.526
113
Gmaps ima res probleme z zastoji, ker javi prepozno. Npr. odkar jodlari drkajo občasno z kontroli na meji na šentilju: on pravi čakal boš 5 min, kaže pa temno rdečo črto do Monda, kar je skoraj 1km do meje in je vsaj pol ure čakanja
 

Smer

Pripravnik
4. maj 2009
67
6
8
Kranj
Tam sem omenil, da rabim popravilo. Če ne bo šlo, grem v novega.
Kateri GARMIN ste nazadnje kupili?
In kaj je danes sprejemljivo? Drive smart? Sam ene 3 modela GARMIN sem videl. Le to res?

Avgusta letos Garmin Drive Assist 50, ki ima vgrajeno kamero za snemanje prometa. Kvaliteta posnetkov zadovoljiva, pri ogledu posnetkov kaže koordinate, hitrost, datum in uro. Nima pa snemanja zvoka v notranjosti avta, kar je kar zadovoljivo, da niso na posnetku komentarji voznika ali sopotnika in nima bluetootha. V glavnem se mi je šlo zaradi kamere. 2 sem že kupil, niti ne tako poceni preko Ebaya, pa nisem bil zadovoljen z nobeno. Ena kaže dokaj slabo sliko, druga snema, ko pa se vračam s cilja, jo pa ne pripravim več, da bi snemala. Se kar izklopi, čeprav je napajanje enako kot na relaciji od doma do cilja. Ta v Nüviju snema brez problema takoj, ko garmina priključim v avtu, pa do izključitve.