kdaj ste kupili zadnji akumulator in katere znamke

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63
... je bil? danes sem sel malo po trgovinah, ker je stari akumulator odpovedal. ko sem prisel do prve cene mi ni bilo nic jasno. baje je sel svinec precej gor (spet kitajski sindrom?) akkuji so drazji za vsaj 30% . vcasih sem dal za akumulator cca 17.500sit, danes pa me enak pride okoli 100 eur. pa se ta je od tople. kje vi kupujete akumulatorje? katere znamke? ste z njimi zadovoljni?

pa da bi vam avto jutri zjutraj vzgal ....
cheer.gif
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.254
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik ericks pravi:

... je bil? danes sem sel malo po trgovinah, ker je stari akumulator odpovedal. ko sem prisel do prve cene mi ni bilo nic jasno. baje je sel svinec precej gor (spet kitajski sindrom?) akkuji so drazji za vsaj 30% . vcasih sem dal za akumulator cca 17.500sit, danes pa me enak pride okoli 100 eur. pa se ta je od tople. kje vi kupujete akumulatorje? katere znamke? ste z njimi zadovoljni?



pa da bi vam avto jutri zjutraj vzgal ....
cheer.gif




Ravnokar sem pregledal cenike...a je narod nor? Cca. 3 mesece nazaj sem za 74Ah Toplo dal malce več kot 60€, zdajle pa pri AMZS-ju pride preko 90€.
bonk.gif




P.S. Z njim sem zadovoljen.
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
kak mesec in pol nazaj.Je neke cudne firme-se nikoli slisal.Placal sem dobrih 50 EUR za 40Ah.Prejsnji je bil FIAM se prvi v avtomobilu, ki je letnik 99.Se tega sem unicil po bedariji-vzigal sem z kljucem ki je bil razkodiran.
bonk.gif




Cena je prakticno drazja vsak teden, ker narasca cena svinca.
 
Nazadnje urejeno:

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
Menda so res šli precej gor. Hec, je da hkrati s svincem tudi akumulatorji, čeprav je npr. že 1 leto na polici.

No, tebi blizu (če se ne motim:) ) je trgovina West pod bivšo Grudo na Dolgem mostu. Tam sem nazadnje kupil akumulator pred 3 meseci, 100Ah 60 evrov. Pred tem sem še v tolarjih kupil 55Ah za okoli 8 jurjev. Firma žblj, menda delan v isti tovarni kot varta, zaenkrat je najstarejši iz te družine star 3 leta in dela bp.
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Svinec je v zadnjem letu blazno podražal, zato tak skokovit porast cen akumulatorjev. Dejansko so se letos ceniki 3× spremenili, zgolj zaradi tega te podražitve. Najhitreje je cene popravljala Topla, s kakim tednom zamika so sledile nemške tovarne. Ena izmed največjih izvoznic svinca - Kitajska - je zelo omejila izvoz, saj ga še za lastne potrebe primanjkuje.



Cena svinca v zadnjih petih letih:



spot-lead-5y-Large.gif
 
Nazadnje urejeno:

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63
Citat:
Uporabnik Samojed pravi:
Menda so res šli precej gor. Hec, je da hkrati s svincem tudi akumulatorji, čeprav je npr. že 1 leto na polici.

No, tebi blizu (če se ne motim:) ) je trgovina West pod bivšo Grudo na Dolgem mostu. Tam sem nazadnje kupil akumulator pred 3 meseci, 100Ah 60 evrov. Pred tem sem še v tolarjih kupil 55Ah za okoli 8 jurjev. Firma žblj, menda delan v isti tovarni kot varta, zaenkrat je najstarejši iz te družine star 3 leta in dela bp.

v west pa res nisem poklical. jutri preverim cene se tam. 100Ah 60 evrov je skoraj prelepo brati da bi bilo res ....
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63
Citat:
Uporabnik ericks pravi:
Citat:
Uporabnik Samojed pravi:
Menda so res šli precej gor. Hec, je da hkrati s svincem tudi akumulatorji, čeprav je npr. že 1 leto na polici.

No, tebi blizu (če se ne motim:) ) je trgovina West pod bivšo Grudo na Dolgem mostu. Tam sem nazadnje kupil akumulator pred 3 meseci, 100Ah 60 evrov. Pred tem sem še v tolarjih kupil 55Ah za okoli 8 jurjev. Firma žblj, menda delan v isti tovarni kot varta, zaenkrat je najstarejši iz te družine star 3 leta in dela bp.

v west pa res nisem poklical. jutri preverim cene se tam. 100Ah 60 evrov je skoraj prelepo brati da bi bilo res ....

preveril spletno stran .... imajo akcijo ..... Akumulator 50 Ah = samo 50.00 Eur .
confused-1.gif
 

maggio

Fizikalc
19. avg 2007
1.704
1
38
Lj-bežigrad
menjal sem ga prejšnji teden, ker jse je moj stari akumulator na mrazu že malo matral je bil pa firme topla in smola da je garancija potekla samo za en mesec
frown-1.gif

pred 2 leti sem za enak (12v 75ah )akumulator odštel 12.000 sit ,sedaj sem pa hotel kupiti enakaga cena pa točno še enkrat višja
stupid-1.gif
)
tako da sem šel potem v motomat in tam kupil en akumulator z 20% popustom za 85eur (katere znamke se pa ne spomnem)

100mark so kar zamenjali za 100eur majku jim
uf-1.gif
ampak kaj češ ni druge
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
akkuji so šli gor že dober mesec nazaj OBČUTNO
ANET, 70Ah nekje 81 eur polna cena, FIAMM
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.254
269
83
38
Ljubljana
Baje BOSCH ne dela več akumulatorjev že pol leta, tako mi danes rekel v Motomatu.

Aja, 55mA je 74 eur, nek MOLL akumulator.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.948
1.260
113
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:
Baje BOSCH ne dela več akumulatorjev že pol leta, tako mi danes rekel v Motomatu.

Aja, 55mA je 74 eur, nek MOLL akumulator.

Glede da so na Boschevi strani še vedno akumulatorji bi rekel da jih še dela...
 

maggio

Fizikalc
19. avg 2007
1.704
1
38
Lj-bežigrad
jaz sem pisal o svojihizkušnjah

čez celo poletje mi je delal odlično (2 leti star topla 75 ah) zdaj pa če je bilo čez noč toplo je zjutraj lepo vžgal ko je bila pa noč bolj mrzla pa sem ga zjutraj moral skor na kable prižgat
 

ahmet_car

poupismen
3. sep 2007
563
0
16
men je model v trgovini z akumulatorji rekel da so vsi akumulatorji vsi isti sam da so gor druge nalepke
 

civil

Fizikalc
18. jul 2007
1.350
0
36
Citat:
Uporabnik maggio pravi:
jaz sem pisal o svojihizkušnjah

čez celo poletje mi je delal odlično (2 leti star topla 75 ah) zdaj pa če je bilo čez noč toplo je zjutraj lepo vžgal ko je bila pa noč bolj mrzla pa sem ga zjutraj moral skor na kable prižgat
Isto je bilo pri meni.
Poleti jih bolj matra pomanjkanje vode.