Kdaj si alkoholik?

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.300
1.061
113
Citat:
Uporabnik sonick pravi:
mx...je že začelo skrbet
smile-1.gif

ja ti pa glih, ko enkrat na mesec nekaj malega spiješ
bonk.gif
 

tinekr

hot mamica
29. jul 2007
1.941
0
36
46
Alkoholik-poznam jih dobro kar nekaj. V glavnem, ne morejo iz svojega tripa. Zrušit si morajo lajf.
frown-1.gif
 

pikapoka

Fizikalc
24. avg 2007
2.148
0
36
Domžale
Po moje se vse začne, ko ne moreš it nekam na eno pivo, ne da bi jih spil 5 oziroma, ko v družbi ne znaš več rečt "jst bi pa sam eno coca colo spil"...pol te obredi postanejo vsakodnevni, počasi prideš v fazo, ko moraš dan začet s "ta kratkim"...pol pa itak pijačo za odžejanje (voda, sok, čaj...) nadomestiš s pirčkom, dvemi, tremi...pol si pa itak skos "bezofen" in samo še stopnjuješ dokler ne uničiš sebe in vseh okrog sebe.
crazy1.gif
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.708
140
63
Citat:
Uporabnik Tamara pravi:
Lubi, sprijazni se, da si alkoholik
priden.gif


Očitno rabiš en rehab, ker ne misliš več na drugo kot na alko
cry12bpy.gif

no, občasno se spomni tudi nate. Ampak se mi zdi, da ponavadi ne takrat, ko mu je najlepše, ampak zjutraj, ko ga slabina žge po želodcu.
rolleyes-1.gif


lp
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Zame je alkoholik tisti, ki ne zna it na kavo. Ta kava je zanj pivo ali karkoli drugega alkoholnega. Pa naj bo to ob 6-ih zjutraj ali pa petih popoldne. Potem je alkoholik tudi tisti, ki vsak dan doma zvrne par pirčkov - ker je to najboljš za odžejat
bonk.gif
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
ksz

Alkoholik si, če ne moreš zdržat brez alkohola?
Torej, če zdržiš Z alkoholom, nisi alkoholik?
 

torcida_st

Pripravnik
6. okt 2007
509
0
16
Citat:
Uporabnik Kinimod pravi:
To, da se ga med vikendom (oz. tu in tam vmes) napiješ, in da to moraš potem hitro vsem povedat, seveda ne pomeni, da si alkoholik. To pomeni, da si froc, mulc ... šmrkavec pač, no. Tega ni treba zdravit, to se preraste
zmaga.gif


Tako se pubertetniki obnašajo
 

roseanne

Pripravnik
9. avg 2007
364
0
16
ksz...

evo en c/p iz enega seminarja.

O odvisnosti od alkohola lahko govorimo, če so bili v preteklem letu pri osebi izraženi vsaj trije od naslednjih znakov:
- močna želja po pitju alkohola,
- težave pri obvladovanju pitja,
- vztrajanje pri pitju kljub škodljivim posledicam,
- večje posvečanje pitju alkohola kot drugim aktivnostim in obveznostim,
- zvečana toleranca (to pomeni, da je za enak učinek potrebno zaužiti večjo količino alkohola, saj se organizem nanj navadi)
- ter telesne motnje pri prenehanju pitja – abstinenčna kriza.

In kdaj naj ljudje pomislijo na to, da imajo težave s pitjem alkohola?
- če morajo vedno kaj popiti, da se lahko lotijo dela,
- če pogosto pijejo toliko, da se opijejo,
- če hodijo pijani v službo,
- če pijani vozijo avto,
- če se zaradi alkohola poškodujejo in pogosteje hodijo k zdravniku
- in če večkrat počnejo kaj, česar brez alkohola ne bi mogli.

lp
cool-1.gif
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
To se mi zdi pa dokaj realna ocena oz. kriteriji...hm, kadar pijemo imam tudi jaz težave pri obvladovanju...vedno bi še enega...
nahrung002.gif
 

Dumber

Fizikalc
19. feb 2008
1.017
4
38
Ptuj
Se spomnim da so mi enkrat povedali da si na dobri poti do alkoholika tudi če rečeš zdaj pa en mesec nebom pil vendar vseeno v tem času večkrat pomisliš kako bi zdaj "pir" pasal.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
kaj pa, druga skrajnost. ce vsak dan zvecer eno pivo ali eno pijaco pred spanjem spijes, napijes pa se prakticno nikoli (dvakrat na leto recimo)
smirk-1.gif
 

de_Zolt

Pripravnik
19. jul 2007
82
0
6
Citat:
Uporabnik ferdo pravi:
Alfa pijanec= piješ ob prilikah (rojstni dnevi, prazniki ipd), skratka za napiti se ga rabiš razlog
Beta pijanec=iščeš praznike (razlog), da piješ
Gama=ne rabiš razloga da piješ

Kdo pa je potem Ultra alkoholik?
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
jaz v tem ne vidim nič slabega, to je v bistvu za zdravje, vino za srce, pivo za ledvica.
 

sonick

Polo 6n2 frajer
22. sep 2007
3.091
0
36
on the run
Madona ta meja oz prag do ne(alkoholika) je tak različen od osebe do osebe, sploh nevem če se je tega moč zavedat in da si rečeš " čuj pm.....jaz sem pa alkoholik"

Pa še nekaj mi ni jasno! Kaj je bol nevarno, da se ga ful nažiraš vsake tlko al da piješ bol pogosto pa zmerno!??
 

tinekr

hot mamica
29. jul 2007
1.941
0
36
46
Alkoholik še bo reko nisem nič pil, če je spil samo eno pivo
tongue-1.gif
, ker eno nena šteje
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.300
1.061
113
Citat:
Uporabnik sonick pravi:
Madona ta meja oz prag do ne(alkoholika) je tak različen od osebe do osebe, sploh nevem če se je tega moč zavedat in da si rečeš " čuj pm.....jaz sem pa alkoholik"

Pa še nekaj mi ni jasno! Kaj je bol nevarno, da se ga ful nažiraš vsake tlko al da piješ bol pogosto pa zmerno!??

oboje.... v obeh primerih lahko postaneš odvisen
grims-1.gif