Kdaj si alkoholik?

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Kolko krat na teden (al dan) je treba kolko spit, da se te tretira kot alkolika?

Če ne zanikaš da si, celo poveš kako rad piješ, si bolj ali manj brezupen primer?

Si lahko alkič v momentu (rečeš, od dans naprej pijem pol litra žganice dnevno), al je
to dolgoleten posotpek?
confused-1.gif


seveda sprasujem zgolj iz zanimanja.
 

Vaio

Fizikalc
22. jul 2007
1.223
0
36
Če spiješ več kot 5 enot dnevno.
Ena enota je lahko 1 dcl vina
zmaga.gif
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Tehnično gledano je alkoholik tisti, ki je zasvojen z alkoholom = nemore brez, pade v abstinenčno krizo, če ne dobi dnevne doze...

Če si pa že takoj pijan, si pa pač pijanec, če si alkoholik boš pa sam vedel, zdržiš brez?
grin1.gif


lp
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
ja, ne zdržim nekak.

Recimo dobim fraj vikend ne. Itak hitro telefon ven, znakličem ki kaj dogaja, kaka bo scena,
kdo pride, kdo ne pride, kater se ni napil si je sam kriv, in niti pod točko razno pri meni ni
varjante da negrem ven in v totalke. Ko sem zunaj ne pijem samo mleka, vse ostalo v vseh
možnih varjantah, mišungah, bol žge, raje ližem kozarec. Rezultat je zlo slab. Lom v denarnici,
glavobol, in kdo pri hudiču je očistil kopalnico?

Čez teden kamot ne pijem za vikend pa nemorem brez. Nespomnim se, kdaj sem nazadnje z žura prišel trezen.
 

AfterEight

Fizikalc
16. sep 2007
1.217
0
36
Citat:
Uporabnik redorange pravi:
Nas so v srednji šoli, zdravstveni delavci učili, da moraš zdržat en mesec brez.

Jst sem probal tako z računalnikom, v prvo mi je ratalo v drugo pa...
uf-1.gif

Brez alkohola sploh ni problem, ampak brez računalnika pa hitro padem v krizo. To vem tako, da sem kakšne tri dni totalno tečen če nimam dostopa vsaj do maila... razen če je RES dober dopust.
 

hovi

Pripravnik
25. jul 2007
565
0
16
alkoholik si, ko si zasvojen od alkohola. lahko spiješ en pir na dan in če je to nuja, da začneš dan, potem si alkoholik. lahko pa spiješ 5 pirov vsak dan in če lahko s tem kadarkoli brez problema nehaš, potem nisi alkoholik. isto je s cigareti. nekdo lahko pokadi tri škatle na dan in bo lahko kadarkoli nehal, nekdo pa samo eno, vendar ne bo mogel kar tako nehati, ker je zasvojen.
 

AfterEight

Fizikalc
16. sep 2007
1.217
0
36
Ampak a ne obstaja neka merodajna razlaga, ki te povsem objektivno klasificira kot alkoholika? Kar je napisal Vaio se mi ne zdi ravnorealno (5 enot, oziroma 5 dcl vina dnevno).
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Alkoholik si, ko se mu ne moreš odpovedati.

Če si navajen "nažigat" čez vikend, to pomeni, da si alkoholik, ko ne zdržiš vikenda brez alkota.

Če si se ga navajen "nažihat" ob plači, pomeni, da si alkoholik, ko ne zdržiš plačilnega dne brez alkota.

Če ga piješ dva kozarca vina na dan - si alkoholik, ko ne zdržiš dneva brez teh dveh kozarcev.

Skratka - alkoholik si, ko se alkoholu psihično ne moreš upreti. Kakšne so količine, pa ni pomembno.
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Citat:
Uporabnik AfterEight pravi:
Ampak a ne obstaja neka merodajna razlaga, ki te povsem objektivno klasificira kot alkoholika? Kar je napisal Vaio se mi ne zdi ravnorealno (5 enot, oziroma 5 dcl vina dnevno).

Vaio se sam tolaži. To je prilagodil tako, da njemu paše
grims-1.gif
 

Kinimod

Serpico
4. dec 2007
1.839
0
36
45
SV SI
To, da se ga med vikendom (oz. tu in tam vmes) napiješ, in da to moraš potem hitro vsem povedat, seveda ne pomeni, da si alkoholik. To pomeni, da si froc, mulc ... šmrkavec pač, no. Tega ni treba zdravit, to se preraste
zmaga.gif
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.989
3.747
113
Ljubljana
hmpg.net
Alfa pijanec= piješ ob prilikah (rojstni dnevi, prazniki ipd), skratka za napiti se ga rabiš razlog
Beta pijanec=iščeš praznike (razlog), da piješ
Gama=ne rabiš razloga da piješ
 

mitja

Pripravnik
29. jul 2007
430
0
16
ko greš na zdravniški pregled moreš vedno reči da nazdraviš le ob posebnih priložnostih, pa še to iz vljudnosti do slavljenca, ker drugače si avtomatsko alkoholik :D......
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Citat:
Uporabnik ferdo pravi:
Alfa pijanec= piješ ob prilikah (rojstni dnevi, prazniki ipd), skratka za napiti se ga rabiš razlog
Beta pijanec=iščeš praznike (razlog), da piješ
Gama=ne rabiš razloga da piješ
A ni potem tu še delta?
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Dokler se ga ne napiješ 2x na dan, je ok.
grin1.gif

Dean Martin je reku (in lahko mu verjamemo, ker je vprašanje, če je kdo drug toliko kompetenten), da nisi pijan toliko časa, dokler ne ležiš pod mizo in se morš za nogo od mize držat.
grin1.gif