KD življenjsko zavarovanje?

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
nisem imel časa iskat.
a ma kdo to zadevo? fond polica itd. vem, da bo treba nekaj za penzijo, tudi otroci so tu. a je to dobra zedeva, ni neka nategavščina? al kako.
kako ste kaj sami poskrbeli za prihodnost (čez 25, 30 let), ko penzij ne bo?
lp
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.348
379
83
Vsakomur svoje, enotnega odgovora ni, kristalne krogle pa itak nima nihče, da bi ti povedal ali je to "nategavščina" ali ne.

Če imaš družino, je pomemben faktor tudi to, da oni ostanejo preskrbljeni, če se tebi kaj zgodi. Ali da tebi olajša življenje, če npr. postaneš nezmožen za delo. Koliko ti to pomeni pa boš najlaže znal ocenit sam.

Podobno velja za zagotavljanje ekonomsko varne prihodnosti: sto ljudi, sto čudi. Moje mnenje (sem verjetno v manjšini): b.m.k., za tole in za prejšnjo točko. Če želiš varno prihodnost so pomojem safest bet otroci. Seveda samo ob dobri vzgoji in ljubečem odnosu.

B.
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.254
269
83
38
Ljubljana
A to so te kej klical?


Mene so glih učer
grin1.gif
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
tudi ja. pa še kolega mi je predstavil zadeve. se mi zdi, da so kr zavzeti postali ...
 

B81

22. jul 2007
34.489
8.958
113
Keri kolega?
smile-1.gif


Preglej še Zav. Maribor, Tilijo, Grawe, Triglav, Wieneršnicl, Generali...

Vse, pa se potem odloči.
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
ma tega je preveč ...
plus tega so možne še druge varijante. zavarovalnice v kombinaciji s pozavarovalnicami ...
tu je pač paketno ...
bom videl, verjetno se bomo kar odločili, da ne bo prepozno ...
razmišljam o tem itak že dve leti ...
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
AS pri naložbeni polici vzame največ stroškov. Torej na koncu dobiš toliko manj, kot drugje.

Če je kolega kak začetnik, ti morda ob sklenitvi ne bo povedal vsega, kar je treba vedeti ob sklenitvi police.

Ni dovolj vedeti le to, da bi rad sklenil nekaj takega.
 

CyberShot

Pripravnik
2. jun 2008
523
0
16
Maribor
Sam imam tudi fondpolico, zadeva se mi zdi kul, tudi sam sem delal to, tako, da vem kako zadeve stojijo . Itak pa da bi zadevo priporočil vsakomur, še posebej tistemu, ki ima družino. Sicer pa kot je nekdo dejal, treba jenpogledat še konkurenco
smile-1.gif
 

CyberShot

Pripravnik
2. jun 2008
523
0
16
Maribor
haha
smile-1.gif


Kaj pa produkti od wineršnicla ? Bolj malo je na netu, preveč skopi se mi zdijo z info. Je razlika samo v tem, da ti zavarovalnica v primeru nezmožnosti za delo plačuje premijo ali je še kaki drug keč ?
 

B81

22. jul 2007
34.489
8.958
113
Nizka zavarovalna vsota, ki je eden najpomembnejših stroškov police.

Če bi rad bil zavarovan, imej klasično, če bi rad vlagal, pa vlagaj...