Kazen po 7-ih letih, kaznovana oseba pa pokojna

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.796
77
48
Danes je na sestrino ime in naslov prišla kazen iz Italije zaradi kao neplačane cestnine (slabih 100€). Iz leta 2016 !!. Seveda od podjetja Nivi SpA, o katerem je bilo kar dosti za prebrati o pošiljanju starih kazni.
A sestra, ki je to obvestilo o kazni prejela, je že dve leti pokojna. Kaj narediti? Povprašati na veleposlaništvo, kako je s tem (kot svetujejo) ali vse skupaj preprosto ignorirati?
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.771
2.655
113
Ravno bilo na Siolu. Meni je že čudno da toliko ljudi nebi nevedoč cestnine plačalo.

 
  • Všeč mi je
Reactions: scorpion

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.796
77
48
Ravno bilo na Siolu. Meni je že čudno da toliko ljudi nebi nevedoč cestnine plačalo.

Thanks. Ja mati se sekira, oh in sploh :bonk:.... Kateri avto je sestra imela takrat, sploh ne vem, leta 2018 je kupila novega z drugimi registerskimi tablicami, katerega sem pa podedoval jaz. Pa da se nebi slučajno name obrnili kot na dediča. Saj veš, kot dedič vzemi vse, dobro in slabo... ali pa vse pusti.
No ni pa prišlo priporočeno, tako da na podlagi tega članka v Siolu bom enostavno vse ignoriral.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.852
113
pri taščici
A lahko direktno stran od italijanskega Darsa nekdo prilepi, da mal pobrskam kako je s cestninami vsaj v tem severnem delu italije blizu nase meje (Kje kasirajo in koliko).
Ker jaz se tule cist nic ne znajdem
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.905
5.453
113
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Danes je na sestrino ime in naslov prišla kazen iz Italije zaradi kao neplačane cestnine (slabih 100€). Iz leta 2016 !!. Seveda od podjetja Nivi SpA, o katerem je bilo kar dosti za prebrati o pošiljanju starih kazni.
A sestra, ki je to obvestilo o kazni prejela, je že dve leti pokojna. Kaj narediti? Povprašati na veleposlaništvo, kako je s tem (kot svetujejo) ali vse skupaj preprosto ignorirati?
Ne sekiraj se. Od pokojnikov se ne da nič izterjati. Zakaj si pa bil firbčen in pošte nisi zavrnil?
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Ne naredi 0. Saj ni na njegovo ime.
Se bodo poskusili prijaviti v dedno maso?

In, če mi nekdo vrže napačno pošto, zanesljivo ne bom šel pošti pojasnevat osebnih okoliščin.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gavran in luciano

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.335
3.431
113
Neseš pošiljko nazaj na pošto in poveš, da je naslovnik mrtev (in imaš še kakšen papir o tem s sabo).
Podobno kot jo neseš, če ti vržejo pismo za neko neznano osebo, ker je nekdo napisal napačen naslov.
Tega ni.
Imaš samo nekega cigana prijavljenega na tvoj naslov.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.683
3.567
113
Neseš pošiljko nazaj na pošto in poveš, da je naslovnik mrtev (in imaš še kakšen papir o tem s sabo).
Podobno kot jo neseš, če ti vržejo pismo za neko neznano osebo, ker je nekdo napisal napačen naslov.
Ja, to pa še ni vse, potem ko si notarsko overjeno zavrnil pošto, obvestil zaposleno na okencu, pooblaščenega pismonošo in njuna nadrejena, domov grede obvezno še 3x po desni nogi okrog kulturnega doma, 2x po stopnicah v gasilski dom z vejo pomrznjene češple v roki in na vsake štiri korake pljunit čez desno ramo.

Skratka, v primeru da je prejemnik mrtev obvezno postopati enako kot v primeru ko dobiš pismo od Miram Abacha o miljonih, ki si jih podedoval po zulujskem kralju.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
Ne seri ga.
Kot dedovanje se tudi obveznosti dedujejo.
Plačaj. Izterjava bo višja!
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.796
77
48
Sicer pa sem jim danes poslal mail v slovenščini, kakšna je stvar in izpisek iz matičnega registra o smrti. Zdaj naj si pa prevajajo in se po glavi tolčejo, zakaj so toliko dolgo čakali s pošiljanjem.