Kavč "poznavalci" postajajo nemogoči!

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Tole pisanje ne gre samo v dom in gradnjo, zlahka gre tudi v temo psihične težave oz. psihično stanje Slovencev.

Ne govorim pa o nuji komentiranja športnih rezultatov, zamenjav trenerjev in nakupov novih igralcev, govorim praktično o VSEH segmentih naših življenj.

Konkretno: Je en vikend, kamor nas nekaj hodi "odmarat", jaz pa sem kao lastnik.
Problem je v tem, da ima čisto vsak, ki pride tja za teden dni, pa celo tisti, ki pridejo na enourni obisk - svojo "vizijo", svoj pogled na prioritete obnove, na adaptacije.

V manj kot tednu sta me tako razpizila dva: znanec od znanca, ki je k temu znancu prišel na obisk, ter moj sicer dober prijatelj.

Ta drugi je sicer moj dober prijatelj, ki pa (recimo) nima pojma in si je doma v dnevni prostor s površino kakih 16 kvadratov kupil ogromno sedežno garnituro v obliki črke L, tako da ima sedaj manj od 7 ali 8 metrov uporabne površine in se plazi okrog sedežne in jo preskakuje, da pride do vrat na hodnik in v kuhinjo.

Sicer resničen primer sem napisal zato, da veste, kakšni "mojstri" in "poznavalci" hodijo po tej državi.
Mimogrede, ob tej njegovi investiciji sem bil tiho. Ker se mi kritiziranje potez, investicij najboljših prijateljev ne zdi prav smiselno.

In ta bi v hiši, recimo tudi prekril trame, ki so na stropu, z lesovinsko ploščo, ali kar z knaufom.
Da bi bilo potem kot u Fužinama, ali kot v Kranjski gori. Mimogrede, hišica je na morju.

Tisti drugi, ki je bil na obisku eno uro, pa je pametoval, kot da je dvorni/vladni arhitekt. Butelj ne ve niti tega, da so prioritete še najbolj odvisne od financ. Recimo, nimam (še) 6000 evrov za prekrit streho, imam pa 800 evrov in za ta denar lahko v hišici kaj adaptiram ali izboljšam. Če tako presodim. Presodim jaz, ker je denar moj, ne pa od "svetovalca"!

Jaz sicer za tako stanje (vsi zelo pametni) krivim internet. Ker je tudi splet zelo pameten.
To pa, da ima na spletu 20 ljudi praviloma 20 različnih idej, pa seveda pozabljamo.

Problem je tudi, ker ljudje, ki na spletu serjejo o praktično vsaki stvari, posledično serjejo sedaj tudi v živo.
Ker so dvakrat-trikrat nekaj prebrali v zvezi adaptiranja stanovanj in hiš in domnevajo, da so "poznavalci". Celo eksperti...

Svoje "ideje" pa sicer zagovarjajo zelo goreče in so celo užaljeni, če imaš (kot lastnik in financer) drugačne načrte...
Pozabljajo pa tudi to, da oni v tej hišici NIKOLI ne bodo prebivali!

Ampak srati pa morajo. Dokler imajo v črevesju še kaj dreka...

Ja, nuja za kritiziranjem zaradi kritiziranja samega in nuja za dajanjem (več ali manj neuporabnih) nasvetov je huda človekova težava...

Seveda se bodo nekateri taki "svetovalci" zlahka prepoznali v temi in potem bo seveda kanonada...
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Pa ne da si tako psihično nestabilen,da te je to vrglo iz tira?
Nič neživljenskega se ti ni zgodilo,dva znanca sta ti dala par predlogov...opisuješ pa tako tragično vse skupaj,kot da ti je zemeljski plaz odnesel celo hišo
evil.gif
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik Resolver pravi:
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Da bos se mal bolj faus-.moja sedezna je cez 4 metre in v U
cheer.gif

Metri še ne pomenijo veliko.

aplauz.gif
Metri ne pomenijo nič, če ti hodita na obisk eden, največ dva.

Če pa jih (mogoče) enkrat letno pride na obisk 6 ali 7, prineseš iz kuhinje še tiste tri stole, pa je...

In prostor, ki je 70% zapolnjen pohištvom, z nekimi stvarmi, elementi, pač ne more "dihat". Se človek počuti utesnjen.
 
Nazadnje urejeno:

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
Pa ne da si tako psihično nestabilen,da te je to vrglo iz tira?
Nič neživljenskega se ti ni zgodilo,dva znanca sta ti dala par predlogov...opisuješ pa tako tragično vse skupaj,kot da ti je zemeljski plaz odnesel celo hišo
evil.gif

Če nisi opazil (najbrž si prebral samo naslov, ker za kaj več na spletu pač ni časa):

Vmojem zapisu je šlo na osnovi konkretnega dogodka za načelno kritiko "kritiziranja za vsako ceno" in pametovanja kar počez. Za praktično čisto vsako stvar.
Izgled partnerke, izbor znamke avtomobila, dolžina jahte, destinacija za dopust. Za skratka VSE. Ali vsaj skoraj vse.

Bi se dalo napisati kakšen protiargument dejstvom, ki sem jih navedel?

Mogoče da pa to ni tako, da pravzaprav nihče nič ne predlaga, še manj kritizira?
Da ljudje pometajo samo pred svojim pragom?

Skratka, nič od tvojega razmišljanja. Ničvreden komentar. A ni bilo škoda časa, ki si ga porabil za tipkanje!

Odvisnost od komentiranja, od kritiziranja?

Sicer pa je tvoj komentar spet povedal tisto, kar poznavalci speta že dolgo vemo:

1. Gre za repliciranje zaradi repliciranja (nuja)

2. V pomanjkanju argumentov, ali časa za približno kredibilen komentar, se raje napade osebo, ki je kaj napisala.
Se ga pač pošlje na psihiatrijo, ali pa Se mu pripiše psihične težave, ali pa se ga kar direktno pošlje na psihiatrijo.

3. Dosti večji problem oziroma DEJANSKA psihična težava 95% Slovencev, ki po vsej sili morajo kometirati, pa se pomete pod preprogo.

Kajti problematičen je, ane, tisti, ki je kaj napisal, ne pa tisto, o čemer je pisal.
Temu drugemu (pisanju, postu) seveda ne znamo parirat, odgovorit.

In potem, logično, napademo pisca. Bravo, slovenska "pamet".

Kako praktično. In kako bedno...



 
Nazadnje urejeno:

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik johannes pravi:

1. Gre za repliciranje zaradi repliciranja (nuja)

2. V pomanjkanju argumentov, ali časa za približno kredibilen komentar, se raje napade osebo, ki je kaj napisala.
Se ga pač pošlje na psihiatrijo, ali pa Se mu pripiše psihične težave, ali pa se ga kar direktno pošlje na psihiatrijo.

uf-1.gif

Umiri se,pa kdo ti kaj hoče? V prvem postu sem ti hotel samo na drugačen način povedati,da si preprosto preveč občutljiv....
In ti takoj v jok in na drevo in gor na drevesu narediti doktorsko disertacijo okoli tega
hysterical-1.gif
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik Resolver pravi:
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Da bos se mal bolj faus-.moja sedezna je cez 4 metre in v U
cheer.gif

Metri še ne pomenijo veliko.

Na 40m2 podlage.. Poleg je se samo kamin in tv. Ko so obiski so tudi otroske dirke😉

Aja krvoses je blond z velikimi joski😈

Eni se tud tolazjo da centimetri niso vse in se tolazijo s tehniko
evil.gif
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.337
958
113
Citat:
Uporabnik johannes pravi:
Tole pisanje ne gre samo v dom in gradnjo, zlahka gre tudi v temo psihične težave oz. psihično stanje Slovencev.

Ne govorim pa o nuji komentiranja športnih rezultatov, zamenjav trenerjev in nakupov novih igralcev, govorim praktično o VSEH segmentih naših življenj.

Konkretno: Je en vikend, kamor nas nekaj hodi "odmarat", jaz pa sem kao lastnik.
Problem je v tem, da ima čisto vsak, ki pride tja za teden dni, pa celo tisti, ki pridejo na enourni obisk - svojo "vizijo", svoj pogled na prioritete obnove, na adaptacije.

V manj kot tednu sta me tako razpizila dva: znanec od znanca, ki je k temu znancu prišel na obisk, ter moj sicer dober prijatelj.

Ta drugi je sicer moj dober prijatelj, ki pa (recimo) nima pojma in si je doma v dnevni prostor s površino kakih 16 kvadratov kupil ogromno sedežno garnituro v obliki črke L, tako da ima sedaj manj od 7 ali 8 metrov uporabne površine in se plazi okrog sedežne in jo preskakuje, da pride do vrat na hodnik in v kuhinjo.

Sicer resničen primer sem napisal zato, da veste, kakšni "mojstri" in "poznavalci" hodijo po tej državi.
Mimogrede, ob tej njegovi investiciji sem bil tiho. Ker se mi kritiziranje potez, investicij najboljših prijateljev ne zdi prav smiselno.

In ta bi v hiši, recimo tudi prekril trame, ki so na stropu, z lesovinsko ploščo, ali kar z knaufom.
Da bi bilo potem kot v Fužinama, ali kot v Kranjski gori. Mimogrede, hišica je na morju.

Tisti drugi, ki je bil na obisku eno uro, pa je pametoval, kot da je dvorni/vladni arhitekt. Butelj ne ve niti tega, da so prioritete še najbolj odvisne od financ. Recimo, nimam (še) 6000 evrov za prekrit streho, imam pa 800 evrov in za ta denar lahko v hišici kaj adaptiram ali izboljšam. Če tako presodim. Presodim jaz, ker je denar moj, ne pa od "svetovalca"!

Jaz sicer za tako stanje (vsi zelo pametni) krivim internet. Ker je tudi splet zelo pameten.
To pa, da ima na spletu 20 ljudi praviloma 20 različnih idej, pa seveda pozabljamo.

Problem je tudi, ker ljudje, ki na spletu serjejo o praktično vsaki stvari, posledično serjejo sedaj tudi v živo.
Ker so dvakrat-trikrat nekaj prebrali v zvezi adaptiranja stanovanj in hiš in domnevajo, da so "poznavalci". Celo eksperti...

Svoje "ideje" pa sicer zagovarjajo zelo goreče in so celo užaljeni, če imaš (kot lastnik in financer) drugačne načrte...
Pozabljajo pa tudi to, da oni v tej hišici NIKOLI ne bodo prebivali!

Ampak srati pa morajo. Dokler imajo v črevesju še kaj dreka...

Ja, nuja za kritiziranjem zaradi kritiziranja samega in nuja za dajanjem (več ali manj neuporabnih) nasvetov je huda človekova težava...

Seveda se bodo nekateri taki "svetovalci" zlahka prepoznali v temi in potem bo seveda kanonada...
evil.gif

Jaz ti dam prekleto prav...
zmaga.gif


Prešeren je dobro rekel: le čevlje sodi naj kopitar... Mi smo pa ultra uspešen narod, ki se na vse spoznamo... Vsi najbolj pametni, a ničesar za pokazat...
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Na 40m2 podlage.. Poleg je se samo kamin in tv. Ko so obiski so tudi otroske dirke😉

Aja krvoses je blond z velikimi joski😈

Eni se tud tolazjo da centimetri niso vse in se tolazijo s tehniko
evil.gif

Dodaj še novega BMW 750i, Pershing 115 in prsato ljubico. Privoščim ti.
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Citat:
Uporabnik Yogi pravi:
Jaz ti dam prekleto prav...
zmaga.gif


Prešeren je dobro rekel: le čevlje sodi naj kopitar... Mi smo pa ultra uspešen narod, ki se na vse spoznamo... Vsi najbolj pametni, a ničesar za pokazat...

Seveda ima prav. Vsi se počutijo dolžni nekaj povedati in izraziti svoje velecenjeno mnenje, kot bi sicer ostali brez 10% plače.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.927
5.463
113
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Aja krvoses je blond z velikimi joski😈

Lepo pogledat ko se opicani za vn za druge
tongue-1.gif


Grdo ko porivaš pa ta žolca leze po celem trupu....vratu...hrbtu
evil.gif


Iz lastnih izkušenj....joške morjo bit glih tolk velke da so še nekak samostoječe
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.177
685
113
ALterjevci smo poznani da vse vemo in vse znamo ampak vcasih se stvar tudi zaplete.

Da bi ti lahko dali tvoji alter znanci in prijatelji kaksen pameten in konstruktiven odgovor bi si morali stvar najprej ogledati. Ker pravis da je stvar na morju predlagam da organiziras avtobus iz MB do lokacije, mi pa pridemo z lastnim prevozom do MB, CE, LJ, PO. Posteno? Po ogledu bo pac stekla strokovna debata, tekla bo tudi pijaca pa nekaj prigrizka lokalnega znacaja bos nabavil ( prsut, olive ).

Kaj velis ?

P.S. Jaz zdele tri vikende nimam casa.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.951
1.094
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Yogi pravi:

Prešeren je dobro rekel: le čevlje sodi naj kopitar...

Dajmo že nehat to bedarijo prodajat. Kaj, pol nihče nima pravice rečt, da je sodstvo slabo? Ker nisem poslanec, jih ne smem kritizirat? Nimam pravice podvomit o tem ali me zdravnik prav zdravi? Pijanec je napisal kozlarijo, zdaj jo pa vsi prodajate za najbolj pametno izjavo na svetu. Pa ni.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik Yogi pravi:

Prešeren je dobro rekel: le čevlje sodi naj kopitar...

Dajmo že nehat to bedarijo prodajat. Kaj, pol nihče nima pravice rečt, da je sodstvo slabo? Ker nisem poslanec, jih ne smem kritizirat? Nimam pravice podvomit o tem ali me zdravnik prav zdravi? Pijanec je napisal kozlarijo, zdaj jo pa vsi prodajate za najbolj pametno izjavo na svetu. Pa ni.

Pa je!

Poleg tega gre za privaten projekt, katerega rezultate bo užival eden, no največ trije, ali štirje.

Kako mora potem eden, ki je le prišel mimo, ali se za največ 30 minut ustavil na kavi:

- pametovat o barvah (ja, med črne tramove seveda najlepše paše bela)

- recimo silit, naj se vsa notranja oprema kupi v Ikei (da bo čisto podobno, kot ima 85% Slovencev)

- recimo do nezavesti priporočat Armalove armature (ker je slišal, da jih ima njegov stric že 25 let)... in podobno.

Skratka, Slovenijo bodo, če je že niso, uničili tudi "poznavalci", to je: vsi tisti, ki se spoznajo na vse. Skoraj 1.900.000 ljudi...
evil.gif


Ne vem, zakaj potem na zahodu ljudje hodijo v šolo 12, tudi 15 let...
Najbrž zato, da bi se vsaj na nekaj dobro "spoznali"?

Spoznali VSAJ NA NEKAJ... Kljub spletu...