Kava tako ali drugače

Za vse je še čas
grin1.gif
 

PNG

Fizikalc
24. jul 2007
1.103
2
38
42
papua nova gvineja :)
www.senzala.si
ksz

nekoč sem pila turško z mlekom (ponavadi je doma mami namešala dve različne vrste kave), nato sem zarad želodca prešaltala na nescaffe mild (pol vode, pol mleka), zdej pa že kake pol leta ne pijem več kave, ampak samo še en črni čaj zjutraj, ki pa ga ponavadi pijem vse dopoldne ali še dlje.popoldne pa zeleni čaj ali pa še to ne.

ok, edino dva tedna nazaj v amsterdamu sem lahko spila tut po pet kav na dan
evil.gif
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.638
451
83
Tolmin
Jaz v sluzbi popijem 4-5 kav z avtomata-bela kava s cokolado(7 cukra-vec ne gre)
Potem pa se doma 2-3 turske z malo mleka.
O nocnemu sihtu ne bi razpravljal-termos 0,75 L turska z mlekom
smile-1.gif
 

suicidal

Pripravnik
22. jul 2007
600
1
16
Center
meni je najboljša turška Santana Brasil, z mlekov (70% kave, 30% mleka 1,6%m.m.) brez sladkorja v 3 dcl šalco. can't beat the feeling, he he.
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
Jaz pa turška ne greva preveč skupaj
grin1.gif


Na šihtu sem pa do sedaj pila belo kavo nescafe iz avtomata, pa še dva lončka mleka zraven (vse skupaj v enem velikem lončku), ker pa se namerevam kavi odpovedat, bo sedaj pitje čaja z mlekom
cheer.gif


Aja, občasno doma naredim kapučino iz vrečke, s tem, da ne dam v vodo ampak v mleko, je boljšega okusa, to imamo vedno na zalogi, od okusa ruma, čokolade, vanilije, navadn,...
 

Robbit

Fizikalc
26. jul 2007
2.209
20
38
V lokalčkih: kava z mlekom
Doma: Turška kava z mlekom in žličko sladkorja
Obvezno zravn še cigaretek za popoln užitek
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.834
0
36
40
Aja sm pozabu, če pa ne kuham kofeta doma, mi je pa najboljša v Satani kava: Orange ...men tist čokoladn preliv pa cimet zak pašeta, da bi skos jedu
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
V bistvu klasične kave ne pijem. Če pijem, pijem belo kavo v lokalih, doma nikoli. Okus kave mi je ogaben. Včasih pijem instant kapučin, pa še to ne več zadnje čase.

Pa včasih naročim kavo s smetano, pol pa smetano namakam v kavi
grin1.gif
ful mi je dober okus.
 

mojamura

Fizikalc
25. jul 2007
1.355
1
36
sLOVEnia
doma pijem turško kavo, katera znamka mi ni pomembno, od vseh ki sem jih sprobala pa mi je res zelena santana še najboljša...v službi pa je kafe iz avtomata ali capuccino ali mocaccino
 

Isaac

Pripravnik
24. jul 2007
118
0
16
42
Sem pristaš turške kave. Pred časom sem pil tudi bosansko kavo pa tudi ni kaj razlike. Razlikuje se samo v načinu priprave.
 

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
V Bosni kavo "pržijo", samo meni tudi ni kaj preveč všeč. Nekako mi take zadeve več ne potegnejo.
Sem pa ta vikend slučajno dobila črn Nescafe in moram reči, da je ful dober. Ko sem ga zmešala skupaj z vodo in mlekom je vse skupaj spominjalo na belo kavo, barva kot proja, okus kot bela kava v lokalu. Odlično za poleti.
nahrung002.gif
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.892
1.344
113
Vzameš džezvo, jo daš na vroč kuhalnik, daš notri sveže mleto kavo, pustiš, da se kava malo "zažge" nato pa dodaš vodo ter počakaš, da vse skupaj zakuha in imaš pravo prženo bosansko kavo.
grin1.gif