Kava tako ali drugače

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Torej, kot že naslov teme pove, me zanima, kakšne kave pijete?
Imate radi obično "turško", espresso ali kar instant Nescafe?

Sama sem pristaš Nescafe-a (gold), ker turške več ne prenesem, poleg tega se mi dogaja, da jo imam po končanem pitju več na zobeh kot v želodcu.
grin1.gif


Kaj pa Nescafe, tisti ki ga pijete? Kater vam je najljubši? Kakšne so kaj razlike v okusu med zelenim (priprava s toplo vodo - easy 2 burn), zlatim (priprava z vrelo vodo) in rdečim?
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Ko sem jo še pila, je bila črna, brez mleka, z malo sladkorja. Najokusnejša mi je bila turška. Včasih, če ni bilo časa pa kakšna instant, Nescafe ali pa Jacobs.

Zdaj pa že 8 mesecev nič kave (in mojemu želodčku je boljše :D ). No, včasih še spijem kakšno ledeno kavo. Če je potreba po poživilih pa spijem, zdaj ko je toplo kakšen energijski napitek, najrajši Shark ali Red Bull, ko je pa hladno, pa pravi čaj, zeleni, brez mleka, z malo sladkorja.
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
najboljš turška Barcafe. Na 3dcl vode 2 tavlke žlice kave. pol pa pustim kako minuto da se zoc poleže, in pol stočim 2dcl v lonček, 2 žličke sladkorja pa 1 dcl mleka.

V 10 min sm budn da kr skačem
grin1.gif
 

Bitch_inside

PEPCA 2007
18. jul 2007
3.608
1
36
Ljubljana
Občasno spijem kakšen capuccino v lokalu, drugače pa kave ne pijem, sem bolj pristašica čajev. Najboljša kava mi je pa Illy pa z rjavim cukrom. Za dol past
tongue-1.gif
 

vejca

Pripravnik
Vsak dan 3x domačo kavo Barcafe, v lokalu kak kapučino, nescaffe mi je pa bljak. Ne vem sama ga nisem še kuhala, pila sem ga pri prijateljici samo je blo zanič. Tako da ne vem ali je kriva kava ali ona. Ker drugače barcaffe kavo skuha dobro.
 

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Hm, po moje ti ne sede okus instant kave, ker ima proti turški kavi okus po zažganem. Pri zelenem Nescafe-u se pa zna zgodit, da se vlije notri prevročo vodo in se dejansko res zažge (okus je obupen). Zato jaz pijem zlatega, ki ga lahko pomešaš z vrelo vodo (seveda pred tem zmešam zrna z mrzlim mlekom). Mi je pa mrzla do mlačna kava najboljša, vroče nikoli ne pijem.
 

darko11

Majstr
21. jul 2007
1.203
178
63
Najbolj pozivi originalna irska:
0.5 litra whiskeya
cool-1.gif

20 dag kave

Letas okoli ko avion.
d055.gif


Drugace pa turska barcaffe, malo mleka in sladkorja - za duso.
wink-1.gif
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Najraje imam sosedovo. Mi paše še pa še. Če pa že moram kuhati svojo, pa je seveda brez sladkorja, turško, za 1 prst kave, ostalo pa sosedovo mleko. Rad ga imam. Baje je zdravo.



Gorenjska do Tokia.press
cheer.gif
 

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
@ karantanka: Kakšen okus pa ima tale "črna" v primerjavi z zeleno? Koliko stopinj mora imet voda?
Zdaj sem gledala malo po sajtu od Nescafe-a pa mi ni jasno, kako da ni več zelene embalaže, pri nas je pa še v trgovinah.
confused-1.gif
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.882
1.331
113
Najraje imam kapučino z uno penasto kremno penco.
aplauz.gif


Drugače pa doma najraje pijem Milka Jacobs. Pa mešam si jo s polovico mleka ter vode. Mah naravnost odlična je.
grin1.gif
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
jaz sem tudi iskala slikco z zelenim pokrovčkom, pa je nisem našla

Sploh nisem vedela, da so razlike v tem kako vročo vodo moraš imet za pripravo. Jaz jo vedno zavrem (v službi), saj uporabljam kotliček za gretje vode, doma pa jo ruknem v mikrovalovno.
 

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Temperatura piše na zadnji strani pri pripravi. Meni je uspelo zeleno vedno sežgati. Kaj pa piše na embalaži od ta črne? Kakšen okus sploh ima ta črna? Za zeleno se spomnim, da je v kombinaciji z mlekom in sladkorjem ful okusna in sladka, sploh če je jaz ne dobim v roke.
grin1.gif
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.306
1.066
113
ksz
ma kako lahko pijete to grenko nesnago??? jaz nemorem niti en šljuk kave naredit....