Katero zavarovalnico za avto priporočate?

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
965
113
Obišči stran
Evo, da povem iz svojega primera. V roku 14 dni imam zavarovanje za avto. Do sedaj sem bil vseskozi na triglavu, tudi življensko in stanovanje je na triglavu. Vendar so me njihove velike cene že prisilile, da razmišljam malo "naokoli".

Torej, za moj avto mi je z vsemi popusti pri triglavu naračunal 550€ za veliki plus paket, za tilio pa imam trenutno ponudbo za 450, isti paket.

Kaj naredit pa zaenkrat še sam ne vem
frown-1.gif
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Pejd na Generali, ti bo Matey se preusmeril sredstva na Generali ŽZ. Sicer so bistveno vecji stroski, sam jih ne vids.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
965
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Matej pravi:
Pejd na Generali, ti bo Matey se preusmeril sredstva na Generali ŽZ. Sicer so bistveno vecji stroski, sam jih ne vids.

No, naj ti povem, da mi Matey generalija ni nikoli predlagal pri avtu
wink-1.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Pač boš na šihtu naredu domačo nalogo... Zaprosil boš za primerljive ponudbe oz. še bolje, zamislil si boš kaj hočeš in potem zahteval ponudbe. Ko jih boš dobili boš preveril cene, primerjal kritja (da bodo japka z japki primerjana) potem pogledal kdo je najugodnejši in to je to... Hkrati pa lahko še nas seznaniš z rezultati v tabeli z polji:
Zavarovalnica, kritja (po možnosti enaka povsod), cena, znesek za plačilo, popusti, tipi popustov
 

miha72

Pripravnik
29. jul 2008
848
1
18
Preštudiraj čim bolj.

Moje mnenje o Triglavu sem napisal, če mi plačajo 2000 € ne zavarujem pri njih. Zanimivo je, da imam pri Tilii in sem imel eno škodo letos in je vse šlo v redu. Tako kot sem pričakoval

Pa nočem delati reklame, vendar prav je, da povem mnenje o Triglavu, ker nočem , da še kdo doživi kar sem jaz. Nikoli več me ne vidijo zaradi odnosa, neprofesionalnosti in kršenja njihovih določil.

Lahko se zgodi tudi pri drugi zavarovalnici kakšna neumnost seveda, da se razumemo.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Torej, za moj avto mi je z vsemi popusti pri triglavu naračunal 550€ za veliki plus paket, za tilio pa imam trenutno ponudbo za 450, isti paket.

Kaj naredit pa zaenkrat še sam ne vem
frown-1.gif
In kaj misliš, kaj se ti lahko zgodi pri Tilii? Avta ti ne bodo oni popravljali, ampak tvoj najljubši servis. Zavarovalnica bo samo plačala.
Sicer pa mogoče za foro letos zavaruj AO in AO-plus pri Tilii, kasko in asistence pa še naprej pri Triglavu. Boš prišparal mogoče 20eur manj, saj ima Triglav napihnjene cene predvsem pri osnovnem zavarovanju, kar je smetana za zavarovalnice. Naj več škod je namreč ravno iz kaska.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.321
113
Imaš tudi kakšne izkušnje s prijavami in izplačilom škod? Če ja, kakšne?
smile-1.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Evo, da se konkretno pogovarjamo... ZT, komfortni kasko plus (obvezno, voznik, vse dodatne kombinacije, pravna zaščita, asistenca komfort, nezgodno zavarovanje voznika in 6 potnikov). Avto Renault Grand Scenic privilege 7s, 2.0 16V, 99kW, dodatno: 17alu Steppe, dodatno temnjena stekla zadaj, PDC zadaj, kovinska barva, Cabasse 4x40W RDS z 6x CD izmenjevalec spredaj, l. 2007.
Cena na polici 1140 EUR. Plačal 650 EUR.
Povejte še ostali. Tisto kar sem plačal je moja pogajalska sposobnost. Računal sem nekje na 800 EUR plačila...
wink-1.gif







Edit typo...
 
Nazadnje urejeno:

mimika

Pripravnik
8. feb 2008
703
0
16
Citat:
Cena na polici 1140 EUR. Plačal 650 EUR.
Kateri PR? Tko na hitro ocenjeno imaš 6 let star avto, ki je vreden nekje 6k €. Sicer imaš veliko zavarovano, ampak kje tisto cifro 1140€ najdejo je tudi vprašanje... Verjetno kr tako napišejo, da se potem stranka dobro počuti, ko vidi, da je končni znesek bistveno manjši. Mogoče za primerjavo - 650€ stane zavarovanje NOVEGA avtomobila v vrednosti 25k € (PR 4). AO+ in kasko, brez asistence (ker je preko AMZS).
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik mimika pravi:
Citat:
Cena na polici 1140 EUR. Plačal 650 EUR.
Kateri PR? Tko na hitro ocenjeno imaš 6 let star avto, ki je vreden nekje 6k €. Sicer imaš veliko zavarovano, ampak kje tisto cifro 1140€ najdejo je tudi vprašanje... Verjetno kr tako napišejo, da se potem stranka dobro počuti, ko vidi, da je končni znesek bistveno manjši. Mogoče za primerjavo - 650€ stane zavarovanje NOVEGA avtomobila v vrednosti 25k € (PR 4). AO+ in kasko, brez asistence (ker je preko AMZS).

Ja koliko kW in kakšna oprema in katera zav. ? Asistenca jeitak poceni semizdi 20€ na amzs pa čez 60€
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Preberi na spletni strani ZT kaj vsebuje paketno zavarovanje Comfort Plus, najdi tudi kaj vsebuje pripadajoča asistenca. PR je 04 oz. 01. Potem pa naredi primerjavo.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.804
4.300
113
Pri zavarovanju vozila so so osnovanaslednji podatki:
obvezno zavarovanje: kw
kasko zavarovanje: novonabavna vrednost vozila po ceniku proizvajalca
potem pa še vse ostalo, premijski razred, starost, izkušnje, itd...

Pa par primerov:
RS4 novonabavna vrednost 89.000€ PR4/1 starost 40let
Komplet kasko BREZ odbitne franšize 1380€ na obroke, asistenca Premium

Laguna 2.0dci, novonabvana vrednost 33.000€ PR4/4 starost 35 let
Komplet kasko 1% odbitne franšize 550€ na obroke, asistenca Supreme

Laguna je kar nekaj dražja od Senika, pa še več kw ima, edino asistenca pa res ni enakovredna, ampak kljub temu še vedno preplačaš pri Triglavu...
cheer.gif
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Imaš tudi kakšne izkušnje s prijavami in izplačilom škod? Če ja, kakšne?
smile-1.gif

Ja imam. Pozitivne. Enkrat parkirišče in enkrat poškodba vetrobranskega stekla, rešeno brez komplikacij.
zmaga.gif
 

mmaestro

Zelenc'
9. apr 2013
6
0
1
Zanima me ali je možno ob zamenjavi zavarovalnice pridobiti pri premijskih razredih?

Trenutno imam avto zavarovan 5to leto pa še vedno preveč plačujem. Drugo leto zavarovanja sem koristil enkrat kasko in zdaj sem ravno prišel na nulo pa mi je to kar precej predrago. Zavarovano imam pri Triglavu in zdaj ko so uvedli te pakete in imam 25% popusta ker imamo vse zavarovano pri Triglavu je cena ravno tolika kot če bi imel zavarovano pri MB ali pa kaki Tiliji. Sem se danes pozanimal pri teh zavarovalnicah.

V glavnem kmalu bo registracija in bi si rad nekako zmanjšal to zavarovanje za avto. Trenutno imam za osnovno zavarovanje 11 PR in kasko 15 PR. Imam golf 5 Trendline 1,9 TDI letnik 2005.

Zanima me ali imajo agentje možnost dati kake bonus PR če prestopim k kaki drugi zavarovalnici ali ne? Vem da je stric recimo ko je 2 leti nazaj sklenil kasko ko je menjal avto takoj dobil zraven še 50% na kasko čeprav prej nikoli ni imel kaska....

V glavnem če je kdo tu ki kaj takega lahko ponudi naj se javi oz pove
smile-1.gif