Katero pasto za poliranje

VitoC

Pripravnik
10. okt 2007
395
0
16
Prekmurje/Ljubljana
Obišči stran
Zdravo,

Dobil sem voljo, da bi ta vikend malce spoliral avto in me zanima katero polirno pasto priporočate? katere so med boljšimi?

bom pa poliral črn avto...torej izbrat pasto za črno barvo ali kako univerzalno??

lp
 

ZareLepotec

Pripravnik
2. okt 2007
47
0
6
Če bi samo malce poliral lahko zadevo tud orenk zajebeš
grin1.gif

Sam sem enkrat avto spoliral in povoskal ročno in sicer kar s Sonax kompletom. Rezultat ni bil bohvekaj in šel mi je cel dan. Tko da
uf-1.gif

Za uporabo bolj profi polirnih sredstev pa rabiš uporabljat mašino in občutek še bolj pa izkušnje, sploh na črnem avtu. Vem, da se kar nekaj uporabnikov tule gor ukvarja s poliranjem. Mal poišči poste, njihove nastvete, itd.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.195
1.811
113
rajše preusmeri višek enegije na kaj drugega kot 'da bi malo poliral ta vikend'

ker boš naredil toliko škode da ti tudi 500 EUR vredno poliranje ne bo pomagalo!

najprej se konkretno poduči zakaj se približno gre, potem si določi cilj kaj bi rad dosegel, nato sledi nabava robe (računaj nad 500 EUR...če bi res rad poliral)....potem pa le rezerviraj frej vikend.

Za tvoj konjiček in konjička ti bolj svetujem nakup voska, pa ga v nedeljo malo naličiš....bo največ efekta in najmanj škode.
(npr. Automagic - Banana magic)
 

Fiatista

Pripravnik
1. sep 2007
670
0
16
Glede na to, da boš za dober material odštel kar nekaj denarja, da ne omenim časa in živcev (črna barva je ku*ba, tako kot pravi Žare) bi jaz na tvojem mestu stvar raje prepustil nekomu, ki se malo bolj spozna. Mogoče bo par 10€ dražje, kot če bi delal sam, bo pa vsaj dobro narejeno.
No, lahko se lotiš tudi sam, mogoče za začetek vzami kakšno bolj nežno pasto (s katero imaš manj možnosti, da bi škodo naredil) in poskusi. Avto fino operi in posuši, zaščiti plastične dele (letvice itd.) in gasa (prečitaj navodila na pasti, se mi ne da pisat romanov). Vzemi kako od Sonaxa magar, ki je dokaj poceni in dostopen, sicer pa so zelo dobre od Auto Magic-a in 3M-a. Tiste "barvne" so vsaj za moje pojme bolj za en ku*c, ker imajo lahko zavajajoč učinek. Ponavadi se uporabijo če je lak res zje*an in ga je treba mal osvežit (nimam nekih blaznih izkušenj z njimi, tako da zgolj sklepam).
Kaj več pa bodo znalci povedali, jih je tu kar nekaj, tako da brez skrbi. Medtem pa le malo pobrskaj.
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
1. vstran od Sonxa, ima slabe produkte, le marketinško so zelo dobri
2. z ročnim poliranjem ne boš kaj veliko naredil na dolgi rok
3. pelji avto nekomu na profesionalno voskanje in boš s tem naredil več kot s poliranjem

Lp!

PS: imaš avtomobil, ki ima ob MBju najkvalitetnejše lake
smirk-1.gif
 

dejan001

Pripravnik
3. sep 2007
363
0
16
mene zanima kaj svetujete za odpravo prask na vratih od drugih vrat-ko pač eni odpirajo na veliko...

pa kako se zadeve lotiti..imam 3 rise...ne bi pa rad da mi potem zaradi teh treh pik ostanejo večji fleki oz. odstopanja.
 

VitoC

Pripravnik
10. okt 2007
395
0
16
Prekmurje/Ljubljana
Obišči stran
Polirat sem mislil, samo havbo in sicer zarad tega, ker sem poleti naredil eno oslarijo in sen en kar lep "flek" naredil na havbi.

Rezultat poliranja vam bom sporočil ko naredim svoje....upam na najboljše!
 

VitoC

Pripravnik
10. okt 2007
395
0
16
Prekmurje/Ljubljana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik YuGec pravi:
1. vstran od Sonxa, ima slabe produkte, le marketinško so zelo dobri
2. z ročnim poliranjem ne boš kaj veliko naredil na dolgi rok
3. pelji avto nekomu na profesionalno voskanje in boš s tem naredil več kot s poliranjem

Lp!

PS: imaš avtomobil, ki ima ob MBju najkvalitetnejše lake
smirk-1.gif

Rešim z voskanjem tud problem kot sem ga opisal en post prej?

ps: hm...poliram bom clio-ta in ne tistega, ki ima ob MBju najkvalitetnejše lake
cheer.gif
(preSvežLak.press)
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.195
1.811
113
vse je odvisno od globine prakse

v kolikor je 'raza' tako globoka, da jo začutiš z nohtom lahko pozabiš na poliranje ..torej ko je lak uničen do barve potem ni opcije da boš kaj naredil.

Vito..če se boš že spravljal polirat..kupi najbolj 'nežno' pasto, ki jo dobiš (da ne bo slučajno na njej pisalo 'Compound'!)

vosek začasno skrije manjše nepravilnosti (npr. holograme)...prav tako ročna poliranja (v resnici to naredijo paste)...torej za nekaj časa je OK potem je spet po starem.

Za resno delo pa je edina opcija mašina in pasta ki je namenjena poliranju (In ne mašenju lukenj).
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.195
1.811
113
drugače jaz imam namen spomladi spolirat avto - pa zraven čimbolj natančno dokumentirat početje (DIY opcija)..robo imam že vso eno leto nabavljeno...le časa ni bilo.

Potem bo pa vzorčen primer kaj rabiš, kako se dela, koliko stane, koliko časa...da spoliraš in zaščitiš avto (oz. narediš katastrofo
evil.gif
)

da ne bojo odprte teme o poliranju..noter pa par slikic ter nakazano da če hočeš poliranje da se javi pod privat...o poliranju pa veš malo manj kot prej.

(si bom pa splaniral en petek in soboto...ker dvomim da bom v prvo priel v enem dnevu skozi - sploh zaradi poraznega laka)
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.195
1.811
113
Citat:
Uporabnik VitoC pravi:
en lep "flek" nastal na haubi.

če maš možnost daj slikico že prej na forum...da malo pokomentiramo kaj je to za en flek in kako bi se ga dalo lotit.

(o kakm avtu je sploh govora?...si rekel črna barva... metalik?)
 

VitoC

Pripravnik
10. okt 2007
395
0
16
Prekmurje/Ljubljana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Citat:
Uporabnik VitoC pravi:
en lep "flek" nastal na haubi.

če maš možnost daj slikico že prej na forum...da malo pokomentiramo kaj je to za en flek in kako bi se ga dalo lotit.

(o kakm avtu je sploh govora?...si rekel črna barva... metalik?)

bom probal poslikat prej! Avto je črn in ne metalik...gre pa se za renault clio II, letnik 05).
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.195
1.811
113
'navadne' barve če jih popedenaš zgledajo bombastično.

od česa pa imaš ta 'flek' ?
 

VitoC

Pripravnik
10. okt 2007
395
0
16
Prekmurje/Ljubljana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
'navadne' barve če jih popedenaš zgledajo bombastično.

od česa pa imaš ta 'flek' ?

popedenaš? = spoliraš?

flek je od nekega močnega čistila, ko sem odstranjeval mrčes. (črna barva in visoke temperature pločevine + močno čistilo in flek je tu).
 
Nazadnje urejeno:

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.195
1.811
113
popedenaš = spedenaš
evil.gif
(urihtaš...torej v dotičnemrpimeru 'spoliraš')

možno je da se je čistilo zasušilo (zapeklo) na laku..oz če je bilo kaj voska gor se malo pomešalo z njim...in to je to.

kaj takega boš verjetno res spravil dol s polirno pasto (tudi na roke).
 

VitoC

Pripravnik
10. okt 2007
395
0
16
Prekmurje/Ljubljana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
popedenaš = spedenaš
evil.gif
(urihtaš...torej v dotičnemrpimeru 'spoliraš')

možno je da se je čistilo zasušilo (zapeklo) na laku..oz če je bilo kaj voska gor se malo pomešalo z njim...in to je to.

kaj takega boš verjetno res spravil dol s polirno pasto (tudi na roke).

E tako je ravno blo. In tudi to je bil oz. je moj namen dol spravit s polirno pasto na roke!

torej kupim eno blago-nežno polirno pasto in počasi poliram!? je tako?

lp
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.195
1.811
113
Citat:
Uporabnik VitoC pravi:
torej kupim eno blago-nežno polirno pasto in počasi poliram!? je tako?

hitrost ni tako pomembna - glej le, daneboš drgnil na suho. Dobi se kako mehko krpico (stare gate oz. mikica...so ravno prava reč zato.seveda malo razreži
evil.gif
) stisneš pasto na krpico ter z njo krožiš po fleku in okolici. Če se ti vmes zasuši dodaj še pasto.

Nato vse ksupja potegneš dol z drugo krpico ter prekontroliraš stanje...če (še) ni šlo, ponoviš postopek.

Polirne paste imajo običajno neke 'meter' grobosti....toliko glej da bo srednje oz. manj groba.