Katero napravo (telefon) za navigacijo

Kristian

Pripravnik
17. mar 2008
45
2
8
Zanimam se za nakup naprave (telefona) za navigacijo. Predvsem gledam v smeri kakšnega dlančnika ali telefona. Pomembno mi je da bo zadeva dovolj hita, da bodo vsi programi za navigacijo tekli gladko brez štekanja in da bo imela dovolj prostora za namestitev vseh navigacijskih programov (Garmin, TOM TOM, I-go, Sygic,…).
Trenutno namreč razpolagam z Nokio N95 (s HCSD kartico), na kateri imam nameščen Garmin XT (5) in Sygic Mcguider. Z Mcguiderjem sem zelo zadovoljen (super grafični vmesnik in dovolj hiter) vendar, bolj kot grem južno od Slovenije je pokritost vse slabša.
Na drugi strani pa je Garmin zelo dobro pokrit vsepovsod, vendar mi na Symbianu dela počasi (šteka-preračunava zelo dolgo) oz. deluje z precejšnjo zakasnitvijo tako, da je skoraj neuporaben.
Na napravi bi imel rad nameščenih čim več navigacijskih programov, tako, da bi se lahko na osnovi uporabe odločil, kateri bo najprimernejši zame (pokritost, hitrost delovanja, dober grafični vmesnik,…). Glede operacijskega sistema nimam preferenc. Pomembno da deluje hitro in gladko in da ima čim več spomina.
Naprava je lahko tudi rabljena. Gledam v rangu tam nekje do 200€. Če bo na njej tudi telefon še toliko boljše.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.675
1.592
113
največ podprtih navigacij ima sigurno windows mobile 6.5, če predpostavljam da avtomatsko na sedimici ne dela vse kar je na 6.5. Največja zverina s tem sistemom pa je bila če me spomin ne vara htc hd2. glede na to da je zdaj 7 na pohodu, bi znal omenjenega htcja dobit za 200eur, če ne drugega malo rabljenega
 

Rotty

Pripravnik
22. apr 2010
459
0
16
Črnuče
Še en za Omnio II...jaz jo imam in sem zadovoljen s hitrostjo Garmin navigacije. Pa še v tvojem rangu cene je...
 

airj

Pripravnik
29. sep 2008
450
0
16
Vsekakor vzemi nekaj na WM6.5 po možnosti tako napravo, da ima RDS sprejemnik, ki je kompatibilen z HyperGPS, to pomeni, da si lahko usposobiš tudi TMC. HTC HD2 ni kompatibilen, je pa recimo HTC HD, Diamond 2 itd..
 

Kristian

Pripravnik
17. mar 2008
45
2
8
Glede na to da nisem najbolj vešč najnovejše tehnologije me zanima, kaj pomenijo vse te kratice: Hyper GPS, TMC,...
Glede na to da je HD2 bistveno hitejši (hitrejši procesor) od OMNIE II, bi se raje usmeril v to smer. Je pa res, da je tudi cena bistveno dražja. HTC HD2 sem malo gledal na netu in ugotovil, da rabljenih ceneje kot za 280€ se jih pri nas ne da dobiti (b***a). Tudi na E***u so cene podobne. Da o novih sploh ne govorimo.
confused-1.gif

Ima mogoče kdo izkušnje pri nakupu omenjenega Gsm-ja iz tujine (ZDA, VB, Australia,...). Bi omenjeni mobilniki delovali tudi v naših omrežjih (Frekvence, omrežna napetost, adapterji,...)?
redface-1.gif

Kaj je potrebno pri nakupu rabljenega HD2 mobilca paziti?
telephone7.gif

Obstaja v Sloveniji še kakšna spletna trgovina, kjer se da ugodno kupiti tudi rabljene mobilce ?
sprasujem se.gif
 

miha_zd

Pripravnik
7. jan 2010
535
0
16
Maribor
Nokia X6 16GB z nokia maps navigacijo. Karte si lahko po želji naložiš na telefon z vsako državo posebej z Ovi Suitom. V pokritosti še nisem našel luknje pa sem bil marsikje z njim (Balkan, Italija, Francija, Nemčija,...). Kot lastnik N95 pa si že seznanjen operacijski sistemom. Kar se tiče cen: Na Bolhi so okoli 200€, jaz sem ga kupil pri S! za 160€, Pri M@ je dosti dražji, 8GB model je 180€.
 

Megapixel

Pripravnik
28. sep 2007
976
2
18
Ljubljana
Po Balkanu sem v zacetku poletja malo preizkusal navigacijo Nokie, pa mi nikakor ni zadostovala...što južnije, to tužnije...
 

miha_zd

Pripravnik
7. jan 2010
535
0
16
Maribor
Prej se še pozanimaj, glede na to kakšen avto maš, če bo zadeva sploh funkcionirala, meni garmin xt na nokii x6 v avtu ne deluje zaradi atermičnega stekla, kar naprej išče boljši signal, medtem ko nokia maps samo malo dalj časa rabi da ulovi signal. Lahko, da je to povezano kaj z lastnostmi GPS modula ali kakšna napaka na softwareu to pa ne vem.
 

Megapixel

Pripravnik
28. sep 2007
976
2
18
Ljubljana
Citat:
Uporabnik miha_zd pravi:
Prej se še pozanimaj, glede na to kakšen avto maš, če bo zadeva sploh funkcionirala, meni garmin xt na nokii x6 v avtu ne deluje zaradi atermičnega stekla, kar naprej išče boljši signal, medtem ko nokia maps samo malo dalj časa rabi da ulovi signal. Lahko, da je to povezano kaj z lastnostmi GPS modula ali kakšna napaka na softwareu to pa ne vem.

Po mojih poizkusih program ne vpliva na delovanje in zanesljivost sprejemanja signala. Vpliva le funkcija a-gps. Sicer imam tudi sam atermicno steklo, pa mi ne povzroca tezav... Morda je sprejem boljsi zaradi vecje steklene povrsine vozila, tudi strehe.
Vsekakor sem najbolj natancno navigacijo dozivel z uporabo G XT in HTC HD2. I-go nj bi bil tudi zelo okej, vendar sem ga premalo uporabljal za kaksno verodostojno oceno.

Lp.