Katero kolo

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Ali pa svojega fisherja pelji na servis in ga za 500 eur posodobi ce mislis da je slab. Bos imel top kolo za naslednjih 15 let.
Jaz imam isto gary fisher 10 let star stal je takrat 1500 eur. Ko ga primerjam z novimi kolesi ranga 500-800eur ni primerjave je fisher se vedno boljsi, lazji, v hrib gre moj hitreje.... ze tako ko jih parkiramo nekam skupaj pred gostilno se vidi da je moj visja klasa
Pozna se kvaliteta menjalnika, vilic, vzmeti itd ob vecjih obremenitvah sploh pri nas ki imamo 80+ kg ko menjas prestave v hrib ali kje skaces, naletis na kaksno luknjo...
Zdaj odvisno kaksno opremo imas na fisherju, meni ne pade na pamet da kupim nekaj za 700 eur gor pa menjalnik alivio ali celo tourney.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Jaz bi moral sprednje vilice menjat ali pa obnoviti. So se kar lepo posedle v vseh letih pod mojo tezo in ne opravljajo več svojega dela tako kot bi morale.
Pa ne vem če ima smisel.....
Se to obnavlja ali se samo menja?
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Ali pa svojega fisherja pelji na servis in ga za 500 eur posodobi ce mislis da je slab. Bos imel top kolo za naslednjih 15 let.
Jaz imam isto gary fisher 10 let star stal je takrat 1500 eur. Ko ga primerjam z novimi kolesi ranga 500-800eur ni primerjave je fisher se vedno boljsi, lazji, v hrib gre moj hitreje.... ze tako ko jih parkiramo nekam skupaj pred gostilno se vidi da je moj visja klasa
Pozna se kvaliteta menjalnika, vilic, vzmeti itd ob vecjih obremenitvah sploh pri nas ki imamo 80+ kg ko menjas prestave v hrib ali kje skaces, naletis na kaksno luknjo...
Zdaj odvisno kaksno opremo imas na fisherju, meni ne pade na pamet da kupim nekaj za 700 eur gor pa menjalnik alivio ali celo tourney.

Ta iz linka ima Shimano XT prestave, kolikor sem gledal je to mid level in že bolj na boljši polovici med njimi?
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.673
829
113
Jaz bi moral sprednje vilice menjat ali pa obnoviti. So se kar lepo posedle v vseh letih pod mojo tezo in ne opravljajo več svojega dela tako kot bi morale.
Pa ne vem če ima smisel.....
Se to obnavlja ali se samo menja?
Odvisno za kakšne vilice se gre , kako so bile vzdrževane,servisirane, koliko so stare .....ceno ti lahko na servisu povedo ko jih razdrejo.
Za starejše , nevzdrževane vilice znajo biti stroški dokaj visoki.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.876
5.145
113
Jaz bi moral sprednje vilice menjat ali pa obnoviti. So se kar lepo posedle v vseh letih pod mojo tezo in ne opravljajo več svojega dela tako kot bi morale.
Pa ne vem če ima smisel.....
Se to obnavlja ali se samo menja?
če je to ogovora o vilicah z elastomeri nimaš kaj nardit.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.802
4.303
113
Jaz sem se tudi lani odločil nabavit nov bicikel po 20 letih... v prvem planu je bil nakup za cca 600€...
sem si rekel glede na moje potrebe itd, bi moral biti dovolj...

sem se posvetoval z parimi, ki več kolesarijo in vsi so mi svetovali naj grem en rang višji zaradi menjalnikov (Deore) in zavor...

Potem sem vzel Authorja za 900€ resda je cena procentoalno 50% višja ampak 300€ pri biciklu ki ga bom imel naslednjih 5-10 let,
res nima smisla gledati za ta drobiž, ker je razlika v opremi toliko boljša...
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.681
3.566
113
Ta iz linka ima Shimano XT prestave, kolikor sem gledal je to mid level in že bolj na boljši polovici med njimi?

Pozabi na flikanje starih jajc, če zamenjaš pol kolesa bodo še vedno imela vse slabosti, ki jih na novem ni več, glavni, že večkrat omenjeni, sta nova geometrija in velikost koles. Pojdi po novo kolo, ki bo prave velikosti in barve in z neko solidno opremo. Recimo nekaj takega: https://www.energijabikes.com/cube-...king/cube-nature-exc-green-n-orange-2020.html

Da se ne bo kdo v barvo vtaknil, imajo tudi črnega.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.577
283
113
no, pa sej ni slaba barva... so kar moderne zdej te pastelne...

drugač pa za do trgovine, kakšno kratko turco bo novo kolo za 500€ čist ok.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Pozabi na flikanje starih jajc, če zamenjaš pol kolesa bodo še vedno imela vse slabosti, ki jih na novem ni več, glavni, že večkrat omenjeni, sta nova geometrija in velikost koles. Pojdi po novo kolo, ki bo prave velikosti in barve in z neko solidno opremo. Recimo nekaj takega: https://www.energijabikes.com/cube-...king/cube-nature-exc-green-n-orange-2020.html

Da se ne bo kdo v barvo vtaknil, imajo tudi črnega.

Dobavni rok je pa drugo poletje?
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.681
3.566
113
Ni take krize in se da še marsikaj izbrskat, konkretno tega z linka je sodelavec odpeljal pred 14 dnevi. Za podoben namen kot avtor teme. Pred nakupom je seveda doktoriral iz bicikloznanstva.