Katero kolo

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.201
113
Vseeno je zadeva stara 15 let, grem v Hervis pogledat tistgale Kilimanjarota. Še kaj v tem rangu?
Sam imam 20 let staro kolo neke znane znamke. Kupil 10 let nazaj za 180 eur. Hčerka ima par let starega za nekje nov je bil 300 eur. To ni primerjave ——) moj konkretno, konkretno boljši. Od robustnosti, do prestavljanja, itd. Pa ni imel lahkega življenja.

Vsedi in zapelji se na obeh in boš videl, kje si. Ta mali ima 30 let starega Scotta, brezhiben, boljši od šrota od hčerke.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ador

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Ima kdo kake izkušnje z gravel bajki?

Sam trenutno furam že kar nekaj let 28col treking kolo za cca 700€ iz Hervisa. Letno naredim tam od 2k do 5k km. V 99% je sicer asvalt ali utrjen makadam.

Saj bi uzel specialko, vendar je cena dobre xy% višja od gravel (montiral bi cestne gume). Sedaj pa ne vem ali bi se mi to izplačalo ali ne. Pa nisem noben Roglič ali Pogačar, pa tudi rekordov na Stravi ne lovim. 2 do 3x tedensko se zapeljem na kako "furo" tja 50 do 100km. Ideja o bajku z drop barsi se mi je pa porodila zaradi različnih možnosti držanja krmila.

Ta bajk katerega furam bi si sicer želel obdržati še kako leto, vendar če bi obstajala dobra prilika....

Aja, nekako gledam nove. Cena pa, kaj jaz vem.... Tja ene 2k€. Če je kaj bolj potrebno posebej gledati bi bil vesel nasveta.
Za sedaj pač vse potrebe zadovoljujem z "starim" in poceni trekingom.
 

aljoman

Majstr
16. dec 2013
1.943
-1.476
63
Ima kdo kake izkušnje z gravel bajki?
Sam sem dve leti vozil gravla in ga potem prodal, saj sem bil več na cesti kot makadamu. Pri nas je precej asfalta in tudi kar nekaj poljskih poti je asfaltiranih. Ker takrat nisem imel možnosti pranja kolesa s šlaufom po vsaki furi, mi je čiščenje vzelo več časa kot bi si želel. Pri cestnem kolesu je tega precej manj.
Vprašaj se, za kaj ga boš uporabljal, kje se boš večinoma vozil, s kakšnimi plašči... Jst se tudi zdaj s cestnim kolesom občasno zapeljem na makadam (plašči 28mm).
Še vedno imaš lahko dva para obročev, ene za makadam, druge za cesto.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.686
3.567
113
Za tisti % makadama je popolnoma vseeno kakšne so gume, na vsakem novem bodo itak 28mm. Pozabi gravel za asfalt, zakaj bi se matral, če se ni treba. Za 1.500 (alu) - 2.000 (karbonc) dobiš endurance cestno kolo s shimano 105 opremo (2x11 in hidravlične disk zavore).
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.469
1.253
113
Iskajoč brata
Za tisti % makadama je popolnoma vseeno kakšne so gume, na vsakem novem bodo itak 28mm. Pozabi gravel za asfalt, zakaj bi se matral, če se ni treba. Za 1.500 (alu) - 2.000 (karbonc) dobiš endurance cestno kolo s shimano 105 opremo (2x11 in hidravlične disk zavore).
V moji okolici je veliko neasfaltiranih poti. Veliko cestarjev je šlo na gravel, kjer v miru kolesarijo brez prometa...
Zdej ali je to modna muha.... bo čas pokazal. Je pa tole raj za proizvajalce... Od 1 specialke ima sedaj uporabnik 2 kolesa, kolega triatlonec, je to sedaj tretji :)
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
Otrok ima gravel in parkrat sem si ga sposodil in se z njim peljal. Položaj je samo malce nižji kot na treking kolesu. Krmilo je dovolj široko, da se počutiš varno. To je meni precej pomembno, ker nisem več mlad kot Roglič, da bi jo pri padcu teko "poceni" odnesel. Če zato v eni uri narediš par km manj na asfaltu, ni bistveno. Pri nas je precej hribov, zato ima zadaj 40 šajbo. Mislim, da je uspel iz tujine naročiti kolo, kjer to že bilo. Nerodno, če moraš menjavati, ker nekaj gotovo izgubiš. Ima dva seta koles. Za hud teren, ki pa vseeno ni za enduro, vzame gume, ki so ~48. To na specialko seveda ne dobiš.
Tudi jaz vsake toliko pomislim, da bi nabavil gravel, ampak potem ugotovim za kaj vse še mora biti denar in ostajam na trekingu in pretežno na makadamu. Prejšnji teden sem imel sicer turo ~90 km, kjer je bilo samo 15 km makadama. Tam bi s specialko prihranil precej energije, če me ne bi na makadamu tako pretreslo, da sploh do konca ne bi šel :sprasujemse:
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.089
113
www.adriamedia.si
Ima kdo kake izkušnje z gravel bajki?

Sam trenutno furam že kar nekaj let 28col treking kolo za cca 700€ iz Hervisa. Letno naredim tam od 2k do 5k km. V 99% je sicer asvalt ali utrjen makadam.

Saj bi uzel specialko, vendar je cena dobre xy% višja od gravel (montiral bi cestne gume). Sedaj pa ne vem ali bi se mi to izplačalo ali ne. Pa nisem noben Roglič ali Pogačar, pa tudi rekordov na Stravi ne lovim. 2 do 3x tedensko se zapeljem na kako "furo" tja 50 do 100km. Ideja o bajku z drop barsi se mi je pa porodila zaradi različnih možnosti držanja krmila.

Ta bajk katerega furam bi si sicer želel obdržati še kako leto, vendar če bi obstajala dobra prilika....

Aja, nekako gledam nove. Cena pa, kaj jaz vem.... Tja ene 2k€. Če je kaj bolj potrebno posebej gledati bi bil vesel nasveta.
Za sedaj pač vse potrebe zadovoljujem z "starim" in poceni trekingom.
Probal namesto trekinga (imam cca 60% makadama, od tega 20% slabega oz kakih kolovozov in singlc) - ni šlo. Nisem mogel brez porednjega vzmetenja, plus na spustih je bilo malo ... ufff ... tudi enkrat čez balanco).
Ampak za to, kar si pa ti opisal, bi pa znalo bit fajn. Ker na cesti in lepem makadamu je pa meni super.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.674
829
113
Probal namesto trekinga (imam cca 60% makadama, od tega 20% slabega oz kakih kolovozov in singlc) - ni šlo. Nisem mogel brez porednjega vzmetenja, plus na spustih je bilo malo ... ufff ... tudi enkrat čez balanco).
Ampak za to, kar si pa ti opisal, bi pa znalo bit fajn. Ker na cesti in lepem makadamu je pa meni super.
Gravel s prednjim vzmetenjem, če kdo rabi , se dobi.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
Dobijo se vzmeteni nosilci krmila. To bi verjetno bila varianta za gravela z "vzmetenjem".
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.686
3.567
113
Še šticno na fedr, gel ročke na balanci, gel podložen zic, dvojne gel rokavice in trojni gel v gatah pa je aquabedgravel. Ziher je ziher.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.686
3.567
113
Ja. Na to vsakič pozabiš in začneš s psihoanalizami drugih.

Samo z drugimi besedami sem ponovil kar je napisal aljoman. "Ne štekam vse te navlake". Vsak feder še ni vzmetenje. Je pa navlaka.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Pepe

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
Daj 'prosim nehaj pametovati. Človek je rekel, da hoče gravel z vzmetenjem. Napiši nekaj približno na to temo in ne skreni nekam u tri p. m.
 

aljoman

Majstr
16. dec 2013
1.943
-1.476
63
Fora je, da za to čemur je gravel namenjen, ne rabiš nobenih fedrov. Za blaženje tresljajev imamo super rešitev. Naše roke. Če pa hočeš z gravlom furat single z visokogorja, si pa omisliš fullya, če že hočeš.
Če obvladaš tehniko, ne rabiš nobene navlake gor.
 
  • Haha
Reactions: Pepe

jello

Guru
22. sep 2008
9.686
3.567
113
Daj 'prosim nehaj pametovati. Človek je rekel, da hoče gravel z vzmetenjem. Napiši nekaj približno na to temo in ne skreni nekam u tri p. m.

Nehaj z dramo, ker ti nihče nič noče. Človeku, ki želi vzmetenje si ponudil fajfo na fedr. Zdaj pa sem težava jaz, ki sem naglas povedal da je to totalna neumnost in nepotrebna šara.
 
  • Haha
Reactions: Pepe

Steve

Guru
13. avg 2007
9.666
1.584
113
Fora je, da za to čemur je gravel namenjen, ne rabiš nobenih fedrov. Za blaženje tresljajev imamo super rešitev. Naše roke. Če pa hočeš z gravlom furat single z visokogorja, si pa omisliš fullya, če že hočeš.
Če obvladaš tehniko, ne rabiš nobene navlake gor.

Če rabiš specialko z vzmetenjem, vzameš treking pecikl. Ampak eni so s temi gravel pecikli malo oprani s strani reklam. Zadnjič sem enega takega videl na downhill progi na pohorju