Katero kaminsko napo do 300 EUR? (Nujno)

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Za mamo moram izbrati eno fajn napo, ki bo delala dalj časa. 60cm, tista poševna vrsta, dekorativna al kaj je.

Cimtisja, cimmocnejsa, dobra led osvetlitev.

Gledal sem npr te tri






Moram se odločiti čimprej, dokler je še akcija in zaloga. Hvala!
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.448
218
63
Tale glasnost in delovanje najbolj zavisi od tega kam in kako je potem dalje speljana cev. V kolikor ni fi15 racunaj da se glasnost precej poveca, delovanje se pa zmanjsa ob vsakem metru cevi in kolenu. V kolikor je fi manjsi, bi ti predlagal da gres v salon in malo zadusis izhodno loputo - nekatere nape potem postanejo reaktivec, da se jih tudi poslusat ne da.
 
Nazadnje urejeno:

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Tudi pri nas ropota Elica.

Sicer je model bulit in, je pa res, da je že takoj na izhodu reducir na 125.

Napa je zelo efektivna, kaj dosti več kot prve stopnje niti nismo uporabljali.

Napa je efektivna in glasna.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.871
8.894
113
EU
To predlagaš napo za sedemsto Eur. Dvakrat sem pogledal če dobro vidim ceno. Motor s turbino in stikalo.
Da ni slučajno inverterski:oops1:
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
To predlagaš napo za sedemsto Eur. Dvakrat sem pogledal če dobro vidim ceno. Motor s turbino in stikalo.
Da ni slučajno inverterski:oops1:
Ko boš tako napo nabavil, ti bo laufala 24ur na dan. Se splača. Samo wifi nadzor še ji manjka in senzor kvalitete zraka, pa bi tudi jurja dal z veseljem za njo.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
Da si sposodim temo. Kupujemo napo, naj bi bila poševna, v celoti črna, čim večji pretok, ogljeni filter, ker ni možnosti za montažo v zračnik. Cena tja do 500 EUR. Dve Gorenjevi sta v tem rangu in sta mi zanimivi, ampak se mi zdi da v ceni ni ogljenega filtra; pozna kdo podrobnosti? Kakšen nasvet kje kupiti oz. kje imajo pametno zalogo na Štajerskem koncu. Harvey, Big bang, Merkur pregledani in nič pametnega oz. en model Gorenja, ki pa je imel led lučke takšne, da bi skoraj ven padle in ne vem ali je to serijsko ali pa tako slabo narejeno. Ostali modeli bi mogoče bili kašni še v Harveyu pa so prodajalci tako nesposobni, da se jim ni dalo ukvarjat z mano....
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
880
94
28
Pri nas Gorenje napa poševna, led lučke tudi zamaknjene tako, da so touch "gumbi" samo napol osvetljeni. Vleče ok, je pa zame precejšnji feler ta, da ima lučka tri svetilnosti in običajno želim najmočnejšo - tipka je samo ena, tako da jo moram trikrat pristisnit, da pridem do ok luči. Ne vem, zakaj bi kdo želel švoh svetlobo, neka romantika v ponvi ali kaj takega...
Težko pohvalim, edino cena je bila ok. Govoreča cena pač.

sem poiskal še tip: WHI941A3XGB
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.301
928
113
Titograd
Imam Gorenje, prvič imam napo, ki ima izpuh ven, torej brez filtrov. Glasna kot letalo, cev fi15 nekje, res pa da sta do izhoda na streho 2 koleni, eno 90°, pa še eno nekje 45, pač drugače ni šlo. Morda je zato glasna. Vlek pa je super, v 99% primerov je dovolj 1. Stopnja od 3