Katero kaminsko napo do 300 EUR? (Nujno)

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.466
227
63
Imam Gorenje, prvič imam napo, ki ima izpuh ven, torej brez filtrov. Glasna kot letalo, cev fi15 nekje, res pa da sta do izhoda na streho 2 koleni, eno 90°, pa še eno nekje 45, pač drugače ni šlo. Morda je zato glasna. Vlek pa je super, v 99% primerov je dovolj 1. Stopnja od 3
Glasnost nape enostavno preveriš - odklopiš izhodno cev in slišiš kako glasna je. Glasnost in brnenje običajno povzročajo ravno nepravilen fi cevi (ki je pri tebi sicer pravilen), dolžina cevi in kolena.
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.466
227
63
Da si sposodim temo. Kupujemo napo, naj bi bila poševna, v celoti črna, čim večji pretok, ogljeni filter, ker ni možnosti za montažo v zračnik. Cena tja do 500 EUR. Dve Gorenjevi sta v tem rangu in sta mi zanimivi, ampak se mi zdi da v ceni ni ogljenega filtra; pozna kdo podrobnosti? Kakšen nasvet kje kupiti oz. kje imajo pametno zalogo na Štajerskem koncu. Harvey, Big bang, Merkur pregledani in nič pametnega oz. en model Gorenja, ki pa je imel led lučke takšne, da bi skoraj ven padle in ne vem ali je to serijsko ali pa tako slabo narejeno. Ostali modeli bi mogoče bili kašni še v Harveyu pa so prodajalci tako nesposobni, da se jim ni dalo ukvarjat z mano....

Tukaj imaš npr katalog in zraven še cene ogljenih filtrov - za lažjo odločitev o samem strošku filtrov. klik
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
Glasnost nape enostavno preveriš - odklopiš izhodno cev in slišiš kako glasna je. Glasnost in brnenje običajno povzročajo ravno nepravilen fi cevi (ki je pri tebi sicer pravilen), dolžina cevi in kolena.

Bom poskusil, hvala. Bi znalo biti 90 stopinjsko koleno krivo, ampak ker nisem hotel direkt izpuha na fasado (ker majo vsi po kakem letu tam fasado umazano), ampak na streho, drugače ni šlo.
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
78
48
Imam točno tole kaminsko napo že 6 let.Z njo,sem ZELO ZELO zadovoljen.Napa je zelo učinkovita,že na 1.Običajno jo uporabjam na 2.Je zelo zelo tiha .Ima tri brzine+turbo 1-2-3...Ki se po 10 minutah avtomatsko zmajnša na 2 normalno delovanje.Večkrat,jo pozabim ugasnat...ker je res zelo tiha.Takrat,ko sem jo kupoval.Sem reku v trgovini...če ne bo tiha...jo dobijo tist moment nazaj.In bilo je ravno nasprotno.Tiha je k miška :).Ko se filtri zamašijo...oz senzor zazna,da ni pravega pretoka.Na ekrančku opozori z simbolom...da je potrebno filtre oprat.Vedno jih pomivam v pomivalnem stroju.
Takrat,sem za njo odštel 800 eur.In Ne obžalujem nakupa.Ker je res...učinkovita...tiha in nazadnje lepa. :zmaga:

 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Btw., pa ni težav s tem da nima kape? Da bi bilo odvajanje vlage/vonjav manj učinkovito v primerjavi s klasično napo?