Katero digitalno osebno tehtnico kupiti

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Kupi navadno tehtnico ki kaze kilograme. Ne obstaja tehtnica ki bi ti iz stopal izmerila kolicino vode, mascobe in podobne bedarije. Ne bodite naivni.
 

B81

22. jul 2007
34.262
8.813
113
Jaz imam eno kitajsko tako, bom sprobal :D

Imajo pa xiaomi BT pri nas za 40 eurotov... mishop.si
 

maki3

Pripravnik
14. sep 2007
681
3
18
Saj prav im kdor jo ima naj da gor vreco peska in poroca rezultate :)
Sem poskusil s taburejem na katerega sem posedel hčerko, ker vreče peska nimam. Tehtnica je pokazala težo in nič drugega, drugje piše “missing”. Zdaj, kaj si ti s takim poskusom hotel, veš samo ti, jaz sem samo poskusil ;)
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Verjetno nebo tehtnica merila vode in mascobe na 3kg teze tabureja. Treba nekaj tezjega gor dati. Hotel sem reci da tehtnice tehtajo tezo vse ostalo je brezveze. Kdor pa misli da mu tehtnica meri se vodo in mascobo naj da gor vreco peska za poskus.

Edit: vidim da si dal hcerko gor :) nima veze se vedno trdim da tehtnica samo kilograme meri :)
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Takšne tehtnice imajo spodaj kontakte, preko katerih merijo prevodnost telesa. Na podlagi tega potem (zelo nenatančno) izračunajo delež maščobe in vode v telesu.

Vreča peska ali tabure nista prevodna, zato tehtnica ne bo izmerila nič pametnega.
 

maki3

Pripravnik
14. sep 2007
681
3
18
Vreča peska, ki si jo hotel je prav toliko prevodna kot tabure, lahko pa sam gor stopim v nogavicah, pa bo tudi samo težo pokazala. Strinjam se da je precej nenatančno vse skupaj, ampak je dovolj za neko orientacijo, ker podatki se nekako skladno spreminjajo (če imam trenutno res 22% maščobe ali je le te 20 oz. 25% ne vem in niti ni važno)
 
Nazadnje urejeno:

Clancy

Majstr
20. avg 2007
784
351
63
Meni je samo pomembo, da tehtnica kaže natančno težo, ali pa da ima vsaj konstantno odstopanje. Če ima ostale feature, mi je čisto vseeno.

Danes zjutraj sem se recimo tehtal in mi tehtnica pokaže 85,0 kg, stopim gor drugič, spet pokaže 85,0kg, stopim gor tretjič, pa mi pokaže 84,3kg, četrtič 84,3kg , petič isto... sedaj pa vedi. Površina na kateri je tehtnica je seveda trda in ravna.
Sem zadnjič naredil test tako, da sem se najprej stehtal, nato pa vzel v roke 1kg moke in se ponovno stehtal. Normalno bi z moko v rokah, moral tehtati 1kg več, ampak nisem. Tehtnica je pokazala le 0,5 kg večjo težo. Ko sem moko dal dol, je tehtnica kazala spet drugačno težo od prvotne moje teže brez moke.
V glavnem, tehtnico želim zamenjati, vendar se nebi rad nasral in kupil isti šmorn kot je tale. Ima mogoče kdo kakšen predlog?

Res, da je pri hujšanju bolj glavno, da manj žreš in se več giblješ, pa bodo kile itak šle dol. Meni je v dveh msecih uspelo shujšati za 6kg po tej tehtnici. Kila gor ali dol. Ni pa vseeno fajn občutek, ko se med hujšenjem vsakodnevno tehtaš in se ne moreš 100% zanesti na to, kaj ti tehtnica pokaže.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Če se tehtaš vsak dan in opazuješ večdnevni trend, potem ti ta odstopanja pri meritvi sčasoma izzvenijo.