Kateri zunanji disk 1 Tera

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.286
3.689
113
davorinm.wordpress.com
Kolega kupuje, pa nisem več na tekočem.
smile-1.gif


Ogledal si je ta dva:
http://www.solo.si/racunalnitv...000e/index.html

http://www.ceneje.si/racunalni...usb-wdh1u10000e

Prvi je novejši, če se ne motim..., drugi ima 16mb predpomnilnika...
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Jaz imam 2 x drugo varianto. Zaenkrat povsem brez težav. Poleg tega še 1 x 500GB in 1 x 160GB Mypassport. Tudi vse ok.

Glede na ceno za gigabyte so tile trdi diski postali novi DVD-ji (in blurayi ali karkoli je že sedaj "moderno" pri ploščkih). Posnamem, izklopim, na polico. 5 let stari DVD-ji so že na pol neberljivi (praktično ga ni, da ne bi javil CRC errorja). Po drugi strani pa imam še vedno en prastar 40 MB (ja, megabytni) 5,25'' disk, ki deluje in po zadnjem (za foro) surface skenu ni pridelal še niti enega bad sektorja.


Vprašanje, koliko je predpomnilnik sploh pomemben pri USB hitrostih prenosa...
confused-1.gif
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Elements in MyBook.

Imam oba. (500GB)

Elements - majhnen, se ne pregreva (kovinsko ohišje).
MyBook - dvakrat večji, problemi s pregrevanjem, pogosto "izgine" (o težavah z njim malo poguglaj)

Razen tega bi jaz upošteval še tole:
- prenosi diska: do 150 MB/s
- prenosi preko eSATA: do 300 MB/s
- prenosi USB2.0: do 35 MB/s
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.286
3.689
113
davorinm.wordpress.com
Disk bo primarno namenjen za vez med Xtreamerjem in prenosnikom. e-sata ni na nobenem od teh...
smile-1.gif


Elements se torej manj pregreva.

Jaz imam tudi drugo verzijo, Essentials, ampak sem kupoval že leto-dve nazaj.
 
Nazadnje urejeno:

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Saj vseen, saj se vedno lahko preko usb vstekas v xtreamerja..

Pridobil bo, ko bo muvije preko laptopa kopiral na disk preko esate... usb blowz pri teh opravilih...
 

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
Jaz imam Mybook 1TB, zdaj bo cca. 2 meseca, dela BP. Problem je edino da sem ga že napolnil in moram kupit še enega
smile-1.gif
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Ajaaa, sorry
smile-1.gif


Pol pa đabe ja.. ceprav qurc.. po eni strani, pa ce kupi tako kapaciteto bo prej laptopa menu, kot disk, pa mu bo esata prov prsu
smile-1.gif
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.286
3.689
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik MViper pravi:
Ajaaa, sorry
smile-1.gif


Pol pa đabe ja.. ceprav qurc.. po eni strani, pa ce kupi tako kapaciteto bo prej laptopa menu, kot disk, pa mu bo esata prov prsu
smile-1.gif

Pomojem bo pa prej disk nov kupil preden bo laptop menjal. Ga ima cca slabo leto.
grin1.gif


Jaz tudi gruntam, da bi nov disk kupil. Že neki časa brišem in polnim 500GB disk...zmanjkuje placa. Pa potem 500GB za dokumente, slike in arhive.... 1 Tera ali več pa za filme, muziko, nadaljevanke itd... Bom še malo počakal...cene non stop padajo. jaz sem dal 110 EUR za 500 GB takrat.
 
Nazadnje urejeno:

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.879
3.399
113
40
Lj
Vsekakor je bolje nabaviti 1TB 2.5" disk, je neprimerno manjši in bolj prenosljiv, ne ptore buje zunanjega power adapterja.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
Citat:
Uporabnik LeQuack pravi:
Vsekakor je bolje nabaviti 1TB 2.5" disk, je neprimerno manjši in bolj prenosljiv, ne ptore buje zunanjega power adapterja.


Cena? Kje se da to sploh kupit pri nas?

Mislim, da je za shranjevanje podatkov / backup in podobno še vedno optimalna varianta - 1000GB & 3,5''.

Zraven pa po potrebi še 500GB 2,5'' za prenosnost..
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
QL, nisem vedel, da so že (vsaj na ceneje.si nisem nič našel).

Samo cena je pa še vedno praktično x2. Kar pomeni, da je za shranjevanje podatkov popolnoma vseeno, če kupiš 2x500GB.


Jaz v bistvu enkrat na leto kupim 3,5'' disk za približno 100EUR. Po 18 mesecih je v povprečju (Moore) novi disk velik za vse prejšnje skupaj.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Ne... zakaj? Itak nimajo nobene vrednosti več. Diske, ki niso bili pod TrueCryptom, razstavim in sežgem magnetne plošče, ostale pa dam na odpad.


Tako imam "zbirko" zunanjih diskov:

- 160 GB
- 320 GB
- 500 GB
- 1000 GB

Kupljeni v presledku enega leta. Zdaj čakam, da cena 2TB pade na okoli 100 EUR in bom nabavil še tega. Največji disk je priklopljen na presnosnik, ostale imam pa za backup in so večinoma v omari na drugi lokaciji.

Prenosnik pa poganjata SSD za sistem in ključne datoteke, ter 500GB WD namesto DVD-ROMa-a (ki ga pravzaprav nisem uporabljal že lep čas...).


Zakaj takšna paranoja?

Lani sta mi v presledku 24ur odpovedala dva primarna (sistemska) diska na dveh računalnikih, ki sem jih uporabljal. Na dveh ločenih lokacijah, tako da električni udar povsem odpade. Šle so enake particije, za katere sem načeloma pričakoval, da so v redundanci. Well... bummer. Na srečo sem lahko večino podatkov vseeno obnovil iz backupa.

Tako so vsi ključni podatki na treh ločenih diskih, bolj pomembni še dodatno na Dropboxu, manj pomembni pa samo na dveh ločenih zunanjih diskih.