Kateri zeleni čaj pijete?

Torque

Pripravnik
22. jul 2007
815
7
18
Zdravo!

Pred nekje dobrega pol leta sem začel piti zeleni čaj (zelo zdrav, lovilec prostih radikalov, bla bla bla
grin1.gif
) Sedaj je naneslo na to, da ga popijem ene tri skodelice na dan. Preizkusil sem že najrazličnejše zelene čaje, od filter vrečk (Droga, Podravka, Sir Winston, Teekanne, Twinings ... ), pa do zelenega čaja v lističih, ki ga nasuješ v skodelico ali pa recimo v tisto kovinsko zadevo z mrežico, ki jo nato potopiš v vrelo vodo.

Sedaj pa problem, če temu sploh lahko tako rečem
smile-1.gif
Ne vem, kakšen bi pravi zeleni čaj moral biti po okusu. Filter vrečke od Droge Portorož so mi dobre, Sir Winston ima bolj medel okus, medtem ko ima čaj od Podravke skoraj okus po cigaretih. Čaj v lističih sem kupil nek no-name v Sparu, pa je bil še kar okej. Skratka, en kup različnih okusov in tudi en kup različnih cen. Od Droge je 20 vrečk 1.17 eur, medtem ko je od Sir Winston 20 vrečk 1.94 eur. Čaj v lističih tudi različno stane, v Sparu je 250 g čaja 7 eur, če greš v kakšno čajnico gredo cene proti 15 eur.

Kaj svetujete? Je boljši čaj v filter vrečkah (sicer dvomim), je boljši čaj v lističih? Verjamem, da je dober čaj v vrečkah lahko boljši od slabega čaja v lističih. Kje je tisto razmerje cena/kvaliteta?

Naj pade ena tema o zelenem čaju, kakšnega vi pijete in kje ga kupujete ter seveda za kakšno ceno
smile-1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Samo od Droge z navadnim okusom, mi je še najbolj normalen pa najbolje se skombinira z medom. Sir Winstoni, Liptoni, Twiningsi, Teekane in ostala uvožena sranja mi ne sedejo. Drugo so tapravi čaji iz čajnice, ampak se s tem ne ukvarjam, ker ga pijem tako ali tako samo v lokalu ali na šihtu.
 

AfterEight

Fizikalc
16. sep 2007
1.217
0
36
Pri zelenem čaju je zelo cenjen blag okus. Izogibaj se vrečk in aromatiziranih variant, ker so povečini popolnoma zanič.

Če se želiš poglobiti v pitje čaja, predlagam, da ga kupuješ v večjih količinah kar na ebayu. Tako lahko precej prihraniš, pa še izbor je bolj pester, kot pri nas.

Kar se pa tiče zdravja naj omenim še zeleni čaj v prahu Matcha, ki se med drugim uporablja na Japonskem pri ceremonialnem pitju. Bojda naj bi bil ta še bolj zdrav, kot ostale oblike (posušeni listi), ker se uporabijo celotni listi čajevca. Varianta s prahom je sploh super, ker je hitro pripravljen in je odlična podlaga tudi za kakšne ledene čaje.
smile-1.gif


klik na eBay
 

Torque

Pripravnik
22. jul 2007
815
7
18
Mogoče veš, kje bi se dalo kupiti kakšne prazne filter vrečke, da bi jih sam napolnil s čajem po svojem okusu? To bi bilo okej, da po uporabi lahko vržeš direkt v kanto.

Edit:

Huhu, tale Matcha čaj je pa drag ko žafran. 30 gramov čaja ne dobiš izpod 20 eur. To imam čaja mogoče za en teden, predrag špas zame
cry12bpy.gif
 
Nazadnje urejeno:

AfterEight

Fizikalc
16. sep 2007
1.217
0
36
Ponavadi se dobi te filter vrečke v čajnih hišah. Ko boš pa že tam pa vzemi še nekaj gramov Dragon Pearl čaja
smile-1.gif

To so v kroglice zaviti listi čaja, pri nas jih dobiš v kombinaciji z jasminovimi cvetovi, če me spomin ne vara.

Precej dobra zadeva, pa še vsaj dvakrat - trikrat lahko uporabiš isto porcijo čaja, kar malo omili njegovo višjo ceno.
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
KSZ

Odvisno kaj ti odgovarja. Meni ima najboljši okus gyokuro. Potem kakšen lung ching. In pa kakšna dobra sencha.
Recimo gyokuro stane cca 15eur 100g. Ampak si vsaj 2x iz istih lističev naredim čaj.
Je pa res, da pri nas je bolj bogo kar se izbire tiče. Je res bolje na ebyu in tudi ceneje. Samo za moje potrebe je zaenkrat pri nas čisto ok.
 

Torque

Pripravnik
22. jul 2007
815
7
18
Ksz ..

Sem malo pobrskal po internetu, pa sem našel čajnico Cha v Ljubljani. Kdo pozna? Še cene imajo kar okej se mi zdi, pa filter vrečke imajo tut. Se bom jutri malo oglasil in povprašal, kaj mi lahko ponudijo hehe
smile-1.gif
 

akiva

Pripravnik
21. jul 2007
209
0
16
Sam vedno kupujem v Cha v Cityparku. Meni osebno dobra izbira, cene normalne, prodajalke pa vedno prijazne.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Evo tu sem naredil diplomsko nalogo in je nemislim še enkrat pisat: https://www.alter.si/tabla/show...true#Post896596


Sicer pa edini dobri čaji dobavljivi pri nas se dobijo tu: http://www.cha.si/

To kaj v vrečicah nekateri kopujete, to pa je okus po čaju. Kot da bi želeli pit pravi kaupično pa si na bencinski kupite ledeno
kavo v piksni z napisom cappucino.

Ni čaj samo rastlina ki jo poliješ z vrelo vodo,...
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik Torque pravi:
Mogoče veš, kje bi se dalo kupiti kakšne prazne filter vrečke, da bi jih sam napolnil s čajem po svojem okusu? To bi bilo okej, da po uporabi lahko vržeš direkt v kanto.

Tamočenjše trgovine ali interšpar, leclerc jih ponavadi imajo. Sicer vzameš kar tiste od kafe avtomata, je tut rešitev.

Sicer pa vodo segreješ na želeno temperaturo, flikneš not kolko g pač rabiš, zamešaš, pustiš kok moreš in tavelike
poloviš ven z žlico ali malo cedilko, in pol iz đezve al kje segrevaš naliješ v skodelico, uporabiš cedilko in je to to.

Mi je pred kratkim zmanjkalo vrečk in jih po tem sistemu niti nemislim več kupovat, raje dam tiste evre zraven pa
kupim kak dodaten hud čaj.
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
Odvisno je malo zakaj si ga začel pit, gre zaradi zdravja, mode ali, kot nadomestek kave. Če gre zaradi zdravja, kot je razbrati iz napisanega je vsekakor boljši čaj v lističih, katerega je malce treba znat pripravit, sicer pa je vse stvar okusa. Tudi omenjaš samo zeleni čaj, čeprav ima zelo veliko koristnih snovi tudi beli čaj, skoraj več, ki je nekako podoben zelenemu. Čajnica cha in pa Le Palais des Thés v stari ljubljani, sta kar dobri za pokušanje čajev. V Cha si vzemi seznam čajev pa malo preberi, drugače pa svetujem kako knjigo, v Cha imajo knjigo čas za čaj na netu v pdf pa mislim, da mi je nekdo poslal pdf (malo pobrskaj po alterju, ali pa ti jst pošljem) kultura pitja čaja. Knjig je še nekaj, tako da preberi kakšno, vsak sicer piše malo drugače, samo s prebranim, ti bo uživanje čaja postalo še večji užitek.

Lp
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Meni se negre ne za zdravje, mode (kaka moda če ga doma za računalnikom pijem) in ne kot nadomestek kave.

Meni je enostavno dober.

Knjig pa res nemislim brat o čaju, vem dovolj kok rabim za pripravo.

Resnično mi je vseeno al se mi nohti bol svetijo al sn bol buden al pa mi daljši curak zraste, meni je okus dober.

Enako gre za kavo, enostavno okus espresa mi je nenadomestljiv, pa makar mi skrajša živlenje za 5 let.
 

AfterEight

Fizikalc
16. sep 2007
1.217
0
36
No, čaj ima definitivno poleg materialnih tudi metafizične učinke.
wink-1.gif

Sicer je pa pomembno, da stvari uživamo celovito, tudi če je to samo spar pivo.
 

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.414
98
48
Pri zelenih cajih je treba edino paziti na temparaturo. Cez 70 stopinj voda ne sme biti. Ce ga kupis originalnega, npr gunpowder priporocam da predno se ga naredi, da se ga prelije z vroco vodo kako minuto, saj tako zgubi grenak priokus.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik AfterEight pravi:
No, čaj ima definitivno poleg materialnih tudi metafizične učinke.
wink-1.gif

Materialni učinki
confused-1.gif


Metafiične si mislil psihofizične?

Ja dejansko čaji dobro vplivajo glede nato za kaj jih rabimo, za spanje, za "budnost", sproščanje...

Ampak meni bol kot učinki sede sam okus. Zeleni jasmin, klasika, enostavno dober je.

Kave ne pijem da se zbudim ampak ker mi zelo diši in paše. Isto redbull. Poleti ko sem žejen,
redbull pa deci radenske z ledom tako na eks v 3 požirkih, boljše od piva.

Zaspim pa isto če prej buntem 3 redbule al pa liter zelenega, mi ne igra vloge, ne vpliva ravno
nekaj ful name.

Celo stanovanje fliknem v eksazo, ko si začnem mešat te moje črne čaje
smile-1.gif