Kateri žar?

I

Izbrisan uporabnik #9334

Na balkonu bi imel nek nezahteven žar, lahko na plin ali elektriko. Ogledujem tegale Webra Q 2400,

1593513752155.png



ali je zadeva primerljiva s plinskim? Oz. če bi bil morda plinski boljši (bolj spreten, manj zahteven). Nikakor ne bi imel oglja, tisto je za na vikend, ko imaš čas.
Velikost se mi zdi, da je Q 1400 malce premajhen, če bi moral spečt 4 postrvi ... zato bi raje vzel večjega.

Kwa pravite?
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.392
960
113
Obišči stran
Na balkonu bi imel nek nezahteven žar, lahko na plin ali elektriko. Ogledujem tegale Webra Q 2400,

Poglej priponko 34538


ali je zadeva primerljiva s plinskim? Oz. če bi bil morda plinski boljši (bolj spreten, manj zahteven). Nikakor ne bi imel oglja, tisto je za na vikend, ko imaš čas.
Velikost se mi zdi, da je Q 1400 malce premajhen, če bi moral spečt 4 postrvi ... zato bi raje vzel večjega.

Kwa pravite?

Ga imam zadnjih hm, 6 let? Sicer prvotni model, ampak je itaq isti. Men je top. Plina nimam, ker mi na balkon nabija sonce od 13 pa do zahoda... Zadeva dela, spečemn vse kar rabim, s pucanjem pa ni preveč dela.
 

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
Na ZPS so naredili test oglja!

Screenshot_20200717-132132.pngScreenshot_20200717-131843.png

Weber je nekako pričakovano na vrhu, ker je res odlično oglje.
Kingstone bi znal biti na vrhu, če bi izbrali večjo (7kg) pakiranje. Največji minus je bila velikost oglja, kar je pa hudo odvisno od skladiščenja/prelaganja/transporta. Sem že imel tudi Webrovega katastrofalno zdrobljenega.
In vidim da bom moral probat tudi Lidlovo oglje.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.438
4.545
113
Ga imam zadnjih hm, 6 let? Sicer prvotni model, ampak je itaq isti. Men je top. Plina nimam, ker mi na balkon nabija sonce od 13 pa do zahoda... Zadeva dela, spečemn vse kar rabim, s pucanjem pa ni preveč dela.
V čem pa bi bil problem plin, če nanj celo popoldne nabija sonce? Sam imam tako na terasi že leta (sicer res, da v vozičku in pokrito s pokrivalom), pa ni enega problema.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bles

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
664
81
28
Na ZPS so naredili test oglja!

Poglej priponko 34794Poglej priponko 34795

Weber je nekako pričakovano na vrhu, ker je res odlično oglje.
Kingstone bi znal biti na vrhu, če bi izbrali večjo (7kg) pakiranje. Največji minus je bila velikost oglja, kar je pa hudo odvisno od skladiščenja/prelaganja/transporta. Sem že imel tudi Webrovega katastrofalno zdrobljenega.
In vidim da bom moral probat tudi Lidlovo oglje.

furam lidlovega ze leta, in je meni top (webrovega samo izjemoma ko vem da bo trajalo dlje pa vec folka ker mi ga je skoda, tale lidl je pa super)
-hec je pa ker letos briketov long lasting sploh ni....je lesno ni pa briketov, zdej so pa nabasal se une “petrolove” (ocitno ni dobav, drugo mi ni jasn...)
 
  • Všeč mi je
Reactions: matej1990

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.186
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
To je res :) Bolj me je zanimalo, če veš kaj več kot jaz glede bomb na soncu, ker sem bil prepričan, da je zadeva varna.

Jaz sem pred leti kupil v Bauhausu, ah, ne vem, kako se reče (tisto trdo peno s srebrno eno stranjo, ki jo daš na zadnjo stran radiatorjev), plahto 2 x 1m, narezal in postavil okoli plinske bombe pri žaru... Zlepil z Neostikom in je bila "kletka", ki je zunanje temperature ne motijo (srebrna stran zunaj, logično)... spodaj nič, zgoraj samo odprtina za cev, tako da sem odklopil, dvignil izolacijo (kletko), menjal bombo in to je bilo to...
Nobenega problema nisem imel, potem pa smo se preselili in sem pustil novemu lastniku, ker mu je bilo zelo všeč...
 
Nazadnje urejeno:

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.052
390
83
44
dolenska
furam lidlovega ze leta, in je meni top (webrovega samo izjemoma ko vem da bo trajalo dlje pa vec folka ker mi ga je skoda, tale lidl je pa super)
-hec je pa ker letos briketov long lasting sploh ni....je lesno ni pa briketov, zdej so pa nabasal se une “petrolove” (ocitno ni dobav, drugo mi ni jasn...)
Zdele mam Lidlovega, v eni črni vrečki. Ni vreden pol qurca. Prva vrečka skorajda sam prah, trenutna ima pa not vrvice, ki smo jih uporabljal pri kockah za krmo.
 

grezilo

Fizikalc
13. avg 2009
242
27
28
Zdravo,
jaz sem bil zadovoljen z " najslabšim " na testu. Količina praha : ne vem če je bilo za polovico jogurtovega lončka. Sedaj imamo žakl oglja , nekje iz Kočevja ( okolica).
Lidlov je res čudn; poka/skačejo iskre / delčki ogla povsod. Tudi trenerko sem si skuril! :oops1:
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Sedaj so me nekako preusmerili in razmišljam o plinskem Spirit II E-310 GBS . (Prej sem ciljal električnega).
Ali ima ta žar možnost tudi s cigansko ponvijo?

Potem ga pa še primerjam z Broil King Porta-Chef 320, ki je sicer malce manjši, ima pa zgoraj pokrite gorilnike, da ne teče po njih.

V vsakem primeru bi imel še možnost ciganske ponve, ker mi je bolj uporabna kot rešetka. Vsaj do sedaj je bilo tako.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Do sedaj sem vedno pekel v ciganski ponvi, ker mi odprta rešetka ni tako všeč. Pri nas imamo raje "na naravni način", seveda pa žar vendarle manjka.
Zato sem vprašal, če je na tem žaru tudi možnost peke v ciganu. Da nimam tam dveh peči.

Naj pojasnim, zadevo bi imel tudi na balkonu, ker zunaj na trati je sezona dolga samo 2 - 3 mesece.