Kateri trdi disk za laptop priporočate?

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Za macbook pro letnik 2011 (mislim, da). TRenutno imam 320GB, rad bi imel 1 tera.

1. Kateri disk priporočate? 7200 RPM verjetno.
2. Disk bom verjetno lahko zamenjal sam?
3. Sistem lahko kopiram s kakim backup programom na zunanji trdi disk, pa potem restoram na novi trdi disk s frišno naloženimi OSX?

Hvala.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Samsung Spinpoint M8 HN-M101MBB

ali

Western Digital Scorpio Blue WD10JPVT

Oba staneta okoli 80€, med njima so minimalne razlike. V prednosti je sicer Samsung, ker ima 3 leta garancije, WD 2 leti.

Zamenjava je precej enostavna, odšraufaš celotni spodnji pokrov in potegneš disk ven, daš drugega not in je.

Backup narediš s Time Machine.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Nista stara oz. ni novejših. Pri trdih diskih ni ravno v navadi, da bi dali ven izboljšane verzije čez nekaj časa. Dajo ven 5400 in mogoče 7200 model, včasih še kak ''green'' model s majhno porabo in gredo na naslednjo kapaciteto.

Mimogrede - 7200 disk ni nujno hitrejši od 5400 diska.
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Priporočam, da razmisliš o SSD. Razlika v odzivnosti sistema je res full opazna. Jaz sem vzel ven DVD pogon in preko disk caddya dal noter še star disk.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Opcija bi bila samo ssd + 1tb disk, pa ven dvd enoto. Samo tisto tudi nekaj stane, da das ven opticno enoto in das notri disk. Nek nosilec, pozabil sem.

Primarno rabim dosti placa. Preko airplay vrtim vso muziko, ki jo imam, veliko fotkam v raw, filme in nadaljevanke streamam z macbooka ma boxee box. Vse gre prek lifta ravno zato, ker se mi ne da zunanji disk priklapljat. Disk pa imam tok poln, da vsak dan sproti brisem, da mi sistem sploh dela normalno.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.579
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
mnja no ... tudi jaz fotkam v RAW, verjetno se vec kot ti, pa imam 250GB cez glavo dovolj (sploh na Macu, ker Win zasede precej prostora s svojo saro). dobro, ce downloadas filme na disk, je mogoce res, ampak bi ti iskreno priporocil SSD + navaden HD, ce rabis arhiv. to imam sicer v stacionarcu, in se superdobro obnese.

caddy najdes na amazonu oz. ebayu za male pare, nabavis skupaj z diskom, in si zmagal.
smile-1.gif
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Ok, zdaj pa tudi meni ni jasno kam gre ves plac. Sem šel na about this mac, system information in storage...mi kaže 125GB pod other (??). Grem raziskat.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Hmm.... mail aplikacija mi je za IMAP gmail račun rabila 40GB prostora :O !! Mail aplikacijo sem pred 2 leti samo sprobal in nikoli več zalaufal. Pobrisal še par stvari, zdaj imam po parih mesecih 50GB placa frej.
cheer.gif


Sem videl, da mi veliko placa poberejo HD filmčki od tamale.

Če še koga zanima kam mu gre ves plac, priporočam program: http://www.omnigroup.com/products/omnidisksweeper/

Super zadeva.


PS: Zdej lahko potrpim še kak teden, se mi ne mudi več tok z nakupom. Bom pa verjetno vseeno nabavil. Dizzy, imaš kak link do amazon kake preverjene zadeve, da ne odkrivam tople vode?

EDIT: 65 GB frej
cheer.gif
 
Nazadnje urejeno:

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
Ko je meni crknil HD na prenosniku - to je bilo pred tednom dni - sem kupil Seagateovega hibrida, 1TB, 3 leta garancije. Pa se nisem kaj je...l po ebayih in podobno, lepo v Anni v Trzin in to je to. Hiter in prostoren. LP