kateri zunanji disk

mobifrik99

Fizikalc
20. nov 2007
1.138
5
38
Kateri zunanji disk priporočate. Rabim 500GB, lahko tudi 1TB, ker se bo uporabljalo samo za backup računalnika in fotke, ki jih shranjujem v RAW formatu in mi brezveze zasedajo prostor na računalniku.

Rad bi, da je čimmanj kablov in da je hiter prenos na računalnik. Brez kompliciranja samo kupim in je to to...?
confused-1.gif
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
jaz sem bil z WD vedno zadovoljen..Tega imam trenutno recimo že kakšno leto in pol, je nonstop v uporabi in še ni pokazal znakov kakšne slabosti.

https://goo.gl/ARqTrp

prej sem imel prav tako WD ampak še onega "old school" 3'5, ki je imel seveda večje ohišje in externo napajanje. Mi je zdržal kakšne 4 leta, dokler ga nisem po nesreči brcnil, ko je bil v pogonu. Žal je zaribal, ampak sem ga razdrl, priklopil direkt na sata in je še zdržal toliko, da sem si uspel skopirat podatke.

v kišti imam prav tako wd (rdečega), star 2 leti, zelo zadovoljen.
 

Axi

Fizikalc
2. sep 2007
893
28
28
Pa garancije je 3 leta, pri element portable 2 leti. Dobiš pa 1,5TB elements portable za 73€, kar se mi zdi dobra cena.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Ali se splača komplicirat in iskat takšnega, ki ima notri dejansko disk s pravimi sata priklopi?

Ker sedaj je moderno, da je na disk "nalotan" kr direkt usb in takšnega potem ne moreš razdret in priklopit direkt na pc. V primeru reševanja podatkov recimo, če je disk ok, pa je kontroler crknu...
 

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.654
29
48
58
Horjul
Morajo pa drugače nekateri USB hubi biti vedno pod napetostjo, če hočeš da dela. Jaz imam enga tazga doma.
 

mobifrik99

Fizikalc
20. nov 2007
1.138
5
38
Dejansko bi rad takega na stikalo, ker če imamo zunanji disk priklopljen na hub predvidevam, da se bo vedno zaganjal, ko bom hub priklopil na računalnik. S stikalom bi ga pač vklopil, ko bi rabil tudi zunanji disk. Vklapljanje diska za brezveze je slabo ali nima veze in uporabim kar navaden hub?
 
Nazadnje urejeno:

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.654
29
48
58
Horjul
Pri kratkem času delovanja PC-ja, vsekakor ni dobr za disk, vendar tudi če bi bilo obratno nebi bilo slabo če imaš dodatno še stikalo.
Sicer je pa odvisno, za kaj boš potreboval disk. Če boš mel za nalaganje slik, muske ali backup-a, je bolje če imaš s stikalom.
 

mobifrik99

Fizikalc
20. nov 2007
1.138
5
38
Zadeva na tipko ne deluje, ko izvržem passport na računalniku moram potem kabel potegnit ven in znova priključit, da se zunanji disk zažene.
Se da to kako rešit, da ne bo disk nonstop brezveze laufal preko usb huba in da ga vklopim ko ga potrebujem, brez da vlačim usb kabel ven in noter....?
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
probaj;
- varno odstrani disk na pc-ju
- izštekaj hub iz elektrike (pusti stiakala na ON in kabel od diska pri miru)
- počakaj par sekund
- vštekaj hub nazaj v elektriko

Ti sedaj prepozna disk?
 

mobifrik99

Fizikalc
20. nov 2007
1.138
5
38
Ne, nič se ne zgodi...ker dejansko se še napaja iz USB kabla in ga el. kabel ne ne gane kaj dosti...