Kateri zunanji disk

marc

Fizikalc
26. apr 2008
1.187
20
38
Sem pred nakupom zunanjega diska, nekaj nezahtevnega, za občasen backup podatkov iz drugega diska. Nekako sem prišel do naslednjega izbora. Prosim za kakšno mnenje za ali proti za izbrane diske spodaj.
1-WESTERN DIGITAL trdi disk 1,5TB USB - ELEMENTS (WDBAAU0015HBK)
2-WESTERN DIGITAL zunanji trdi disk MY BOOK ESSENTIAL 1.5 TB, SATA, 7200, (WDBAAF0015HBK)
3-SAMSUNG zunanji trdi disk STORY STATION 1.5TB prenosni trdi disk

Sem falil temo, se lahko prestavi?
 
Nazadnje urejeno:

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.933
34
48
Jaz od zunanjih ze nekaj casa WDje zagovarjam (torej 1 ali 2), ker so precej zanesljivi, kot dodaten "bonbon" je pa se to, da tudi za zunanje diske podpirajo pregled SMART parametrov, cesar drugje nisem opazil (je fajn obcasno prechekirati, da vidis, kako disk "stoji"
wink-1.gif
).
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Pri zunanjem disku je važno predvsem to, da ima na ohišju reže za hlajenje v obliki morsejeve abecede, ker bistveno pripomore k boljšemu hlajenju.

ON: Kolega ima ta zadnjega Samsunga in je zelo zadovoljen.
 

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.933
34
48
Za Elements ne vem, ker sem ga prvic videl
smile-1.gif
, deluje pa sigurno za vse MyBook in Passport serije. Res pa je, da ne prime katerikoli program, ampak (zgolj?) njihov WD Diagnostics (WinDlg.exe).
 

marc

Fizikalc
26. apr 2008
1.187
20
38
Citat:
Uporabnik Commodore pravi:
Jaz od zunanjih ze nekaj casa WDje zagovarjam (torej 1 ali 2), ker so precej zanesljivi, kot dodaten "bonbon" je pa se to, da tudi za zunanje diske podpirajo pregled SMART parametrov, cesar drugje nisem opazil (je fajn obcasno prechekirati, da vidis, kako disk "stoji"
wink-1.gif
).

Tudi sam sem imel WD za enega boljših, vendar me je po enem letu pustil na cedilu. Zato tudi sprašujem, ker ne vem ali imam samo smolo ali naj sedaj kupim disk drugega proizvajalca.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.351
678
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Danes je zal tako, da se ti to lahko zgodi pri kateremkoli proizvajalcu... WDjev je procentualno prodanih ogromno... in meni je tudi ze crknil en WD... pa sem ga spet kupil ... Sploh pri tistih, ki niso najcenejsi, imas ponavadi garancijo 2, 3 ali celo 5 let ... Pri osnovnih pa samo 12 mesecev ...
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Citat:
Uporabnik marc pravi:
Tudi sam sem imel WD za enega boljših, vendar me je po enem letu pustil na cedilu. Zato tudi sprašujem, ker ne vem ali imam samo smolo ali naj sedaj kupim disk drugega proizvajalca.

Jaz jih ne maram (oziroma oni mene ne marajo: se cisto vsak mi je krepnil v manj kot letu ali dveh uporabe), ker imam z njimi ze 18 let konsistentno slabse izkusnje, podobno kot sem jih imel v IBMi od par GB navzgor. Mnogo ljudi pa kupi WDje in jim ocitno delujejo ... ali pa ne vejo kaj jim je sploh krepnilo, ko gre enkrat po gobe
evil.gif
Diski so in bodo se vedno bolj potrosna roba, tako kot opticne enote in mediji.

V glavnem: ce imas slabo izkusnjo, preizkusi konkurenco. Ne rini pa na vrat na nos v prvo generacijo s kaksno tehnicno infovacijo (se visja gostota zapisa, drugacen tip lezajev, visja hitrost vrtenja, itd.); s takimi sem se parkrat opekel, od takrat se jih izogibam.
 

Vprasaj

Majstr
15. avg 2008
1.368
341
83
Ljubljana
jaz imam pa segata in wd-ja in je segate nepremrljivo boljši oba sta 1 gb in oba imam nekje pol leta, delujeta pa nonstop...

bolj tih je, hitrejši je in tudi bolj odziven ko gre na standbay-
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Tudi sam trenutno prisegam na Seagate, sem pa imel v zelo oddaljeni preteklosti tudi z njimi probleme (prvi 7200 rpm modeli za rajo, serija Medalist, s tem da so bili zanic tudi modeli iz iste serije s samo 5400 rpm, katere so prodajali Sunu).
 

Lecter

Pripravnik
26. jul 2007
598
0
16
Seagate, ce se ne dobi kaj bistveno ceneje. WD in IBM - slabe izkusnje. Z obema veckrat. Seagate se ne.
 

aiztok

Zelenc'
23. mar 2010
5
0
1
Heh meni pa ni še nikoli crknil noben HD, vse ostale komponente pa že. Imel sem pa nekaj WDjev, en Seagate in en Fujitsu. Niso bili najcenejši amapk tudi ne najdražji.
 

esko

Pripravnik
30. maj 2008
40
0
6
Moja izkušnja......V Hofru kupil 1,5 Medion , slabo odzivanje, ropot.....po mesecu dni vrnil in kupil WD Mybook Essential 1 Tera ki mi po treh mesecih crkne, včeraj dobil iz servisa novega in upam da bo zdržal kaj več..