Kateri rabljen Nuvi?

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Zaradi določenih potreb (delo gps sledi v Basecampu) bi si nabavil nek rabljen Nuvi, za navigacijo ga praktično niti ne potrebujem, vendar bi morda kdaj prav prišla topo karta za kakšen pohod. In pa posodil bi ga v družini, tako da TMC bi bil kar lep plus (tu se bo pa rabil za navigacijo v tujini).
Kolikor sem gledal se vse cene vrtijo okrog 50 EUR, baterija je itak verjetno kaput, tako da bo potrebna menjava.
Gledal sem 765 s TMC-jem, baterija je potem še nekje 15 EUR, zamenjat kot sem videl ni težava. Bi bil to dober nakup ali priporočate kaj drugega? Kot vidim ta model podpira do 16GB kartice?
Od katerega modela naprej deluje prikaz voznih pasov na križiščih?
 
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Jaz bi ti svetoval 2405 ali 2455 model.... Prevozil celo EU znjim in je delal ko puška
smile-1.gif
 

gig

Pripravnik
7. apr 2009
676
11
18
Nuvi 765T je že stara zadeva. Probaj dobit kaj novejšega za podoben denar.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Tako je......sicer ne da je slab......ampak imajo novejši (zgoraj omenjeni modeli) izboljšane menuje......iskanje naslovov je hitrejše ker se ti za razliko od 765ke že na polovici izpišejo možni zadetki in ne rabiš do konca tipkat naslova....

Karta se hitreje izrisuje.....preračun poti je hitrejši (plus ponudi ti 1-2 alternative)

BTW si lastim oba modela (765&2405)
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Padla je 1390-ka. Sicer ni TMCja, ampak ni panike.
Dela dobro, še bt telefonija ni popolna katastrofa, ampak samo katastrofa
smile-1.gif
. Še par tweakov, pa bo v celoti pripravljen za uporabo.
Hitrost bo zadostna, kot frika me še najbolj moti, da uporablja NT karte, ampak ok, se ni za pritoževat...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Ja samo za boljsi sprejem rabis pri teh starih se to anteno...

Ene stare slusalke odrežeš... Dolzino javim čez weekend..
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Nikoli nisem imel te antenice priklopljene pa je vleklo TMC, če jo priklopiš ni nekega efekta.
Sprobaj in boš sam videl.

Na šipi imel dve 1300-ki eno s priklopljeno antenico drugo brez nje in ni bilo nikakršne razlike.

Na zgornjih linkih pa isti prodajalec prodaja malo antenico za 10€ in anteno za 23€ torej skupaj 33€ za oboje in NIKAKOR ni ta antenica že zraven GTM antene kot si napisal za prvi link od bolhe.

Anteno je kupil za 15€ (mali kabl+GTM ) sedaj bi pa rad za vsako posebej na koncu iztržil skoraj 20€ zraven.
Možno je pa tudi, da je dobil oboje zraven naprave, ki mu je morda crknila.

Če potegnemo črto, je ta mala antenica NEPOMEMBEN del in samo placebo efekt za tistega, ki jo ima priklopljeno.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Nikoli nisem imel te antenice priklopljene pa je vleklo TMC, če jo priklopiš ni nekega efekta.
Sprobaj in boš sam videl.

Na šipi imel dve 1300-ki eno s priklopljeno antenico drugo brez nje in ni bilo nikakršne razlike.

Na zgornjih linkih pa isti prodajalec prodaja malo antenico za 10€ in anteno za 23€ torej skupaj 33€ za oboje in NIKAKOR ni ta antenica že zraven GTM antene kot si napisal za prvi link od bolhe.

Anteno je kupil za 15€ (mali kabl+GTM ) sedaj bi pa rad za vsako posebej na koncu iztržil skoraj 20€ zraven.
Možno je pa tudi, da je dobil oboje zraven naprave, ki mu je morda crknila.

Če potegnemo črto, je ta mala antenica NEPOMEMBEN del in samo placebo efekt za tistega, ki jo ima priklopljeno.

Pozdrav,

@popotnik ,tule se pa ne morem strinjati s tabo..

Cena GTM25 na tistem linku je Z antenco .. Zakaj to pišem ? Ker to prodajam jaz ,tako da tvoje mnenje o nekem extra zaslužku odpade..hehe

Kar se pa tiče koristnosti te male antence se pa tudi ne strinjam. Jaz sem ugotovil ravno nasprotno. Morda nekje z super signalom res ni neke bistvene razlike. Kakor se pa pelješ po kakšni soteski ,dolini, ...je pa brez antence hitro prekinilo sprejem.
Mora pa biti nameščena čim bližje vetrobranskemu steklu .Ni nujno da je ravno nan sredi šipe. Jaz sem jo namontiral ali kar na samo armaturko čisto zraven šipe ali pa na rob šipe. So pač različne izkušnje.

Pa verjetno tudi sam proizvajalec ni čisto brezveze predvidel to antenco.

lp
 

Podobne teme

Odgovori
4
Ogledi
3.016
Garmin
Izbrisan uporabnik #488
I