Kateri pršut kupiti?

shift

Guru
20. jul 2007
9.715
2.008
113
za šankom
ampak še vedno je pomemben podatek cena, ker pršut za 12 € na kg ne gre skupaj, od poceni variant je meni daleč najboljši naš lokavski pršut,
da dodam, sem veliko v španiji, tudi njihovi kanarski otoki lokalno vedno vzamem pršut , ki ga imajo v akciji nekje 15€ kg, do sedaj še nisem bil razočaran
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

Schime

Guru
22. nov 2008
1.800
626
113
Sam verjamem, da je bilo verjetno kaj narobe s skladiščenjem ali pa kaj podobnega. Ta pršut je bil cc 40€/kg. Sicer je to trgovinska cena kjer dodajo zraven a vseeno. Pa ne, da bi cena bila vse a nek del vseeno je v garantu kakovosti izdelka. Je bil pa v akciji. Bi sedaj rekel, da vem zakaj. :evil:
Sem ga drugače že kak čas gledal da bi ga probal, ko je stalno govor o tej iberski svinjini. V glavnem nekje drugje ga bo potrebno kupiti, da podam končno oceno.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.715
2.008
113
za šankom
Sam verjamem, da je bilo verjetno kaj narobe s skladiščenjem ali pa kaj podobnega. Ta pršut je bil cc 40€/kg. Sicer je to trgovinska cena kjer dodajo zraven a vseeno. Pa ne, da bi cena bila vse a nek del vseeno je v garantu kakovosti izdelka. Je bil pa v akciji. Bi sedaj rekel, da vem zakaj. :evil:
Sem ga drugače že kak čas gledal da bi ga probal, ko je stalno govor o tej iberski svinjini. V glavnem nekje drugje ga bo potrebno kupiti, da podam končno oceno.

komot je bil kos vmes 2x zamrznjen in odtajan
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
A nihce ne kupuje pri kakem mesarju slovenske robe? Jaz pogosto kupim v kosu cca pol kg, pa si potem doma rezem. Se ne more primerjati z mercatorji in spari. Sploh, ko ti pogosto nareze na debelino presane slanine. :norec:
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.800
626
113
Kupuje se vse. Je pa tudi zanimivo probavati različne izdelke in s tem različne okuse.
Drugače imam večino v uporabi domače suhomesnate izdelke. Ali pa jih kupim v lokalnem okolju od domačih pridelovalcev.
Moram reči, da je moj želodec izredno občutljiv (kislina, itd), če je slaba industrijska roba (ali pa domača), ker me takoj "zabije".
 
  • Všeč mi je
Reactions: matofill
I

Izbrisan uporabnik #9334

Problem so polifosfati ki jih mesarji uporabljajo za stabilizacijo (umiljenje) maščobe. Zato so industrijski izdelki za želodec tako težki.
Ko si narežeš nekaj suhega mesa in ti celo popoldne leži v želodcu, pomeni točno to.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.871
8.894
113
EU
Uf, daj, raje vprašaj strica Googla, ka je Jamon Serano in Iberico...
Potem napiši, zakaj najboljših pršutov na svetu ne maraš...
Sem gledal specifikacijo tega Jamon Serano vakumsko pakiranega v Lidlu. Piše zorjen najmanj dvanajst mesece, Vsebuje tri E-je. Antioksidant in dva kozervansa. Podobni Lokevski pa brez E-jev, vsebuje samo sol.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.149
3.163
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Sem gledal specifikacijo tega Jamon Serano vakumsko pakiranega v Lidlu. Piše zorjen najmanj dvanajst mesece, Vsebuje tri E-je. Antioksidant in dva kozervansa. Podobni Lokevski pa brez E-jev, vsebuje samo sol.

Imaš prav. Ker je španski rezan in vakumiran. Da dalj časa zdrži... Španskega vedno kupim celo nogo. Se porabi...
Lokavski pa ni slab, daleč od tega... :)
 

as21

Pripravnik
18. dec 2007
786
21
18
pršutarna Ščuka v Kobljeglavi ima odličen pršut-imajo tudi www trgovino, ampak se bolj splača k njim na degustacij pod staro murvo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bles in matofill
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ne vem kako je sedaj v korona časih. Včasih si enostavno stopil skozi debela hrastova kevderska vrata noter, nekje globoko po hodniku je prostor kot lokal. Lahko probaš, lahko vzameš vakuumsko zapakirane kose, lahko pa tudi celo taco, ki ti jo zapakirajo v nek darilni karton. Vse skupaj je pa prislonjeno v kraško jamo, v vinski kleti imajo zastekljene niše s kapniki itd, zelo lep ambient.

Peljali so me skozi sušilnice, ki jih imajo v treh štukih. Tu kjer je prodaja, je najnižja točka in hkrati prva pri sušenju. Lahko izbiraš koliko sušenega boš vzel, sem malce pozabil cifre ampak zdi se mi da manj kot 12 mesecev ne prodajajo, dobiš pa lahko tudi 3 leta starega.

Jaz se rad oglasim tam, če grem slučajno mimo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: matofill