Kateri otok na Tajskem??

Bitch_inside

PEPCA 2007
18. jul 2007
3.608
1
36
Ljubljana
Vem, da vas je bilo kar nekaj forumašev že na tajskem, zato bom vprašala tukaj... Veliko sem brala na internetu pa se ne znam odločit na katero stran Tajske bi bi bilo bolje it za en teden, potem ko zaključimo s severom in Bangkokom... Izbiram med Koh Lanta in otočjem Ko Samui (natančneje Ko Pha ngan ali Ko Tao).

Oboje ima svoje čare... plan je pa tak, da tudi če gremo na Ko Samui, prej preživimo 3-4 dni na zahodu, ki jih izkoristimo za kašen izlet, dva, Phuket me sploh ne zanima, tako da bi se ga izogibala. Oziroma, če gremo na Koh Lanto, gremo prej na Ko Samui, predvsem zaradi full moon party-ja pa tudi sicer sem slišala par pohval na račun obeh zgoraj navedenih otokov ....ko samui mi deluje kot phuket.

Kaj priporočate za par dni akltivnega oddiha? Iščemo kakšen ne premajhen in ne prevelik otok, ki ni preveč turistično razvit, ni pa dolgočasen, torej so variante za izlete, potapljanje, se da it kam ven zvečer in se dobi kakšna lepa plaža kjer si lahko sam oz. ni nekega množičnega turizma.
Žal imamo na voljo samo dobre dva tedna tajske, tako da bi na jugu rada našla neko točko, ki bi bila tudi dobro izhodišče da doživimo čim več, ni pa nekega pretiranega letanja sem in tja.

Hvala za nasvete. LP
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Lanta je super tako za na samem za bit. Ni pa lih party otok. Na samuiu nisem bil, ravno zarad tega, ker je totaln turizem. Na lanti si pa rentaš skuter (po možnosti takoj v kraju Lanta ko prideš na otok, ker dlje kot greš slabš je izbira in dražje je) in se furaš okrog, ker ni nekega hudega prometa.
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.713
79
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Ne premajhni in ne preveliki in ne preveč turistično razviti otoki na Tajskem so le še (upajmo!, pred nekaj leti so še bili) na JZ Tajske, južno od Lante in par otočkov severno od Phuketa v provinci Ranong, vendar pa tam ne bo pravega Full Moon Partyja. Pravi je le na Phanganu, na plaži Haad Rin.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.256
190
63
Večina jih s Koh Samuijem povezuje masovni turizem. Sam se bil tam in mi je bilo super. Najbolj razvpito plažo Chaweng izpustiš, pa je. Meni ni, da bi rinil na drugi konec sveta, potem pa raziskoval, ali so domačini že odkrili leseno žlico ali ne. Spal sem na obrobju mesteca Lamai, kjer je bil totalen mir, v mestu pa je bila fešta na vseh vogalih. Otok je ravno prav velik, da je s skuterjem dosegljivo vse.
Vsakemu svoje.
smile-1.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Jaz sem bil dokaj navdušen nad Ko Surin otoki, žal mi je, da nisem šel na Ko Similian pa Ko Rok so bili tud super. Ampak to je tisto, kontra turizmu na tajskem, kamping in šnorklanje. Če bi (bom) šel še enkrat bom šel samo na te tri, pa Lanto morda.
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.713
79
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Jaz sem bil dokaj navdušen nad Ko Surin otoki, žal mi je, da nisem šel na Ko Similian pa Ko Rok so bili tud super. Ampak to je tisto, kontra turizmu na tajskem, kamping in šnorklanje. Če bi (bom) šel še enkrat bom šel samo na te tri, pa Lanto morda.

Je še nekaj takih, mirnejših in "manj razvitih", tudi Sukorn, Bulon, mali Chang, ...
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.765
2.053
113
za šankom
največ bo itak odvisno od časa kdaj greš.ker ko je na vzhodu luštno pnavadi na zahodi serjejo monsuni in obratno.najbolje boste naredili da gledate vremensko pa se potem odločite.meni je lušten ko lipe na zahodu.na vzhodu sem bil pa na vseh treh.pa bi jih razdelil kar po legi.tao je najlepši, samui pa je preveč turističen
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Koh Tao
srce-1.gif


masažice 2x dnevno
srce-1.gif

hrana in pijača napol zastonj
roza.gif

tečaj potapljanja
cheer.gif

relax zvečer
srce-1.gif
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
Ko Tao, Ko Lipe, Koh Surin al pa Koh Lanta še kar in konc. Vse ostalo je še slabše kot Portorož. Jaz sem bil marca letos dol in mi ni bilo najbolj všeč, ker je vse kar je sprejemljivo izjemno drago, ker ljudje so skrajno pohlepni in s tem neprijazni, ker morje je na lahko dostopnih plažah večinoma motno. Še kaj?
P.S. Sem pa videl zapušene hipije, ki so spali na smeteh, recimo na železniški postaji Surat Thani in so delovali popolnoma srečni. Odvisno kak tip si. Da ne govorim o Koh Samuiju, to je kot da greš na dopust na Dinos.
uf-1.gif
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.786
1.941
113
V večini teh krajev te gledajo kot na denarnico na dveh nogah.
Meni je bil nekajdnevni obisk centra Bangkoka s Changom v roki neprecenljiva izkušnja. En trenutek spoznavaš Avstralca, nato se boriš s podgano ki ti odtočni kanal vleče vrečko s hrano, čez nekaj ur pa se znajdeš sredi skupinske telovadbe z domačini ob šestih zjutraj pred neko občino.
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
Zame je bila neprecenljiva izkušnja ko sem se po dobrih treh tednih Tajske usedel na A380.
cool-1.gif

Tajska je žal izgubila svoje čare, saj so ljudje tam postali izjemno pohlepni in nesramni.
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Katunga pravi:
Zame je bila neprecenljiva izkušnja ko sem se po dobrih treh tednih Tajske usedel na A380.
cool-1.gif

Tajska je žal izgubila svoje čare, saj so ljudje tam postali izjemno pohlepni in nesramni.

Žal mi je, da slišim kaj takega
frown-1.gif

Jaz sem bila na Tajskem 1 leto pred cunamijem.... ljudje prijazni, res so nas lepo sprejeli povsod kamor smo prišli,... Pa smo bili tam mesec in pol!!
Škoda - jaz imam res lepe spomine na ta el sveta!
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.508
9.236
113
ded je šel verjetno v patpong in pa na fuket, pa se mu je zalomlo...
 

grenivka

Pripravnik
1. avg 2007
616
0
16
Citat:
Uporabnik Katunga pravi:
Zame je bila neprecenljiva izkušnja ko sem se po dobrih treh tednih Tajske usedel na A380.
cool-1.gif

Tajska je žal izgubila svoje čare, saj so ljudje tam postali izjemno pohlepni in nesramni.

Kaj pa je bilo tako neprecenljivega na A380? Na mojem letu je 3 ure kondenz kapljal na potnike. Neprecenljivo, res.
Moje mnenje je, da je Tajska še vedno super, sicer preveč turistična. Ljudje pa so pohlepni in težki predvsem v BKK (pa kakšen Phuket..). To pa je zasluga poplave fancy turistov.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.765
2.053
113
za šankom
tajska je tako velika in raznolika da ti ni nikoli dolgčas.sam sem bil mesec dni tam.razen BKK je bilo vse ostalo vrhunsko.ljudje prijazni pa kar je še najbolj važno da se da dobiti kraj kjer si sam in uživaš v naravi z pirom v roki
nahrung002.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Nekaj malega več prostora na sedežih in bistveno boljši multimedijski sistem. Edino kar sem pogrešal na teh fligerjih od Emiratov je bil free wifi.