Kateri motor (650 ccm)

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
43
skoz okol
Pozdravljeni,

Sem bolj nov kar se tiče motorjev (mopede in skuterje vozim sicer že od nekdaj, tako da sem relativno vajen 2-kolesnika), sedaj pa je čas za nekaj večjega in sicer:
Rad bi spreten in kolikor toliko udoben motor: Za začetek malo rabljen motor prostornine okoli 650 ccm. Hitrost mi ni pomembna, bolj udobje.

cena nekje do 3k eur.

kaj bi mi svetovali?

Naked bikei so mi všeč, ampak te preveč prepihajo. Chopperji so udobni, vendar nespretni. potreboval bi nekaj "vmes"

kdorkoli?

Uvoz iz tujine je smiseln ali ne?
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Suzuki Bandit 650S, verjetno bo predrag, ker ga delajo šele od leta 2005, prej je imel 600 ccm.
Suzuki SV650S, super motorček, športno-turističen, precej navora (V2 motor).
Kawasaki Versys, verjetno "preveč nov" (in posledično predrag), ker ga še ne delajo dolgo.
 

matjazy

Fizikalc
3. jan 2008
181
98
28
Jaz sem ravnokar kupil yamaho fazer 600. Enostavna za vozit, lepo potegne, in se da dobit lepo za 3k €.
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.654
7
38
Ljubljana- okolica
Bandit 600 S.Cene so primerne pa tut lepo se vozi, idealen za začetnike.
Cene niso toliko navite.Pa še fajn se pele na dolgih relacijah(ne boli hrbet).
Kaj pa kasen bmw gs? En celinder kakor se je meni zdel je fenomenalno vodljiv, je pa res da imajo tisti za 3k€ kar veliko kilometrine.
 

RBULL

Pripravnik
10. sep 2007
316
0
16
BMW cs, drugačen poseben izgled, zelo lahko vodljiv, zelo primeren tudi za daljše fure kot za vožnjo po mestu, poskočen in res vožnjo z njim je pravi užitek
mogoče je cena malo višja ampak BMW-ji jo tudi držijo
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
43
skoz okol
super, hvala. sej nekaj takega sem imel v mislih. BMW cs in Bandit.

Kako pa je z motorji? 1 valjnik ali 2 valjnik - poraba, navor?

glede znamk: kako bi jih sortiral po kvaliteti? (suzuki, kawasaki, honda, bmw, yamaha, "kakšen italijan")?

hvala
 

RBULL

Pripravnik
10. sep 2007
316
0
16
Tu je težko biti pameten, saj veš vsak svoje hvali.......
glede porabe...ne glej na pol litra ali liter...vozi se za svojo dušo za užitek...
navor...preveri teste oz. opise, to je zelo odvisno od tebe samega...lahko, da se boš motorja naveličal po tednu ali dveh in želel nekaj hitrejšega, močnejšega, to kar boš imel ti bo postalo premalo????? ne vem - sploh pa ne dolgo nazaj je moj prijatelj rekel, da vse kar ima več kot 50 konjev, zna biti že kar živahno in prav ima!!!!!
Motor, ki ti bo všeč, se boš na njemu dobro počutil in ti bo tudi cenovno primeren - ta bo pravi
zmaga.gif

Srečno, pa sporoči kaj si nabavil.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.080
799
113
Super nasvet ti je dal gretzky! ... sploh glede na to, da favoriziraš Suzo, ti priporočam model SV650 v naked različici, ki jo lahko "zapreš" z ustreznim steklom za vetrno zaščito. Žal potem nimaš muh med zobmi
frown-1.gif


Moped ima 72KM, na valju jih pokaže 70 (!) (Fazer za primer, jih pokaže zgolj 78, 98KM različica), ima obilico navora, ugodno porabo, super za začetnika!

In še za tiste, ki mi morebiti zamerijo, da sem se obregnil ob Fazerja: kupci zmagovalnega mopeda v prodaji se ne morejo motiti! Je odličen moped in je bil v finalnem izboru, ko sem kupoval moped.

Priporočam tudi različico z ABS zavora, samo ne bi rad sprožil polemike, ker se motorčkarji tukaj ne strinjamo
smile-1.gif
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
43
skoz okol
ok, hvala..

najprej bom poskusil v živo kako se mi dopade, potem pa v akcijo.

ima kdo izkušnje s kakšnimi chopperji? kakšna je tam vožnja?
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Chopperja ti iz vsega stca odsvetujem. Edini primer, da bi ga nekomu priporočil je ta, da se sklada z njegovim življenjskim stilom.
Vozne lastnosti so slabe, zavore so slabe, težak je in neokreten, ne gre nikamor, če ga ža slučajno pripraviš do neke spodobne brzine, te spravlja v stres, ker se težko ustaviš. V ovinke "noče" zaradi ciklistike in velikega predteka in kota vilic,...
So bili pred leti pri nas chopperji zelo popularni, zdaj pa jih redko vidiš na naših cestah. Večina je prestopila na nakede ali potovalnike. Le zakaj?
confused-1.gif
 

jaka33

Pripravnik
5. sep 2007
281
0
16
Imam SV-ja S in je moj prvi motor. Moram rečt da sem z njim zadovoljen,
lahek za vozit, zaenkrat nobenih problemov. Če nisi divjak, je to pravi
motor. Agregat je pa super - dober navor, majhna poraba, kot dvocilindarši
ima tudi močan "freno motore", tako da je potrebno malo bremzanja.
Če bi še enkrat kupoval prvi motor, bi ponovno izbral SV-ja. Pa tudi cena
ni pretirana.

Srečno pri "izboru".
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.708
140
63
Jaka in Valhala:

Kako je z udobjem na SV-ju? Berem teste, da ni preveč udoben, preveč pokrčena kolena ter nizko krmnilo. Je bil v ožjem izboru pri meni pa sem potem raje Versys vzel.

lp
 

vizzzi

Pripravnik
10. okt 2007
370
0
16
Sam niti nimam nekih problemov z držo na SV-ju. Ni ravno potovalni motor, ampak mi ni problem narest tudi 500 in več km na dan. Krmilo se da pa itak zamenjat, če nekomu ne paše orignal.

Malce drugačna zgodba pa je za sopotnico - vsaj tako pravi moja.
 

jaka33

Pripravnik
5. sep 2007
281
0
16
Glede drže nimam problemov, ker sem manjše postave, tako da mi ni treba bit posebej skrčen pri vožnji.
Zadaj je pa itak drugačna zgodba. Pa saj jaz se vozim spredaj....
evil.gif
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
43
skoz okol
kaj pravite?
BMW 650 CS ali Honda Hornet 600

letnik 04 oz. 05

2. opicija
BMW 650 GS ali Honda Transalp

+/- ?