kateri kombi za vsaj 8 oseb?

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Kateri bi bil najboljsi nakup, mora biti dizel in kolikor toliko udoben za voznika in potnike. Denar niti ni ovira, imeti mora vsaj 130KM (raje vec).

Vsec mi je novi hyundai H1 in pa multivan. Kaksen je hyundai, ga kdo pozna?
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Zakaj pa? Zanimajo me bolj kaksni argumenti kot pa glasovi
wink-1.gif
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
Vozil sem novi H1. Sicer tovornega, ki je precej trši, vendar je občutek odličen. Navdušila me je predvsem moč motorja in zadnji pogon. Prava drift mašina. Sedi se odlično, lepo vodljiv, vidljivost dobra, oboja drsna vrata, dvižna zadnja vrata. Vse to so prednosti pred drugimi podobnimi vozili. Oblika ne bo vsem všeč, meni je predvsem važno, kako se počutim v vozilu.

Edit: Multivan se začne pri 30k€, H1 se konča pri 30k€
 
Nazadnje urejeno:

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
Ravno počutje za volanom mi je bilo najbolj všeč. Navadno imam kar nekaj posla pri vozilih, ki jih še nisem vozil, tu pa je vse na svojem mestu, oz. tam kjer pričakuješ. Za nastavitev položaja za volanom nisem rabil niti 10 sekund. Pa nisem ravno vajen Hyundajev.

Mogoče bi lahko koga presenetila moč motorja in pogon na zadnja kolesa, saj neobremenjena pogonska kolesa hitro zdrsnejo, pri kakšnem pretiravanju z gasom. Treba preveriti, če obstaja dodatek proti zdrsavanju koles in nadzor stabilnosti vozila.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Ja lep je, samo si naredil eno BISTVENO napako - hvalis avto z SEDMIMI sedezi
tongue-1.gif


Mora imeti 8 sedezev, se pravi 2 + 3 + 3 (dve klopi zadaj). Saj multivan ni treba da ima mizo na sredi avta.

Saj VW je dober, samo TDI motorji so obupni in me zanima kaksna alternativa, dobra sta tudi H1 in pa jumper kot sem ugotovil
wink-1.gif
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Saj jo imamo pa prevec pokuri (25litrov + ). V kombinaciji z 4motion pogonom ni dobra izbira za spolzko cesto (sneg imam v mislih). Pa vecina voznje bo mestna (LJ) + avtocesta, tako da bi bilo fino da je dizel ki ima 6 prestav ali avtomatik.
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
kaj pa Renault Traffic/Opel Vivaro? ali pa Citroen Jumpy?
nimam pa ideje zakaj.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Vozil službenega vitoja,letnik 2000,diesel.Naredil sem okrog 250.000 km,predlani je šel staro za novo.Problem z rjavenjem,po dveh letih crknil katalizator,dvakrat menjana elektronika(računalnik),zaradi nje parkrat obstal ali pa se je preklopilo na rezervni program,tako da je bila maksimalna hitrost 80 kmH.Večkrat menjane svečice,pri -15 ni več vžigal,mu je bilo premrzlo.Slabo gretje in hlajenje,pa še in še...Zame jajca,priporočal bi ga samo sovražniku.
Sedaj vozim novega,zadnji pogon.Živo sranje na mokrem in snegu,pa tudi v makadam klanec ne prideš,čeprav ima sistem proti zdrsavanju.Drugače gre kot satan(150 konjev),klima dela v redu,gretje super.Pri 10.000 km menjana črpalka za vodo,pri 50.000 crknil motorček za brisalce in nekaj žarnic.Sedaj imam nekaj čez 60.000 km in dela vse normalno.Upam,da bo tako tudi ostalo.Servisni interval pa ima na 30.000 km,kar je pohvalno.Letno pa prevozim okrog 50.000 kilometrov. --------- Kopirano z enega foruma.

Zaradi veliko takih postov.

LP