Kateri GSM bi vzeli?

Steve

Guru
13. avg 2007
9.606
1.526
113
Zadnjič je en znanec ves navdušen prišel s tem telefonom, kao zelo poceni, podoben prejšnjemu, ...
Čez pol ure ga je že imelo, da bi ga nesel nazaj.
Problem: programska oprema. Če si starejši ali pa so ti Gapps pomembni, se je treba tega telefona ogniti na široko.
Vse aplikacije so web based, torej se stalno nekam vpisuješ, Zemljevidi so v angleščini, ne zapomni se nobene točke, ni Gmaila, One backupa, ...

Mojster, mi govorimo o xiaomi, ti pa opisuješ huawei
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
In Litvanci se vračajo na dobre stare AEG, Siemens in Nokia telefone! Ups, AEG in Siemens ne delata več telefonov, Nokio pa delajo kitajci, tako kot vseh 99% ostalih.
 
  • Haha
Reactions: zakon

Steve

Guru
13. avg 2007
9.606
1.526
113
Zanimivo je zakaj se sploh gre. Telefoni imajo opcijo blokiranja fraz "free tibet" in podobne fore, ki pa so izklopljene izven kitajske. Ful pomembno za nas, ampak novica pa je udarna.
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.682
576
113
Kaj pravite na "novi" xiaomi 11 lite? Ima kdo že kakšne izkušnje o njem....
LP Matija
seo-praktik.si
Imam 11 lite 5g, prej sem imel lg v40.
Telefon je (podobno kot v40) zelo lahek, ima boljšo baterijo, precej hitrejše polnjenje, boljši zaslon (žal samo barve, ločljivost je zgolj fullhd), deluje hitreje (odličen snapdragon 780), nasploh bolj odporen na padce (V40 namreč ni), zraven dobiš tako ovitek kot zaščito zaslona .
Minusi glede na V40 pa so manjko izhoda za slušalke (dobiš adapter sicer), bistveno slabši zvok na slušalkah (V40 ima quad dac za audiofile in hifi slušalke), slabša vibra, slabša led lučka,MIUI je ok šele po enem mesecu, ko uspeš izklopiti vse dodatke z reklamami. Še vedno se kdaj vprašam od kod kak čuden notification...

Pogrešam LG v glavnem, a za to ceno na trgu ni boljšega HW v telefonu, sploh če ne maraš 200 in več gramskih ciglov, hkrati pa želiš zaslon v rangu 6,5... Če bi uspel dobiti telefon višjega razreda v istem formatu bi ga verjetno vzel :).
 

darlev

Fizikalc
18. apr 2008
668
45
28
Ljubljana
Ok telefon brez nekih presežkov....

Tanek, dobra baterija, hitro polnenje, amoled zaslon, fotič povprečen.

Slabost vsaj meni je da ima ob strani fingerprint in ko daješ telefon v žep ali iz žepa hitro odkleneš zaslon (dela pa fingerprint zelo hitro).....
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.046
389
83
44
dolenska
Zdele ima mislim da telekom neko akcijo za Apple mini oz za 12 mini. Za ta telefon se zanimam, ker je majhen in recimo sposoben, da se ne bo čez leto ali dva vse zatikalo. Do sedaj nisem imel Appla in iskreno niti ni neke hude želje sam na falus mi gredo te veliki cegli.
Kaj me zanima? Vzamem 12 ali raje 13, ker kolikor sem videl ni neke hude razlike. Ali se motim?
Če obstaja kaj sposobnega na androidu, pa le namignite.
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.682
576
113
Zdele ima mislim da telekom neko akcijo za Apple mini oz za 12 mini. Za ta telefon se zanimam, ker je majhen in recimo sposoben, da se ne bo čez leto ali dva vse zatikalo. Do sedaj nisem imel Appla in iskreno niti ni neke hude želje sam na falus mi gredo te veliki cegli.
Kaj me zanima? Vzamem 12 ali raje 13, ker kolikor sem videl ni neke hude razlike. Ali se motim?
Če obstaja kaj sposobnega na androidu, pa le namignite.
Xiaomi mi 11 Lite 5g :). Ni majhen, je pa lahek (159g), ima Snapdragon 780 ki je 5nm čip, zelo varčen in zmogljiv.

 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.046
389
83
44
dolenska
Nisi prebral mojga posta. MAJHEN telefon. Ne gre se za težo. Poleg tega je 12 mini težak 135g Xiaomi 159g. Nisi mi pomagal.
 

frog55

Fizikalc
23. apr 2010
276
84
28
Zdele ima mislim da telekom neko akcijo za Apple mini oz za 12 mini. Za ta telefon se zanimam, ker je majhen in recimo sposoben, da se ne bo čez leto ali dva vse zatikalo. Do sedaj nisem imel Appla in iskreno niti ni neke hude želje sam na falus mi gredo te veliki cegli.
Kaj me zanima? Vzamem 12 ali raje 13, ker kolikor sem videl ni neke hude razlike. Ali se motim?
Če obstaja kaj sposobnega na androidu, pa le namignite.
Na mini 12 so najbolj kritizirali baterijo. Na 13 bi naj bilo boljše.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.719
2.086
113
Zdele ima mislim da telekom neko akcijo za Apple mini oz za 12 mini. Za ta telefon se zanimam, ker je majhen in recimo sposoben, da se ne bo čez leto ali dva vse zatikalo. Do sedaj nisem imel Appla in iskreno niti ni neke hude želje sam na falus mi gredo te veliki cegli.
Kaj me zanima? Vzamem 12 ali raje 13, ker kolikor sem videl ni neke hude razlike. Ali se motim?
Če obstaja kaj sposobnega na androidu, pa le namignite.
Tudi meni so šli že pošteno na živce ti cegli in tudi sam sem lansko leto vzel minija. In kaj lahko rečem? Format telefona touch and feel izjemno zadovoljen. Vse ostalo za en ku.rac. Apple verniki se mi še bolj smilijo kot so se mi do uporabe tega famoznega sistema.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darlev

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Tudi meni so šli že pošteno na živce ti cegli in tudi sam sem lansko leto vzel minija. In kaj lahko rečem? Format telefona touch and feel izjemno zadovoljen. Vse ostalo za en ku.rac. Apple verniki se mi še bolj smilijo kot so se mi do uporabe tega famoznega sistema.
In kaj točno "vse ostalo" je tako za en k?

Vse je sicer odvisno od lastnih potreb/preferenc in po mojem idealen telefon ali mobilni OS žal ne obstaja, ampak mene osebno še vedno na Androidu moti precej več stvari kot na iOSu.