Kateri dron ,quadcopter za hobby kupiti ?

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.104
485
83
kranj
gargy...helikopter malce drugače "pade" dol kot avion, ko izgubi vzgon. helikopter bolj kot ne naredi avtorotacijo in je zmagal :) sicer pa ja, nizki preleti so sicer super za domače (in pilota), a lahko pride do česa. morda bi mu kdaj omenil in če je človek (in ne majmun), se lahko kaj dogovorita...
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.846
1.244
113
Pri jadralnem padalstvu so nas učili, da gre po principu šibkejšega... se pravi se jaz z jadralnim padalom ne bom umikal helikopterju, ampak obratno... kako gre tu, ne vem, ne iščem takšnih situacij... tudi kakšnih ekstremno nizkih prerletov ni
Bolj je težava v tem, da iz letala ali helikopterja težko opaziš skoraj neosvetljeni dron, ki je minimalnih dimenzij. Še posebej kakšen Mavic Mini oz. Mini2. To ga še sam komaj vidiš ko ga imaš 100m v zraku. Ko/preden ga pilot zazna se najbrž nima več časa kam umakniti...
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.806
3.816
113
Sej masa 250g drončka je enaka masi enega pogostega ptiča (golob, sraka, ..), tako da če se pilot s tem ne ukvarja mu je tudi za drona vseno. S temi majhnimi droni ne morete sklatit ultralahkega letala kaj šele helikopterja narejenega na vojaški osnovi.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.139
2.213
113
E=mxc2
Dobiš na hitrosti. To pa zagotavlja helikopter. Pa maso tudi. Ne porabi se VSA energija samo na dronu!
Če sta Mirko in Slavko 'sa parče jučerašneg hleba' M106/JU87 dol sklatla!
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.796
6.073
113
Evo Kitajc je prišel. Zaenkrat zadovoljen. Za 140 eur z dvema 3400 baterijama in 32G kartico je to to:


EDIT: slika izbrisana na željo uporabnika.
 
Nazadnje uredil moderator:

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.139
2.213
113
Še video, čim bolj original. Prosim.
Kako to, da se vidva spoznata na lokacijo zapora?
Lastnik drona: praktična uporaba pri delu?
ALTER dopisovalec: varnostna služba v tem objektu?
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.796
6.073
113
brane_new
.

Praktična uporaba pri delu? Kaj si mislil s tem. To je zabava ne delo :)

Zakaj rabiš originalni video?
 
Nazadnje urejeno:

nUUb

Fizikalc
2. jul 2013
768
34
28
Nebalansirani propelerji verjetno

Tudi na mojem diy dronu je tega veliko, ampak za fpv se ne sekiram
 

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
Jello efekt se pojavi zaradi vibracij na kameri. Torej gimbal/vpetje kamere preslabo odstranjuje tresljaje.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.846
1.244
113
MrDaco raje odstrani sliko pa video, ker na fb-ju na primer je zadnje čase opažen nenormalen porast prijav in CAA samo še kazni pošilja vse okrog. Pa prijave so take, da si nekdo kar izmisli datum in čas pa poda prijavo, potem pa lahko zabijaš čas, da dokažeš, da čas in datum ne štimata itd...
Kar neki... skratka, previdno ..
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.139
2.213
113
Prvo! Če so res težave, potem čimprej vse stran. Sem videl!
Video. Omenjen dron je poceni. V glavnem gledam pocen :) z dobro kamero :). Pač ne gre skupaj, tudi v tvojem primeru ne :(.
Jaz prijavil? Vsi pa le nismo taki. Vsaj iz prispevkov ne moreš vedeti, ali si mi na rep stopil. Torej NE prijava.

Sedaj nadaljujemo v šali. Tako kot smo začeli.
Delo. Idejo je dal tisti, ki je omenil zapor. Če misliš koga ven spraviti in da delaš ogled terena

#generik. koji point dron in posnetek, če se CAA obesi na vsako prijavo. Praksa?
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.846
1.244
113
Prvo! Če so res težave, potem čimprej vse stran. Sem videl!
Video. Omenjen dron je poceni. V glavnem gledam pocen :) z dobro kamero :). Pač ne gre skupaj, tudi v tvojem primeru ne :(.
Jaz prijavil? Vsi pa le nismo taki. Vsaj iz prispevkov ne moreš vedeti, ali si mi na rep stopil. Torej NE prijava.

Sedaj nadaljujemo v šali. Tako kot smo začeli.
Delo. Idejo je dal tisti, ki je omenil zapor. Če misliš koga ven spraviti in da delaš ogled terena

#generik. koji point dron in posnetek, če se CAA obesi na vsako prijavo. Praksa?
Kaj praksa? Pač CAA pošlje nek dopis za razjasnitev okoliščin ali pa fašeš kazen. Pa glede na to, da je forum javen, lahko prijavi kdor koli, obiskovalec foruma.
Pa kakšne prijave so sveže, vendar za slike/videoje za več let nazaj. Prav tisto..bolano.

Mene osebno je pa dejansko minilo, da bi še z dronom kaj bluzil zunaj, še posebej po novem letu, ko bo nova zakonodaja v veljavi. :\
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco

Brp500

Pripravnik
15. jul 2016
86
33
18
Še video, čim bolj original. Prosim.
Kako to, da se vidva spoznata na lokacijo zapora?
Lastnik drona: praktična uporaba pri delu?
ALTER dopisovalec: varnostna služba v tem objektu?

Zadeva je takšna, da danes folk prijavlja vse! Ne samo prelet drona preko hoste v kateri nekdo slučajno sprehaja flokija! Ta vas je specifična in ne zaostaja za povprečjem. Prijava, ker je petelin kikirikal in kao on ne more naredit otroka (čista resnica, katero poznam iz ust policije). Prijava za vsak moped v hosti. Prijava kmeta, ker je na stransko cesto nanesel za lopato zmlete koruze. Prijava zaradi glasne glazbe ob praznovanju RD. Raznašalca časopisa so prijavili, ker je dostavljal novice z APN4 in je tak smrdelo iz izpuha, da folk ni mogel dihati.... Mene je obiskala policija ( seveda po prijavi) ker sem bojda uporabljal odprt ogenj in onesnaževal okolje v Webru ob peki perutničk. Svašta-enim dogaja in imajo preveč časa.
Objava posnetkov je lahko precej draga, katero sem izkusil na lastni koži. Tip je iz YT snel posnetke naše vožnje z štirikolesniki, ko smo se peljali po makadamski cesti (gozdna makadamska cesta) na kateri je prepoved za promet. Posnetke je posredoval kmetijski inšpektorici, katera je potem spesnila prijavo in z tremi pomočniki po posnetki z GPS napravo natančno določila koordinate naše vožnje. Vsak je dobil za dva prekrška 2x po 400€ + 40 obravnava. Lepa igra.
Z dronom je enako! Obstajajo entuziasti, kateri samo brskajo po spletu in pošiljajo prijave. Žal!
Dron???? Kakšen dron? Jaz obesim GoPro kamero udomačeni sraki na hrbet-jo pošljem v zrak in posnamem kar želim. Tu me lahko samo ptičogledi preganjajo, da mučim ubogo srako. Zdaj si treniram še sovo, da bom lahko snemal nočno izmeno

Spoštuj zakonske uredbe, dvigni drona, poslikaj ali pofilmaj, pospravi in se umakni. Manj ljudi te vidi bolje je

Evo! To je posnetek na katerem se vidi Zavod za prestajanja narejen z GoPro 8 black kamero in GoPro padalom. Nastaviš 3 sec zakasnitev, zaporedno fotografiranje, pritisneš sprožilec in vržeš v zrak. Nekaj krat ponoviš vajo, da sigurno dobiš nekaj uporabnega. Doma pa izbereš najlepšo sliko.
 

Priponke

  • 5E61D223-4650-403A-9FE7-93D13268140C.jpeg
    5E61D223-4650-403A-9FE7-93D13268140C.jpeg
    1,9 MB · Ogledi: 197
Nazadnje urejeno:
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: Bakki33 in gas

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
Objava posnetkov je lahko precej draga, katero sem izkusil na lastni koži. Tip je iz YT snel posnetke naše vožnje z štirikolesniki, ko smo se peljali po makadamski cesti (gozdna makadamska cesta) na kateri je prepoved za promet. Posnetke je posredoval kmetijski inšpektorici, katera je potem spesnila prijavo in z tremi pomočniki po posnetki z GPS napravo natančno določila koordinate naše vožnje. Vsak je dobil za dva prekrška 2x po 400€ + 40 obravnava. Lepa igra.
In kako preko posnetkov ugotovijo kje si se vozil s štirikolesnikom? Malo obrazloži to z GPSom, ker te ne razumem. Razumem da ugotovijo, če se voziš po znani lokaciji, ampak ti praviš, da ste se vozili po gozdni makadamski cesti. Za kazen je predvidevam da morala biti tudi vidna registrska tablica? Kako ste lahko vsi bili identificirani, da ste vsi prejeli kazen? Ste posneli vse registrske na video in gledali v kamero? Imam pomisleke, da ni bil le YT posnetek in prijava. Je moralo biti še kaj več zraven.

Da se vrnem na drone. Če ti objaviš na svoj privat FB profil video iz drona, kako imajo oni pravno podlago za kazen? Kaj če posnetek sploh ni tvoj? Kako oni na podlagi FB profila dobijo ostale tvoje podatke?
Ne me narobe razumet. Verjamem, da se kazni pošiljajo. Ampak predvidevam, da folk dela res očitne traparije, zaradi katerih potem faše kazni.
Pač imam pomisleke, zato tako skeptična vprašanja.