Kateri dron ,quadcopter za hobby kupiti ?

15. jan 2019
3.459
1.085
113
Kaj je tisto obzidje?
2021061213011689.jpg
2021061213074339.jpg
IMG_20210612_124018.jpg
IMG_20210612_124207.jpg

ostanki trdnjave
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81
5. avg 2011
1.041
186
63
Okolica Ormoža
Gre se za to, da recimo ima dron domet 6-8km. Ni šans da me najdejo kot operaterja. Govora je pa bilo, da bodo preko DJI naprave posnifali vse možne podatke in ti pošiljali položnice. In taki majmuni, kot naša CAA je, jim celo verjamem. Bom pač treba DJI prodat in it na 1.3 GHz.
Da ima dron domet 6-8 km, ti nič ne pomaga. Tudi avto lahko doseže 250 ali več km na uro, pa tega razen na par cestah v Nemčiji, ne smeš dosegati. Zakonodaja glede dronov je pač takšna kot je, usklajena je na nivoju EU in jo je pač treba spoštovati. Kot si omenil, pa lahko greš v višji razred, kjer imaš mogoče več možnosti, ampak zopet v okviru zakonodaje. Zmerjanje z "majmuni" pa ni ravno neki kulturni nivo. Dejstvo je, da so zakoni za to, da se jih spoštuje, lahko pa poskusiš predlagati spremembe na ustrezen način.
 
15. jan 2019
3.459
1.085
113
Da ima dron domet 6-8 km, ti nič ne pomaga. Tudi avto lahko doseže 250 ali več km na uro, pa tega razen na par cestah v Nemčiji, ne smeš dosegati. Zakonodaja glede dronov je pač takšna kot je, usklajena je na nivoju EU in jo je pač treba spoštovati. Kot si omenil, pa lahko greš v višji razred, kjer imaš mogoče več možnosti, ampak zopet v okviru zakonodaje. Zmerjanje z "majmuni" pa ni ravno neki kulturni nivo. Dejstvo je, da so zakoni za to, da se jih spoštuje, lahko pa poskusiš predlagati spremembe na ustrezen način.
Gre za tipičen primer zakona, ki ne odraža večinskega mnenja, ampak očitno ščiti neko ozko skupino, ki si na ta način obeta izplen.
Oziroma zaplezana uredba EU, kakor vse ostalo... Karkoli začne urejati EU postane drago, birokratsko, neživljenjsko.
Propala bo ta unija kot za šalo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver
I

Izbrisan uporabnik 474

Da ima dron domet 6-8 km, ti nič ne pomaga. Tudi avto lahko doseže 250 ali več km na uro, pa tega razen na par cestah v Nemčiji, ne smeš dosegati. Zakonodaja glede dronov je pač takšna kot je, usklajena je na nivoju EU in jo je pač treba spoštovati. Kot si omenil, pa lahko greš v višji razred, kjer imaš mogoče več možnosti, ampak zopet v okviru zakonodaje. Zmerjanje z "majmuni" pa ni ravno neki kulturni nivo. Dejstvo je, da so zakoni za to, da se jih spoštuje, lahko pa poskusiš predlagati spremembe na ustrezen način.

Nisi razumel...
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.316
940
113
Titograd
Kupujem si prvi dron, najverjetneje dji... doma sem na vasi, blizu imam precej samotnih njiv ter bližino gozda, kjer bi lahko letel, redkokdo zaide mimo. Sem pa ravno še v območju letališča, manjka mi cca 300m do "belega" območja. Se bo dron sploh dvignil? Ali bo treba pač iskati izven tega območja?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Vse se da.
Pa si ziher, da si pripravljen vložit 300-400€ v učenje in par krešev?
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.316
940
113
Titograd
Kolega je dobesedno iz nule šel na Aira, pa ga ni nikoli krešnil.

Ali naj kupim nekega kitajca? Ne čujem nič dobrega od poceni robe
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Kolega je dobesedno iz nule šel na Aira, pa ga ni nikoli krešnil.

Ali naj kupim nekega kitajca? Ne čujem nič dobrega od poceni robe
Kakor želiš - jaz sem kitajca za 80€ (5G wifi, GPS in vse ostale bedarije) že parkrat krešnil, letos pa sem iz njega naredil še howercraft in tik za tem podmornico - spral s sladko vodo in presušil - dela ko novi. ;)

Ker bom kmalu imel okroglo obletnico sem jim že napovedal DJI za darilo. ;) Po drugi strani pa me je po dobrem letu že skoraj minilo in se mi zdi brez veze imet 500€ ali več na polici.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Za unicit DJI dron, moras res ze biti dokaj nespreten in storast… Ce le malo prej preberes navodila in kaksne vire na netu, moras res delat orenk traparije, da ga unicis… Ravno zaradi teh dodtanih se zorjev je tudi cena visja od raznih drugi kitajskih igrack…
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
viper, nabavi mini2. boš že šel nekam dlje od bajte, da se boš naučil. v začetku je itak priporočljivo biti nekje na ravnem (travnik) in brez ovir. ja, je drago (če vzameš combo), ampak se splača. s tremi baterijami imaš cca 70 minut letenja. ni hudič, da v eni uri ne narediš par dobrih posnetkov ali filmov.
ne vem, če ti bo pa parih minutah (in po prebranih pravilih :) vse dol padlo, pa prodaš zadevo. in prej potem raje ne delaj tečaja :)
 
15. jan 2019
3.459
1.085
113
Kupujem si prvi dron, najverjetneje dji... doma sem na vasi, blizu imam precej samotnih njiv ter bližino gozda, kjer bi lahko letel, redkokdo zaide mimo. Sem pa ravno še v območju letališča, manjka mi cca 300m do "belega" območja. Se bo dron sploh dvignil? Ali bo treba pač iskati izven tega območja?
dji bo prava izbira, ne pozabi pa, da bo kaj kmalu obležal v omari...
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.316
940
113
Titograd
Na mini 2 tudi ciljam. Sicer je glede letenja overkill, ker km daleč in več ne bom letel... glede tega bi mi bil itak tello skoraj dovolj, samo kaj ko ima kamero v buli, posnetki na yt so tak-tak, kockanje, tresenje, ni mi všeč to. Slike so verjetno boljše. Pa stane z dodatno opremo 160€, brez fizičnega kontrolerja, ki pa tudi stane še 30-40€.

Bi pa dal pol tega denarja za kako zadevo, ki leti lepo in stabilno, da ni živčn v zraku in da ima nekaj boljšo kamero kot tello
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
heh, sej po "pravilih" ne smeš leteti 1km daleč niti 10km ne. le v vidnem polju :)
mini2 zadostuje vsem zahtevam. živčn v zraku je edino v vetru, pa še tam se malček dobro bori. in morda v enem letu, preden ga uradno upokojijo, znajo še kakšen bombonček v firmware potisniti...