Kateri bojler?

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Ne se zdaj kregat, sem se nategnil in naročil fensi špensi bojler za dobrih 200€ in sicer:

http://www.gorenje.si/izdelki/ogrevanje-hlajenje/grelniki-vode/modeli/srednjelitrazni/ogb80sm/342194

smile-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.269
6.522
113
Dajte mi tu nekaj povedat, pri teh bojlerih...

Zdaj imamo sanitarno vodo izključno preko pretočnega plinskega kurilnika, brez zalogovnika.

Po kakšni formuli lahko, če sploh, preračunam, glede na porabljen plin, koliko elektrike bi bilo potrebno če ostane enak režim porabe? Na računu so zdaj po novem kWh, je to primerljivo 1:1 z elektriko?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Kupujem nov bojler. Čemu služi energetska nalepka? Le ta prikazuje neko predvideno letno porabo elektrike, tako da so mali bojlerčki A razred, najtavečji pa D razred. A bi naj ta številka dejansko pomenila, koliko energije porabi bojler zaradi toplotne izgube? Če je vklopljen celo leto, pa nič ne točiš vode, koliko kWh porabi za ohranjanje temperature vode v bojlerju?
 
Kupujem nov bojler. Čemu služi energetska nalepka? Le ta prikazuje neko predvideno letno porabo elektrike, tako da so mali bojlerčki A razred, najtavečji pa D razred. A bi naj ta številka dejansko pomenila, koliko energije porabi bojler zaradi toplotne izgube? Če je vklopljen celo leto, pa nič ne točiš vode, koliko kWh porabi za ohranjanje temperature vode v bojlerju?


energetska nalepska ti pove kolk ti bo bojler porabu v celem letu štroma. Sem notr so vštete izgube bojlerja, katere so pri manjših bojlerjih manjše. Tudi tip grelca (direkten in indirekten) zna k tem izgubam pripomoči.

jaz bi pogledal za čim takim https://www.ariston.com/ita/it/prodotti/scaldacqua/scaldacqua-elettrici-ad-accumulo/lydos-hybrid

ali pa njihove toplotne črpalke. Mislim da so v primerjavi z Gorenjevimi kar se montaže tiče bolj prijazne (cev za dovod, cev za odvo zraka) tak oda bi znale biti zanimiva konkurenca
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Mogoče veš, če je energetski razred (letna poraba) za bojler in sanitarno toplotno črpalko na podlagi enakih parametrov? Torej če gre neposredno primerjati (enaka poraba vode, temperatura vode)?
 
Mogoče veš, če je energetski razred (letna poraba) za bojler in sanitarno toplotno črpalko na podlagi enakih parametrov? Torej če gre neposredno primerjati (enaka poraba vode, temperatura vode)?

ja parametri so enaki. Voda na 55 C, ter poraba električne enrgije (letna), vključno z izgubami. Pri TČ morš potem upoštevati da jo vsake toliko segreješ na 65 C (antilegionelni program), tako da je potem poraba res za pikič večja, kot je navedena.
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.033
76
48
A obstaja mogoče bojler A+?Ker mislim,da je bojler najvčji požeruh štroma.In če bi njega zamenjal,bi imel ziher pol majn štroma.Vse aparate imam A+++.Edin bojler je B al C.
Imam pa 50 L bojler Gorenje.Sicer dela brez napak.Sam štoma pa kr porabi.
 

NeBluzi

Pripravnik
16. okt 2012
168
3
18
Za koliko denarja dobiš 50L bojler in za koliko denarja dobil toplotno pumpo za sanitarno vodo cca 70L?
Klasifikacija, ki jo omenjaš je bolj namenjena pospeševanju prodaje.
 
A obstaja mogoče bojler A+?Ker mislim,da je bojler najvčji požeruh štroma.In če bi njega zamenjal,bi imel ziher pol majn štroma.Vse aparate imam A+++.Edin bojler je B al C.
Imam pa 50 L bojler Gorenje.Sicer dela brez napak.Sam štoma pa kr porabi.

ne ne obstaja. Obstaja TČ, bojler pa ne. Mogoče kak pretočni, samo tam maš druge težave (priklopna moč če je električni)
 

vincenco

Pripravnik
25. jun 2009
60
38
18
Glede na starost te teme, me zanima, kaj trenutno priporočate glede 80L bojlerja. Sam se nagibam k temu: https://www.emundia.si/ariston-elektricni-grelnik-vode-velis-evo-80-eu-3626146-r

Kakšne so kaj vaše izkušnje in kaj bi izbrali?
Boljer sčasoma postane zelo hrupen. grelec, ko se vklopi neznosno piska. Moteče, če imaš spalnico blizu kopalnice! Eco program sem izklopil po 14-ih dneh. neuporabno, razen če se vedno tuširah ali uporabljaš vodo v enakih terminih. V nasprotnem primeru je neučinkovit. Enkrat vroča voda drugič prehladna....Edina dobra lastnost je ploščata izvedba glede prostora in horizontalna postavite. LP