Katere zimske gume - žnj-tič

matej_

Guru
25. okt 2007
2.042
594
113
pozdravljeni!
Kupujem zimske gume, ampak nikakor se ne morem odločit katere.
Nagledane imam 3 različne.
Stil vožnje je normalen, vozim se dnevno vsaj 150km po vseh cestah, mesta, regionalnih cestah, stranskih, avtocesta =), rabim pa zanesljivo gumo, tiho, obraba mora zdržati vsaj 3 leta po treh sezonah gre guma dol ni važno kakšna je še, more biti dobra za po mokrem, suhem, snegu (ko moram nujno na šiht moram prit=) brez keten če je mogoče=) ). Se pravi rabim najbolšo gumo, "money is not an option".

trenutna izbira;
1. DUNLOP Winter Response 185/60 R14

2. GOODYEAR Ultra grip 7+ 185/60 R14

3. MICHELIN Alpin A3 185/60 R14

Katere gume od teh priporočate? Prosim za argumente za in proti.

Najlepša hvala!
matej
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.364
382
83
Vrzi kovanec, zgrešil ne boš z nobeno od teh.

Ali pa preberi ADAC-ov test. In na koncu spet lahko mečeš kovanec
wink-1.gif
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Moj glas gre ug 7 če ne boš vozil v extremnih snežnih razmerah v neke hude klance. Oprijem na mokrem odličen kljub močni izrabljenosti.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
tako kot ti je napisal blazko.Razlike so tako majhne da je brez merilnih naprav ne obcutis.
Lahko bi napisal koliko kilometrov naredis, ker najvec se naredi z Michelin ampak je manj zmogliva v kateri drugi situaciji...
 
Nazadnje urejeno:

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Delam približno 25 000 letno ,nova guma gre v jeseni na prednja kolesa , naslednjo jesen pa na zadnja.
Letnih gum ne kupujem že kar nekaj časa( od sprejema zakona )
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.042
594
113
jaz delam cca. 35.000km letno. res ne vem kero izbrat. Michelin alpin A2 sem imel in sem bil zadovoljen. za GY sem slišal da so za v rikverc slabe (kjer z M A2 nisem prišel naprej je šlo rikverc zagotovo :D ) pa še mnde glasne ratajo ,tako da, za dunlopke bi pa najraj imel ene druge samo nimajo mojih dimenzij
frown-1.gif
.

Pojma nimam :D
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Citat:
Uporabnik blazzzzz pravi:
Citat:
Uporabnik trust pravi:
Katere gume so dobre za v hribe pozimi ?
Rabim 13 col

tiste,na katere daš verige
Ti ne razumeš da se hribovci obrnemo v rikverc ko ne gre več naprej, kot zadnja opcija so pa verige.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.042
594
113
saj zato se pa jaz otepan GY UG7+ ker glede kaj piše folk po forumih GY zaradi smrekic ne gre fajn rikverc. Živim skoraj v centru mesta, vendar imam vsaj 2xna zimo probleme s kakim klancem prit predensko gor. v rikverc gre pa lepo=)
Zaenkrat se najbolj nagibam k Dunlop Winter Response.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.054
390
83
44
dolenska
GY imam gor že drugo leto in so fine gume+diesel power. Rikverc še ni bilo potrebno it
grims-1.gif
. Po 30 km sem še vedno gledal nazaj, če se mi je kak kamion nalimal na rit.
Pa še osebno mnenje glede dobrih gum in odličnih gum. Če znaš peljat po snegu, ti le grif pomaga. Ko so zrabljene je konec zgodbe. Razliko malo kdo opazi. Samo občutek je fini, če imaš kao tanartabul gume gor. Pa še ena opazka. Pri meni ni nikol slabih, torej zrabljenih gum zadaj. Tle pa je razlika po snegu. Mogoče sam pri dolgih karavanih, sam meni se zdi, da tut pri manjših avtih. Hitro začne zadek nekaj pameten bit v ovinkih, ko so gume pred koncem.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
je dosti resnice v tem postu. ne ravno z nalitimi ampak kaksne debica frigo in podobne so za tako plezarijo boljse kot gy 7, dunlop sport in podobne. slednje so namrec pravzaprav narejene na osnovi profila "sportnih" letnih gum vendar z lamelami in prirejeno zmesjo in so super dokler ni vecjih klancov in asvaltna podlaga. zunaj tega pa hitro odpovejo. v takih primerih pridejo do izraza prave zimske gume, narejene na osnovi "allseason" profila s knofi.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.054
390
83
44
dolenska
Gre, ni problem. Pozna se, ko je guma starejša, pa rečmo, da je še dost profila, ko ni snega. Po asfaltu so prave drsalke. Da ti dokažem
smile-1.gif
. No sem jih imel še poleti gor. Matr če so se zradirale za 1mm, pol sem bicikl pumpa. Ampak, kot sem rekel, zavorna pot kot pri vlaku.