Izbira zimske pnevmatike

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
Joj, žal sta moja katra in 19-ka končali pod prešo. Ne en ne drugi voz ni rabil 4x4 za hujše razmere, prvi še najmanj
smile-1.gif
.
 

jurski

Zelenc'
14. feb 2012
15
0
1
Kako to da že zdaj kupujete zimske gume? So zdaj morda nižje cene ali gre pač za dejstvo, da zimske gume potrebujete že prej?
Letos moram tudi sam nabaviti zimske gume. Kakšna priporočila za 215/55r16?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
Če veš da jih moraš kupit (in imaš denar na laegrju
wink-1.gif
), lahko to narediš že prej. Nima smisla čakat na prvi sneg ali na 15.tega po zakonu ko je največja norišnica.
Je pa res da testi gum pridejo ven običjno malo pred sezono in če daš kaj na njih se splača še njih počakat.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Napaka, da se jih že zdaj kupuje- na alterju velja, da mora biti čim mlajši DOT oz, da natakneš še tople na feltne..
cool-1.gif
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Citat:
Uporabnik Samojed pravi:
Joj, žal sta moja katra in 19-ka končali pod prešo. Ne en ne drugi voz ni rabil 4x4 za hujše razmere, prvi še najmanj
smile-1.gif
.
zmaga.gif

Ja, po pisanju sodeč je Hondi še mladinc in ne ve, da predno se je on rodil smo se čez Ljubelj (pozimi, v snegu) vozili z fičoti, stoenkami, jugeci in podobnimi veliko slabšimi vozili, kot sedaj, brez 4x4 z veliko slabšimi gumami. Ponavadi spredaj kakšne zjebane zimske, zadaj letne ali nalite. Pa gor še ni bil problem, bolj dol. No še dandanes se eni pozimi vsak dan vozijo čez Ljubelj v službo, pa gre brez 4x4. Eni pa potrebujejo najmanj 4x4, če ne 8x8, da pridejo gor. A ni čudno?
wink-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.344
5.857
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
Napaka, da se jih že zdaj kupuje- na alterju velja, da mora biti čim mlajši DOT oz, da natakneš še tople na feltne..
cool-1.gif
Za take se obeta v Kranju ob tovarni Savi vulkanizerska delavnica, kjer bodo montirali res se tople pnevmatike. Ne bodo imeli niti skladisca. Lahko se bos narocil in bos dobil gume s traka ob uri, ali pa jih bos narocil v delavnici, pocakal uro ali dve ( bo free wifi da boste lahko srfal po alterju) in jih bodo v tem casu naredili po meri.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
LOL mladinc, bom vzel kot kompliment, hvala hvala :D

dejansko sem tudi sam velikokrat peljal stoenko, katrco itd čez Ljubelj - tudi vzvratno :D
In je res, da je bil bistveno bolj splužen, ko je bila še policija na obeh straneh.
Sedaj nadzor meje spet "rešuje" v tej meri, da je vsaj na avstrijski strani spluženo.

DEJSTVO pa je, da ima velika večina znancev, ki dnevno vozijo čez, 4x4 avte. In pika.
Vsi ostali ali imajo neke twingote s tabularji ali pa v primeru hujšega sneženja natikajo verige na pogonski par. Ker na avstrijski strani od Maleja gor, kjer sta dva pasova, je velikokrat tako ledeno spodaj, da je še s 4x4 problem gor prit. Če ti kolega, ki je pregural vsaj 4 subaruje od justyja do leoneja in kar nekaj quattro vozil dnevno preko reče, da je kopalo z allroadom a4 prejšnjo zimo, potem vem, kje smo

bodi đek, pa se vozi s katro dandanes, če si upaš
ali pa sprejmi izziv in gremo v hudem sneženju probat na omenjena dva pasova - boš hitro obrnil via karavanški tunel :D
pa še nekaj: eno je peljati, ko je prazno, drugo pa SPELJATI, ko en leti po klancu dol vzvratno in se mu moraš umaknit in speljat
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Citat:
Uporabnik Hondi pravi:
LOL mladinc, bom vzel kot kompliment, hvala hvala :D
Ja mladinc
wink-1.gif

Dam za pir (pa še kaj zraven) na Ljubelju, če si starejši kot jaz.
Citat:
Uporabnik Hondi pravi:
DEJSTVO pa je, da ima velika večina znancev, ki dnevno vozijo čez, 4x4 avte. In pika.
To sploh ni res. Pika.
Kot vidim ti to mal tako: rekla kazala
grims-1.gif

Ne se sedaj ven mazat z nekimi pravljicami.
Smo se "skoraj" vsak dan vozil tam čez v službo
grims-1.gif
In nobeden nima oziroma ni imel 4x4.
Seveda kadar ni zaprto, ja je pa veliko večji problem z avstrijske strani prit gor, če te sploh spustijo ali pa zahtevajo ketne. Tako da mene ni treba šopat in mi nekaj razlagat sem še iz tistih časov, ko smo od Maleja kavo in še kaj drugega švercal čez Ljubelj ja in to v hujših zimah kot sedaj z večjimi garami, rikverc al pa žakelj cementa v prtljažnik pa še jaz in kolega v prtljažnik sedet, da smo gor pršli.
nahrung002.gif

Z raznim Jelobelotom se pa ne bom ukvarjal, mu lahko samo mama pove kako sem mu jo rikverc porival na Ljubelj.
hysterical-1.gif
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
no, mojemu letniku pač ne moreš reči mladinec - tako da dovolj pokroviteljskih izjav
ne vem, kaj si se ti vozil in kako, za moje znance, ki dnevno vozijo tam čez, pa to sigurno drži - lastništvo 4x4 namreč

še vedno trdim, da v močnejšem sneženju brez natikanja verig ali 4x4 pogona ne prideš čez - razen, če imaš nek manjši avto z ozkimi novimi zimskimi gumami, pa to mora biti pogoj, da se ni potrebno vmes nikjer ustavit: ker drugače je potrebno spet do podna po "zalet" :D
 
Nazadnje urejeno:

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Tako je, dvajset let+ vozim poleg "civila" tudi 4x4 in je dejstvo za v ekstremnih pogojih s singel pogonom nimaš kaj iskat. Marsikdaj je še s pretežkim 4x4 problem, sploh pri spustih v primeru hude poledice. Tam imajo prednost lahki 4 pogonci ala justy in panda 4x4.
wink-1.gif
 

STD_Rider

Zelenc'
27. sep 2011
4
2
3
Citat:
Uporabnik Hondi pravi:

še vedno trdim, da v močnejšem sneženju brez natikanja verig ali 4x4 pogona ne prideš čez - razen, če imaš nek manjši avto z ozkimi novimi zimskimi gumami, pa to mora biti pogoj, da se ni potrebno vmes nikjer ustavit: ker drugače je potrebno spet do podna po "zalet" :D

kralj lojbla je govoril
rolleyes-1.gif
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.686
3.567
113
So momenti ko tudi 4x4 ne spele dvopasovnice na oni strani (ajde, razen oktopusy s katro). Včasih je imel lajf 4 prestave manj, če nisi dopoldne zlezel čez, si pač probal popoldne (razen octopusy s katro). Danes se vedno mudi (razen octopusyju s katro), 3x probaš, če ne gre pač obrneš in greš na karavanke (razen octopusy s katro). Nazadnje letos februarja, ko je ob treh popoldne še puntič gor zlezel, ob štirih pa nihče več (razen octopusyja s katro).
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Saj je skoraj vsako leto kakšna afera s temi testi eni jim pa še vedno verjamete.