Katere žarnice?

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.948
5.474
113
Kaj pa če si ti koga zaslepil s temi žarnicami in sta se posledično zaletela?
 
  • Všeč mi je
Reactions: luciano

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.191
3.116
113
Ali vozeči iz nasprotne strani zaradi občudovanja svetlobe ne more odmakniti pogleda od žarnic.
 
  • Haha
Reactions: luciano

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.813
80
48
Če ima nekdo not ne homologirane žarnice, seveda ni razlog, da bi zavarovalnica zavrnila izplačilo škode v primeru nesreče. Kako vzročno vezo imajo žarnice z naletom odzadaj naprimer?
Nehomologirane žarnice pomenijo, da avto tehnično ni izpraven. Pa najbrž se bo zavarovalnica v primeru kakršnekoli nesreče najprej sklicevala na to, ne glede na vrsto in vzrok nesreče.
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.813
80
48
Danes sem nabavil H7 Night Breaker 200 Duo Box, ker se je ravno začela akcija... par za 25€ (prej so bile 35€, v neki trgovini z avtodeli pa celo malenkost čez 50€). Seveda sem jih šel tudi takoj testirat in naletel na idealne pogoje za to. V popolni temi je bila cesta nekaj časa čisto suha, nato pa čisto mokra.
Kaj naj rečem... Svetloba je bolj bela v primerjavi s prejšnjimi originalnimi navadnimi Osram žarnicami, ki so bile notri. Tudi svetlobni snop je daljši, ampak mislim da je bil pri prejšnjem avtu (ni imel leč, ta jih ima) še daljši. No pri dolgih lučeh, kjer ni leče, pa je razlika kot noč in dan. Tukaj se pa res pozna razlika v svetilnosti proti navadnim žarnicam, vidi se mnogo bolj daleč. Tudi mokra cesta ne pobere veliko svetilnosti, edino bolj rumenkasta svetloba se zdi. Zdaj bom edino še videl, koliko časa bojo zdržale.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

mr_

Guru
20. sep 2007
8.956
2.416
113
Danes sem nabavil H7 Night Breaker 200 Duo Box, ker se je ravno začela akcija... par za 25€ (prej so bile 35€, v neki trgovini z avtodeli pa celo malenkost čez 50€). Seveda sem jih šel tudi takoj testirat in naletel na idealne pogoje za to. V popolni temi je bila cesta nekaj časa čisto suha, nato pa čisto mokra.
Kaj naj rečem... Svetloba je bolj bela v primerjavi s prejšnjimi originalnimi navadnimi Osram žarnicami, ki so bile notri. Tudi svetlobni snop je daljši, ampak mislim da je bil pri prejšnjem avtu (ni imel leč, ta jih ima) še daljši. No pri dolgih lučeh, kjer ni leče, pa je razlika kot noč in dan. Tukaj se pa res pozna razlika v svetilnosti proti navadnim žarnicam, vidi se mnogo bolj daleč. Tudi mokra cesta ne pobere veliko svetilnosti, edino bolj rumenkasta svetloba se zdi. Zdaj bom edino še videl, koliko časa bojo zdržale.
Lahko bi povedal še kje.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.650
1.260
113
Kitajci vedno navajajo za par. 120w pomeni da vsaka vlece 60w (kar je ok za zmanjsevanje moznosti napak canbusa ze zaradi ustreznega bremena), 11.000 lumnov pa je verjetno bajka, ceprav sem danes zjutraj vstric stal z enim golfom z ocitno klasicnimi zarnicami in je bil pred mano dan, pred njim pa prakticno nic! Dejansko je po obcutku 4x svetlejse. Bom videl ce bo kak dodaten napredek ko pridejo se mocnejse
Malo updata po 3 tednih. Tudi drugi set (ala 120w) sem dobil v nekaj dneh (posilja iz EU skladisca). Res svetijo se mocneje. Je pa problem, da mi je ena takoj odpovedala (po 3min voznje 3x utripne in ugasne). Kljub dvomu sem zadevo reklamiral in kitajca preprical, da je poslal defektno, zato mi je poslal nov set. (Zgodba z reklamacijo je sicer dolga, vmesal se je Aliexpress, ki je zavrnil moj zahtevek, a je prodajalec vseeno poslal nov set - vrednost 90€! in mi pustil stare). Vtaknem novo...in zadeva ista! Crkne po par min. To je pomenilo da ni zarnica kriva ampak avto. Ker canbus zazna nepravilno vrednost ugasne napajanje. Medtem pa dolge luci s to zarnico delajo bp!? Zato sem se zakopal v diagnostiko (prek Proxie - oz Lexie in Diagbox). Po 3 urah predrkavanja nastavitev (vmes sem že vse zaflashal...da luci sploh vec niso delale...) sem nasel krivca. Rezim napajanja kratkih luci je treba iz prednastavljenega (neko dinamicno napajanje) preklopiti na "vse ali nič"!? Karkoli to ze pomeni. No zdaj dela vse, in imam 4 delujoce visokosvetilne luci.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Garfildd

jezek

Guru
24. jul 2008
2.650
1.260
113
Takole je na diagnostiki treba spremeniti.
 

Priponke

  • IMG_20221105_215400_edit_116836938936857.jpg
    IMG_20221105_215400_edit_116836938936857.jpg
    3,4 MB · Ogledi: 152

jezek

Guru
24. jul 2008
2.650
1.260
113
V bistvu ne. Oglasuje da je produkt canbus friendly. Ocitno ni. Ne točim solz za njim, jaz sem mu opisal problem, sam je ponudil menjavo. Sem mu napisal da rabim 1 zarnico in ne 2. Ocitno mu veliko pomeni ocena, pa se je odlocil kot se je.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.545
9.228
113
Lepo, ti si si opral roke, ne?
To da bi mu povedal, da je tezava v tvojem vozilu in da zarnice niso kompatibilne s tem vozilom, ti ne pade na pamet? Da bo vedel za druge in preprecil nove tezave vnaprej?
Vazno, da imas ti zarnice, on si je pa itak sam kriv, ceprav je bil ocitno zelo fer.
Tipicen primer nekoga, ki ga skrbi samo lastna rit, da bi morda pomislil se na koga drugega, pa ne gre.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.650
1.260
113
Se ne strinjam. To je samo potuha kitajcu. Novsight je mocna firma in zelo prisotna na ameriskem trgu. Naj se malo poigrajo in dodelajo produkt. NI napaka na mojem avtu, jaz sem samo uspel natvikat avto, da deluje z zarnicami, ki so nedodelane. Na kablu imajo celo skatlico z elektroniko, ki naj bi resevala canbus probleme. Ocitno jih ne resuje ustrezno. Moja resitev gotovo ni prava pot. Le kdo bo naslednjemu kupcu preprogramiral ecu na nedovoljeno vrednost? Uradni servis? Srecno!
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.545
9.228
113
Nisi razumel: če ti kitajcu sporočiš, kje je problem, potem bo korekten kitajec napisal v opisu za avto Jezek potrebujes kodiranje oz NE dela. Je na marsikaterem opisu to napisano.
Tvoj molk bo pa kitajec razumel, da je bila zarnica kriva.
Upm, da razumes razliko.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.406
972
113
Obišči stran
Only in Slovenia...


1670352397054.png
 
  • Wow
Reactions: Kamele0N

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Wau, torej do pred kratkim so BP vpisovali te Night Breaker LED v homolomo, zdaj so pa kr naenkrat ugotovili, da ni zakonske podlage.