Katere motorje vozimo

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.174
267
83
Glede na to da zdajle itak ni sezona ti ni treba kupit iz zaloge (razen če ti na zalogo dajo večji popust) - naročiš kar ti usteza, če je čakalna doba do marca je glih prav... sicer pavzameš tisto, na čemur se dobro počutiš. Večina itak ne menja motorja vsako sezono - za dušo se pa pač stegneš še tistih par EUR.
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.889
264
83
tam ko se terc po tori rola
Danes je bilo enih norcev na cesti.... Pa enih 300 jih je bilo na motorjih (z mano vred)... Celje, otvoritvena vožnja. Aja, zaključil sem pa dokaj hitro -zadnji giro je bil že 30.12....
wink-1.gif
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.174
267
83
A ima kdo kake izkušnje s Piaggio MP3 500ccm? Sam imam sicer motor, ampak zaradi določenih okoliščin (vozniki samo z b kategorijo v familiji) bi rad "poštukal" z mp3 lt, se pravi da je trikolesnik, vozen z b kategorijo, pa da se da prit na morje in nazaj in vozit po obali (prijaznejše temperature). Vzel bi 500ccm. Računam na 5-6kkm na leto prevoženih, cene teh živalc so pa zelo različne. Tam 2013-14 letnik je cca 4k, novejši 2018-19 je pa že okoli 8k (tam 75-100% razlike v ceni). Če je kdo imel te letnike, a se ciklistika med temi letniki zelo razlikuje (so kakšne nore tehnične izboljšave v modelu 2018 plus - kakor sem razumel imajo tudi stari že abs, tsc, zaviranje na obe zavori hkrati z ročko ipd.), ali je bolj stvar motorja s par konji več ter elektronskih dodatkov (BT...), oz. ker to ne bo "čustven" nakup me bolj zanima ali je vredno razlike v ceni glede na tehnologijo (moč motorja mi ne igra vloge, če starejša mašina ni bistveno bolj nagnjena k okvaram), proti starejšemu modelu ki ima 35-40k prevoženih sicer nimam zadržkov. Ker vem koliko se vozim s svojim (premalo), mi je neumnost vreči toliko več za novejši model za pričakovano kilometrino, razen če so ti starejši modeli taki da se jih je bolje izogibati. Hvala za informacije, če je kdo imel stari in novi letnik, ali vsaj kakšnega od teh, če lahko pokomentira (trikolesnika še nisem vozil, ampak primarno itak ne bo zame - če bi bil zame in bi moral trikolesnika gledat bi sicer Yamaho Niken gledal, ampak ta ima preozko med kolesi in ni z b kategorijo, tako da odpade, trikolesni Peugeoti se mi pa tudi zdijo dragi).
Aja, pa še info: baje so tega avgusta tudi Hrvati končno sprejeli kategorizacijo po kateri so trikolesniki tudi pri njih vozni z b kategorijo - do sedaj si moral imeti a.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.841
5.085
113
Tem, da si odgovarlaj v temi o printerjih in je zgleda nekdo od modov prestavil post.