katere kodeke za ogled filmov priporočate

s1m0n

Pripravnik
8. avg 2007
431
0
16
37
zanima me katere kodeke priporočate? imel sem ffdwshow, divx in xvid pa mi bsplayer še vedno ni predvajal slike, zvok pa normalno. mislim da je težava v kodekih. uporabljam pa visto.

povejte katere kodeke uporabljate in pa predlagajte kako naj rešim problem z bsplayerjom, če je težava kje drugje razen v kodekih.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.254
136
63
Celje
Če si imel to, kar si napisal (in nič ostale nepotrebne navlake v obliki codec packov) bi ti moralo delati vse. Razen, če je na Visti kaj drugače...
 

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Seveda so kodeki krivi oz. kriv je film, pri katerem nimaš slike, ker nimaš pravega kodeka. Zaradi tega filma jaz nebi nalagal nekih drugih kodekov, pač pa bi potegnil drugo verzijo filma dol. Če ostali filmi delajo, ti ne priporočam da mešaš kodeke. Lahko pa t, ki jih maš trenutno inštalirane, vse odstraniš, restartaš pc in naložiš kak codec pack. Pol pa sprobavaš, kateri dela , kot mora.

Jaz imam na win xp le ffdshow in mi dela vse. Se pa tudi najde kakšen format, ki ne gre skozi, ampak to hudo redko oz. se sploh ne spomnim, kdaj je blo nazadnje kaj takega.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Preveri kak je film kodiran.
Recimo z VLC, ki ti ga za nameček še predvaja.
 

s1m0n

Pripravnik
8. avg 2007
431
0
16
37
na VLC- ju v visti dela film normalno in prav tako v bsplayerju v windowsu xp.

v visti noče nobenega filma predvajati preko bsplayerja oz. predvaja zvok in podnapise samo slike ni, med tem ko preko VLC-ja predvaja tudi sliko pri xp-ju pa ni težav z bsplayerjom.

poskusil sem tudi že drugo verzijo bsplayerja pa ni šlo. je pa tudi res da na visti bsplayer kar naprej teži za registracijo katero sem vnesel pri prvem zagonu programa. sedaj pa pri registraciji ne smem vpisati nič ker pride do napake, tako da ne vpišem nič in kliknem samo OK in mi ne teži več.

mogoče kakšne nastavitve oz. kakšna priporočena verzija bsplayerja?
 

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Citat:
Uporabnik 115256 pravi:
gom player

www.gomplayer.com

Zgleda in deluje odlično.Poleg vsega pa ima ogromno nastavitev za skoraj vse kar si zmisliš.
zmaga.gif
 

severjug

Zelenc'
3. sep 2007
21
0
1
Probaj to nastavit v bs playerju:rightclick >) Options > Preferences > Video > [Video rendering]
(Then select internal render RGB mode under "Rendering mode")

Pri meni je to bil problem na Visti par mesecev nazaj.Potem se je pa to uredilo z novo različico bs playerja in novejšim ffdwshow kodekom.Tudi sam sem imel težave z bs playerjem in registracijo.Trenutno uporabljam bs player pro 2.23 in ffdwshow _rev1471_20070909_clsid in deluje na Visti Ultimate odlično.Če pa kaj ne deluje uporabim VLC player.


lp