Katere knjige ste prebrali pred kratkim

Nzugu ml.

Majstr
3. jan 2021
408
256
63
Dvomi o čem? Da Judov niso pobijali, temveč so jih vozili v letovišča? :nigladek:

Tega nihče ne zanika. Skepsa se, kot razumem te antisemite, nanaša na proizvodnjo mila, senčnike za luči, plinske celice, skrčene lobanje, ne manjka dokumentaristike na to temo, morda je kateri celo na RTV:
 

Nzugu ml.

Majstr
3. jan 2021
408
256
63
Morda sem ciničen, ampak da je nekdo 4 leta jedel, iztrebljal in spet jedel diamante, pogosto brez vode, hm, čakala je 50 let in potem končno povedala svojo zgodbo, ker bi sin sicer prebral Mein Kampf. S tem, da to ni izoliran primer, cela kopica knjig domnevnih survivorjev, se je izkazala za fabrikacijo, literarni škandali s tožbami, zahtevami za vračilo denarja itd., ampak na začetku kljub fantastičnim trditvam ni nihče dvomil, da gre za resnične dogodke.

En večjih Slovencev, dasiravno tržaški, Boris Pahor, v svoji knjigi in intervjujih npr. razlaga, da so v njegovem času v taborišču greli vodo s trupli. Nisem strokovnjak, ampak dvomim, da lahko s trupli kuriš tako z lesom, gre pa za pogosto trditev tudi v kontekstu krematorijev. Degutantne stvari, ki se jih nekako ne spodobi prevpraševati.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Yuval Harari: Homo deus Kratka zgodovina prihodnosti.

Kam vodi človeštvo vse večja informatizacija in internet stvari. Na kratko, mali sloj fizično in umsko izboljšanih ljudi, velika večina ljudi pa odveč, ker delavci in vojaki ne bodo več potrebni.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Ali ima kdo kak predlog za megauspešen blockbuster (triler, krimič...) iz zadnjih 5 let, da razdevičim novi Kindle? Nisem bral nič za zabavo zadnjih nekaj let, same strokovne zadeve če že. V bistvu odkar imam otroka ni bilo časa za knjigo.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.557
6.162
113
Ali ima kdo kak predlog za megauspešen blockbuster (triler, krimič...) iz zadnjih 5 let, da razdevičim novi Kindle? Nisem bral nič za zabavo zadnjih nekaj let, same strokovne zadeve če že. V bistvu odkar imam otroka ni bilo časa za knjigo.
Če že prej nisi nič bral, boš razdevičil novega Kindla tako kot sem ga jaz. Od nakupa, pred cca. 2 leti, sem prebral točno kakšnih 20 strani. Sem pa izredno rad nalagal knjige na Kindla in delal zbirke kaj vse bom bral.
Mislim, da sem še preden sem kupil Kindla, večkrat šel v knjižnico. Ko sem pa nabavil Kindla, sem izgleda postal nepismen.
 
  • Haha
Reactions: ynos in ales85

kajote

Fizikalc
11. dec 2007
368
162
43

Z/Library
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Če že prej nisi nič bral, boš razdevičil novega Kindla tako kot sem ga jaz. Od nakupa, pred cca. 2 leti, sem prebral točno kakšnih 20 strani. Sem pa izredno rad nalagal knjige na Kindla in delal zbirke kaj vse bom bral.
Mislim, da sem še preden sem kupil Kindla, večkrat šel v knjižnico. Ko sem pa nabavil Kindla, sem izgleda postal nepismen.
Kakor kdo, ene zagrabi. Jaz sem pred Kindlom zelo malo. Ko sem kupil prvega (3. generacija) sem kar nekaj casa bral pred zatisjem. Nato sem kupil Paperwhite pa sem spet precej bral. Zdaj imam zopet fazo zatisja :)

Se pa strinjam kar se tice seznamov - so zelo dolgi hehe
 

kajote

Fizikalc
11. dec 2007
368
162
43
mene pa je zgrabilo - Kobo H2O (zadnja leta, pred tem Sony PSR 600) - v 10 letih 360 knjig... :eek:
vrhunska naprava za večerno branje...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sousis in Fadil

kajote

Fizikalc
11. dec 2007
368
162
43
Kriminalke
Jo Nesbo
Coben Harlan
Stig Larsson
James Patterson
Mark Bilingham
Jonathan Kellerman
Henning Mankell
Michael Connely
Lee Child
Robert Crais
Jussi Adler-Olsen
Ian Rankin
Andrea Camillieri
Brett Battles
Mark Greaney
Penny Louise
James Rollins
Tana French
Vince Flynn
Brad Thor
..
..

se mi več ne da..
tole so avtorji..
berem pa serije, poiščem na goodreads, potem pa lepo po vrsti...

PS: pri tem sistemu nimam top3, v vsaki seriji je določena knjiga pod ali nad povprečjem, se ti pa predvsem akter priljubi in z užitkom spremljaš kako se ob zgodbah razvija tudi njegov karakter...

;)o_O
 
  • Všeč mi je
Reactions: ynos

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Hvala vsem! kajote Katere serije so kaj fajn?

Fadil

Evo spisek imam, prvi dan sem prebral 20 strani, potem sem imel pa norisnico na sihtu in zvecer bil prevec zmatran. :D

Pred mnogo leti sem ogromno prebral, upam da me spet prime.
 

kajote

Fizikalc
11. dec 2007
368
162
43
....
oz..

pravzaprav ima vsak od teh avtorjev svojo oh in sploh serijo.. poguglaj, drugače bom sedaj moral ponavljati zgoraj napisano...

je pa smiselno si narediti account v Goodreads in tam si lepo organiziraš branje - sestavljaš kar bi rad prebral, označiš, kar si prebral,.. itd.. ker čez čas (po 360 knjigah več nisi več 100% prepričan ali si že prebral ... ;))
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: ynos