Katere knjige ste prebrali pred kratkim

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Prebral.

O dvojih nacistih v Avstriji zaslediš v redkih knjigah.

Veš še za kaj podobnega?

ameriski_bogovi.jpg


Čeprav spada v znanstveno fantastiko temelji na resničnih dejstvih. Dobro, bogovi res niso neka dejstva, sama zgodovina in kraji pa so.

Za firbčne je priporočljivo imeti poleg google.
Nekje sem zasledil, da so posneli film po tej knjigi.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik Onslow pravi:
Tadej Golob - Jezero.


Čist spodobna domača kriminalka, nič kaj slabša od raznih skandinavcev.

Dobra ja-sploh ker v njej "nastopajo" ljudje, ki jih poznamo. Recimo nedavno preminuli direktor velikega farmacevtskega podjetja in (še vedno) aktualna pevka.
evil.gif


Ljubljanska skinhead scena iz 80-ih:

Img_00015811.gif
 

TypeONegative

Zelenc'
28. apr 2017
15
0
1
Ni ravno za brat, je pa uporabna za vse, ki iščete medicinske nasvete na naravni način. Priporočam knjigo patra Ašiča - Pomoč iz domače lekarne
 

Mamca

Carica
12. avg 2009
2.404
116
63
"Po literarni zasnovi Ameriških bogov pod okriljem HBO nastaja TV-serija, osnutek scenarija za katero piše sam Neil Gaiman."
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Louis Adamic-Vrnitev v rodni kraj; Opis stanja leta 1933 na ozemlju celotne Jugoslavije. Obvezno branje za tiste, ki imajo toliko za povedat čez socializem.

Drugače pa zanimiva osebnost-s 14. leti je šel sam v ZDA in tam postal najuspešnejši slovenski izseljenski pisatelj, ki je bil leta 1951 umorjen v nepojasnjenih okoliščinah.
 

CebelicaMaja

Fizikalc
2. sep 2007
2.316
23
38
KSZ

Manca Košir: Moška pisma, Drugačna razmerja..tko tko, Moški:Ženska pisma z Dušanom Jovanoviæem
zmaga.gif


Harari: 1. del Homo Sapiens, 2. del Homo Deus
zmaga.gif


Chomsky: Prevlada ali preživetje berem

bye
pozdrav.gif
 
  • Všeč mi je
Reactions: alpek

CebelicaMaja

Fizikalc
2. sep 2007
2.316
23
38
Chomsky me je kr mal razočaru, zgolj naštevanje golih dejstev po petih straneh postane rahlo dolgočasno, zadnji del knjige z njegovimi komentarji je pa berljiv

Tadej Golob: Jezero, kul slovenska kriminalka
 
  • Všeč mi je
Reactions: alpek

CebelicaMaja

Fizikalc
2. sep 2007
2.316
23
38
Zakaj lahko kupiš majco za 5 eur v Kiku?Odgovor si preberi v knjigi Vasja Badalič: Za 100 evrov na mesec
 

CebelicaMaja

Fizikalc
2. sep 2007
2.316
23
38
Miha Šalehar: Duh česa ....aaaaaa ma point samo včasih mal preveč zabluzi, berljivo

Jurij Andruhovič (Nagrajenec Vilenice 2017 ): Moskoviada ...o ukrainskem zblojenem tipu, ki popiva in obiskuje ženske okol po Moskvi, zanimiv ritem pisanja in prispodobe

Drago Jančar (Kersnik 2010 ): To noč sem jo videl, Drago Jančar (Kersnik 2018) : In ljubezen tudi...povojna tematika, dobro branje, zanimiv pogled na dogajanje

.... ma ful sem jih prebrala...sam ne mislim imet monologa v tej temi...

bzzzzzzzz
 

AndrejO

Zelenc'
2. feb 2018
11
1
3
Sicer že mal starejši a vseeno vredni čsa:

Robert Kiyosaki: bogati očka, revni očka

Trenutno pa berem: modri investitor; benjamin graham
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.150
4.596
113
Po nasvetu jagababa sem prebral dnevnik iz prve svetovne vojne "Pa zbogom junaki", ki ga je napisal starejši inženirec Filip Jurkovič.

Moje misli:
1. Zgodovinsko je zanimiv, Filip je bil na soški fronti, v Rusiji in Belgiji/Franciji. Zanimal se je za arhitekturo in kadar je imel priliko, je obiskal znamenitosti v krajih, kjer je bil.
2. Aostroogrsko prikazuje kot državo, kjer je bila korupcija na višku. Tudi ali predvsem v vojski, vojaškem zdravstvu, oskrbi. Nemčija po drugi strani zelo urejena država in vojska.
3. Čudno, da knjiga ni prepovedana. Kjerkoli so problemi, so židi zraven. Od kurb, ki so se prodajale vojski z boleznimi vred, odiraških trgovcev po krajih, slabih vojaških zdravnikov, do slabega srednjega oficirskega kadra, ki ne skrbi za svoje enote. Židovske naselbine vse po vrsti opisuje kot umazane, kar me preseneča glede na zapovedano obredno čistost že pred tisočletji. Če je Hitlerju prišla v roke kaka taka knjiga, ni imel težkega dela prepričati Nemcev, da se je židov treba znebiti.
4. Spomladi 1918 je vedel, da bo AO izgubila.
5. Ne pričakuj, da gre za literarni biser.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Keith Lowe:
Podivjana Evropa

Dogajanje v Evropi med in v letih po WWII. Prebereš, kako je bilo dogajanje v Sloveniji pravi otroški vrtec v primerjavi s tem, kar se je dogajalo drugod po Evropi. Pri tem so se najbolj "izkazale" države, ki so bile med okupacijo najbolj pohlevne. N.pr. Čehoslovaška, kjer so izgnali milijone Nemcev, ki so stoletja živeli v Sudetih, Poljska, kjer so po vojni pobili tisoče Judov, ki so se vračali iz koncentracijskih taborišč in poboje Ukrajincev ter na drugi strani Poljakov. Po pričanju očividcev so bile vasi, kjer so vse prebivalce dobesedno razsekali na kose.
Po vojni je bilo v Evropi okoli 60 milijonov beguncev in izgnancev. Prav pretresljivo branje
 

gasper

Zelenc'
4. jan 2019
22
1
3
Jaz pa, mogoče malo klišejsko, ampak končujem Petersona.
 

Priponke

  • rules.jpg
    rules.jpg
    44,7 KB · Ogledi: 231

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Keith Lowe:
Podivjana Evropa

Dogajanje v Evropi med in v letih po WWII. Prebereš, kako je bilo dogajanje v Sloveniji pravi otroški vrtec v primerjavi s tem, kar se je dogajalo drugod po Evropi.

Bizi, zdaj pa preberi še kakšno od Soške fronte, pa boš videl, da je zadeva ravno kontra v veliki vojni. Z