Katere H7 žarnice dajo najbolj belo svetlobo?

Sergio81

Fizikalc
29. jul 2007
1.651
0
36
V oblakih
So trije menjal žarnco (3x20min) ali eden zverziran?
wink-1.gif
 

SpidiGonzalez

Fizikalc
2. sep 2007
3.318
2
36
Da se vrnemo na temo.
bonk.gif
Kaj pa philips blue vision ultra? Te so baje najbolj belkaste. In pa še če bi primerjali philips x-treme vision +130% in pa nightbreaker? Philipsove zdržijo kaj dlje?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.367
5.875
113
pri taščici
imaš boljši servis kot sem ga imel jaz (samo enkrat) Jaz žarnico menjam v petih minutah, na servisu mu je v 15 minutah ni uspelo...
 

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
Tale nightbreaker res naredi spremembo, glede na prejšnje navadne žarnice. Dolge sploh več ne pridejo do izraza.
zmaga.gif
 

Jason

Fizikalc
20. avg 2009
671
50
28
ali nightbreaker žarnice imajo UV zaščito? v navodilih proizvajalca namreč piše, da je le ta potreban zaradi plastičnega "stekla"
na osramovi uradni strani o tem nič ne piše, niti ni takega simbola na NB pakungi. (navadne žarnice ponavadi imajo UV filter simbol na embalaži
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.498
1.148
113
Citat:
Uporabnik Jason pravi:
ali nightbreaker žarnice imajo UV zaščito? v navodilih proizvajalca namreč piše, da je le ta potreban zaradi plastičnega "stekla"
na osramovi uradni strani o tem nič ne piše, niti ni takega simbola na NB pakungi. (navadne žarnice ponavadi imajo UV filter simbol na embalaži
approved%20bulbs.jpg

The uppercase "U" indicates a UV-reduced bulb in accordance with ECE requirements (e.g. for use in plastic headlights). All OSRAM halogen automotive bulbs meet these requirements.

http://www.nightbreakerunlimited.co.uk/faq
 

Jason

Fizikalc
20. avg 2009
671
50
28
to sem sicer opazil, ampak na uradni osram strani nikjer ni nič omenjeno. je to tako samoumevno?
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
A morda obstoja kak LED nadomestek za H/ žarnice?

Tako kot je pri navadnih žarnicah za v hiši na voljo LEd žarnica na enak navoj, me zanima, če obstoja tudi za avto kaj takega?

Vsake pol leta mi namreč pregori in bi najraje dal LED žarnico, da bi potem za dolgo imel mir.
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
A morda obstoja kak LED nadomestek za H/ žarnice?

Tako kot je pri navadnih žarnicah za v hiši na voljo LEd žarnica na enak navoj, me zanima, če obstoja tudi za avto kaj takega?

Vsake pol leta mi namreč pregori in bi najraje dal LED žarnico, da bi potem za dolgo imel mir.
na ebay.co.uk jih imaš kolikor hočeš. Problem je edino, da nimajo zadostne svetilnosti in so uporabne bolj za v kakšne meglenke...
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Trollaš ti. Domnevam da pri tvoji šajtrgi menjaš avto ko ti crkne žarnica... Tako kot je Vseved za swap motroja trdil da gre za redni servis...

Ampak si eno ....

Trol,nimam izkušenj z menjavo žarnic, tko kot ti. Poznaš vse cake renojev. S tem se ne bi hvalil...
Kaj vse še veš pri renojih...? Verjetnl tudi lotaš števce ki crkijejo pri tvoji žutemih ?
bonk.gif
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik monaco pravi:
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
A morda obstoja kak LED nadomestek za H/ žarnice?

Tako kot je pri navadnih žarnicah za v hiši na voljo LEd žarnica na enak navoj, me zanima, če obstoja tudi za avto kaj takega?

Vsake pol leta mi namreč pregori in bi najraje dal LED žarnico, da bi potem za dolgo imel mir.
na ebay.co.uk jih imaš kolikor hočeš. Problem je edino, da nimajo zadostne svetilnosti in so uporabne bolj za v kakšne meglenke...

Škoda, ker nimajo dobre svetilnosti saj bi bila to daleč najbolj enostavna rešitev ampak, če svetijo slabo potem je brezveze.

Navadne avtomobilske žarnice H7 svetijo ene 800 lumnov, koliko približno pa te LED?
 

laibach123

Pripravnik
18. mar 2012
217
0
16
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Citat:
Uporabnik monaco pravi:
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
A morda obstoja kak LED nadomestek za H/ žarnice?

Tako kot je pri navadnih žarnicah za v hiši na voljo LEd žarnica na enak navoj, me zanima, če obstoja tudi za avto kaj takega?

Vsake pol leta mi namreč pregori in bi najraje dal LED žarnico, da bi potem za dolgo imel mir.
na ebay.co.uk jih imaš kolikor hočeš. Problem je edino, da nimajo zadostne svetilnosti in so uporabne bolj za v kakšne meglenke...

Škoda, ker nimajo dobre svetilnosti saj bi bila to daleč najbolj enostavna rešitev ampak, če svetijo slabo potem je brezveze.

Navadne avtomobilske žarnice H7 svetijo ene 800 lumnov, koliko približno pa te LED?

http://www.superstrela.com/lev...uc.html?cat=786
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.915
5.461
113
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Trollaš ti. Domnevam da pri tvoji šajtrgi menjaš avto ko ti crkne žarnica... Tako kot je Vseved za swap motroja trdil da gre za redni servis...

Ampak si eno ....

Trol,nimam izkušenj z menjavo žarnic, tko kot ti. Poznaš vse cake renojev. S tem se ne bi hvalil...
Kaj vse še veš pri renojih...? Verjetnl tudi lotaš števce ki crkijejo pri tvoji žutemih ?
bonk.gif

Ti žutem....še kaj tlačiš 10w40 v menjalnike?
tongue-1.gif