Katere H7 žarnice dajo najbolj belo svetlobo?

mobifrik99

Fizikalc
20. nov 2007
1.138
5
38
Citat:
Uporabnik afroC pravi:
komad ali 2x?
Pa sem res pozabil pogledati kako so pakirane. Jih je imel pri blagajani in sem iz radovednosti vprašal 14 dni nazaj. Naj nekdo preveri.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.351
379
83
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Modus 2005-2008
Za ostale pa gre, razen če ima tisti ki menja dve levi roki z zaraščenimi prsti.
Uradno navodilo za menjavo prednje (leve?) žarnice pri takratnem Meganu predvideva dvig vozila in odstranitev kolesa.
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.751
210
63
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:
Citat:
Uporabnik ericks pravi:
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Nightbreaker so zakon, jaz samo te montiram. So precej dražje (26 EUR za dve v leclercu), pa svetijo pri meni nekje 9 mesecev, ampak svetlobo pa res naredijo pravo, tako da dolgih praktično ne uporabljam. Zadnjič mi je šla ena (to sem ugotovil bolj po svetenju na obijaču sosednjega avta) in sem po sili razmer moral kupiti eno na avtocestnem Petrolu. Najdražja je bila ena osnovna od Philipsa; ko sem jo montiral, nisem opazil neke razlike, kot da je ne bi sploh montiral.

Seveda pa teh žarnic ne smeš montirat na take avte, kjer za menjavo rabiš servis, torej ne na Renaulta, razen če pri vsaki menjavi gum jeseni in pomladi menjaš prevetivno še žarnice.
hysterical-1.gif

joj kaki bullshit spet...samo ena generacija renaultov ne omogoča enostavne menjave žarnic...pa sploh niso edini v tistih letih...

aja? katera pa?

recimo samo za megana, od letnika 2008 lahko lepo sam menjas zarnice brez da se mucis

jaz sem ze vsaj 2 renaulta poslal h kleparju menat zarnico, ker enostavno ni slo drugace, kot da se demontira karoserijske dele dol z avta. pa s tem ne mislim pvc kolotek ...

pa smo zamenjali ze marsikaj, tudi tisto, kar se ne da zamenjat brez demontazenevemcesa ...
 

nejc111

Pripravnik
15. sep 2007
599
11
18
Meni osebno ima najbolši sistem za menjavo žarnic Volvo. Ko sem ga kupil sem komaj čakal, da crkne žarnica, da jo bom lahko zamenjal.

 

imi

Pripravnik
30. sep 2011
264
5
18
Imam Peugeot-a 5008 - menjava žarnice je še enostavnejša, kot si dal primer pri Volvotu. Sname se samo zaščitni gumijasti pokrov na svetilu in že lehko zamenjaš žarnico. Sem v ponedeljek prvič menjal žarnico - po petih letih mi je crknila, pa sem brez navodil menjal v petih minutah.

P.S:
Zamenjal sem jo z Philips H7 X-treme vision +130; svetilnost je dejansko precej močnejša, kot pri standardni žarnici.
 
Nazadnje urejeno:

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
ksz, bela svetloba na halogenkah ima slabo svetilnost. to je samo za rajo, ovce. sicer pa je imel enega najboljsih sistemov v mojem voznem parku bmw E34, motor M50 (vrstni sestvaljnik), kjer si zarnico zamenjal v dobesedno sekundah. placa pod pokrovom kolikor hoces, zlozeno kot lego kocke, brez nepotrebnih plastik,
cool-1.gif
pri R4 si lahko pa notri zlezel.

 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
jaz sem imel enkrat nightbreaker, pa so super svetile (luci z leco), samo so mi po treh mescih sle. potem sem vzel silverstarke, kompromis med NB in navadnimi, pa jih se danes uporabljam. svetijo ok, pa zdrzijo mnogo dlje kot NB. pa se dobrih 11 eur za par so na mimovrste, kar se mi zdi dobra cena.

glede montaze pa ma volvo res super reseno.. ravno danes sem na pumpi zamenjal obe zarnici, ne vzame vec kot 3 minute:)
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Modus 2005-2008
Za ostale pa gre, razen če ima tisti ki menja dve levi roki z zaraščenimi prsti.
Scenic 2005. Da zamenjaš na levi strani moraš odstranit akumulator z ohišjem in si potem polomit prste. Na desni strani nimaš kaj odstranit, zato končaš s pol ure preklinjanja in opraskanimi rokami.
stupid-1.gif

Že zaradi tega se splača bit član AMZS
evil.gif
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Pri facelift modelu (2007) pa imaš samo porezane roke, aku lahko ostane kjer je.:)

Tudi sam uporabljam silverstar, v primerjavi z nightbreaker je svetilnost malenkost slabša, držijo pa dolgo.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Fantje fantje... 2003-2006 je dovolj plastiko akumulatorja odstranit, pa gre. Pa roke niso porezane... Kaj pa z desmo siliš notri... Z levo daj
wink-1.gif

Na drugi strani pa losaj cevi od klime in odstrani napivnomgrlo posode za pranje stekel...
V nobenem primeru ni potrebno vleči konektorja iz žarnice v ležišču... Je kabel dovolj dolg, da lahko to opraviš na prostem...
Faza 1 je imela vzmet za zapet žarnico, pa je bilo bolj zoprno... Faza II pa obrneš ležišče žarnice za četrt obrata. Zelo enostavno.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Fantje fantje... 2003-2006 je dovolj plastiko akumulatorja odstranit, pa gre. Pa roke niso porezane... Kaj pa z desmo siliš notri... Z levo daj
wink-1.gif

Na drugi strani pa losaj cevi od klime in odstrani napivnomgrlo posode za pranje stekel.. .
V nobenem primeru ni potrebno vleči konektorja iz žarnice v ležišču... Je kabel dovolj dolg, da lahko to opraviš na prostem...
Faza 1 je imela vzmet za zapet žarnico, pa je bilo bolj zoprno... Faza II pa obrneš ležišče žarnice za četrt obrata. Zelo enostavno .

Zelo enostavno ??

"Renault troll"

hysterical-1.gif
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Tale Volvo sistem se zdi ful uporaben. Npr če greš kampirat pa pozabiš kline, imaš štiri v avtu.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Trollaš ti. Domnevam da pri tvoji šajtrgi menjaš avto ko ti crkne žarnica... Tako kot je Vseved za swap motroja trdil da gre za redni servis...

Ampak si eno ....
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.367
5.875
113
pri taščici
Haha dobra
Simon
Včasih je več govorjenja (pisanja) kot pa dela. Je isto pri Merivi. Ko mi je pregorela parkirka desno sem imel v planu ravno servis na pooblaščenem. In ga spotoma prosim še za menjavo žarnice. Po ene 15 minutah kolovratenja okoli sprednjega vogala avta, se ga usmilim in mu rečem da bom sam doma.
Res da sem doma tudi sam nekaj časa kolovratil okoli istega vogala, ampak ko sem naslednjič menjal, sem zadevo opravil v minuti ali dveh. In potem meni o dragem izobraževanju in znanju na pooblaščenih. Še žarnice se niso naučili menjati (proizvajalec pa je pozabil narediti avto, tako da bi lahko žarnico menjal brez orodja.
Je bila zadnjič ista fora pri astri od strica okoli l 08. Pol avta je ne razkopal spredaj, pa se kar ni prišel do žarnice. Mu je oproščeno, star je 65.preklel je pa vse hudiče pri Oplu (pa je njihov "oboževalec" že 25 let, ko je prodal zadnjo 101). Pa je dovolj da samo dovodno cev za zrak snames z ohišja filtra (rabiš torx mislim da 20). Isto je pri Merivi, potem je dovolj prostora da tudi z "levo" roko zamenjaš žarnico.
Na levi strani moram pa pri Merivi odhaklati eno škatlico z "elektorniko" z nosilca, jo nekoliko odmakniti in imaš dovolj prostora da zamenjaš žarnico.
Kje se mora že odbijač sneti z avta? Fiat stilo?
Pa kolesa in pvc zaščite in podobno. A se ne da v pvc kolotek narediti neke odprtine ki bi omogočala da z roko prideš do žarnice. Najbrž da ne, ker tak pvc kolotek bi stal pol evra več.
 
Nazadnje urejeno:

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Kje se mora že odbijač sneti z avta? Fiat stilo?
Pa kolesa in pvc zaščite in podobno. A se ne da v pvc kolotek narediti neke odprtine ki bi omogočala da z roko prideš do žarnice. Najbrž da ne, ker tak pvc kolotek bi stal pol evra več.
Modus. Tam rszstavis cel sprednji del.

Bmw je imel na nekaterih to rešeno z vratci v kolotecni plastiki.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Modus, Audi A2, Mercedes A klasa... starejši letniki. Imam Modusa 2010 in je menjava žarnice trivialna in enostavna. Brez kakršnihkoli posegov po karoseriji...
Drugače pa si pri prvem Modusu odvijačil odbijač in plastiko kolotekov in potegnil zgornji del odbijača naprej. Odvijačil 3 vijake žarometa in menjal.
Sem štopal na servisu, 20 minut je bil fertik z vsem...
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.751
210
63
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Drugače pa si pri prvem Modusu odvijačil odbijač in plastiko kolotekov in potegnil zgornji del odbijača naprej. Odvijačil 3 vijake žarometa in menjal.
Sem štopal na servisu, 20 minut je bil fertik z vsem...

jaz se ne bi ravno hvalil s tem ...