Katera vzmetnica?

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.375
5.411
113
BIOS v Kranju oz okolici. Vredno ogleda salona, razložijo vse kar se tiče jogijev
Ko začneš primerjati ekvivalente drugih proizvajalcev, niso dragi. Midva na koncu nisva kupila jogija, ker sva ga dobila v dar (nek dormeo), sva pa kupila nadvlozek (se hvalijo da so edini, ki imajo res samo volno, to veš po teži najlažje - zadeva tehta 7kg/m2, in pri 4m2 za eno posteljo smo morali zadnje zice v cliotu podreti, da smo zadevo notri dobili, pa kaka kulca bi prav prišla)
 

bugmenot3

Pripravnik
21. mar 2014
862
-3
16
Citat:
Uporabnik crnobog pravi:
Ima pa Ikea drugače precej zanimivo ponudbo, vse stvari razstavljen, da jih lahko sprobaš z lastno ritjo/hrbtom, pa še Izjemen, ampak res izjemen return policy, še posebej glede "jogijev". Mislim da ga lahko imaš 90 dni pa ga vrneš brez vprašanj. Mogoče vredno razmislit.
 

cerko

Pripravnik
9. maj 2012
278
0
16
Imamo od Ikee vzmetnice cca 5 let na vikendu in v nasprotju z pohištvom nismo zadovoljni. V uporabi so cca 2 meseca na leto. Dve vzmetnici na pogradih, ena za enomposteljno in ena zakonska 160x200 in smo ugotovili, da slabo spimo prav zaradi jogijev tako da bodo naslednja investicija. Prvo leto je še bilo a je bilo nato vsako leto slabše. Vsi v familiji smo malce težji.
Doma imava z ženo Slovensko posteljo in jo lahko res pohvalim, saj je 10 let BP, res super, malo se pozna da je udrta. V jeseni bo prišla vsekakor nova.
Mali in tašča sta na Dormeu že 3 leta (nekaj s spomisnko peno) a sta malo lažja, a zelo zadovoljna.
Ikee pa res ne priporočam vsaj glede na lastne izkušnje - za težkokategornike.
 
Nazadnje urejeno:

frenki500

Pripravnik
18. jul 2013
77
3
8
Uf, tole pa je bilo odgovorov ... najlepša hvala vsem! Nekaj se bo zagotovo našlo.

@Tomket: Kako je potem z obstojnostjo kamilice? Koliko časa tebi zdrži?

@Shark1: No, nisem ravno mislil vzmeti ... saj veš, stara šola sem še!
wink-1.gif
Drugače sem pa imel v mislih ležišče.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Za težkokategornike ali ultratežkokategornike, priporočam, da ima šlarafijo prepleteno debelo in povezano.

Sam svetujem za take osebe izključno Marsen so v okolici Domžal, kjer vam jogi zložijo po vaših željah, tudi sestavo in vam korektno svetujejo. Imam njihov jogi že 5 let , je še zmerom BP.
 

Accord

Pripravnik
2. sep 2007
959
21
18
Tudi jaz priporočam Marsen. Spim kot dojenček.
Odlicno svetovanje, korekten odnos.
Priporočam osebni obisk.
 

frenki500

Pripravnik
18. jul 2013
77
3
8
Še enkrat hvala vsem za nadvete in pomoč. Smo se končno uspeli odločiti kaj bomo katero vzmetnico bomo kupili. Za enega smo kupili conford sivka, za drugega pa memory kamilica (oba vitapur). Smo bili pri njih v trgovin in smo bili zelo zadovoljni z nasveti, ki smo jih dobili in s časom, ki so nam ga posvetili.

Otroka zaenktat dobro spita, tako da priporočam.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.813
113
Midva danes naročila marsenovo Mirage (570 eur)...sicer sva šla pogledat Mikro conski TFK (450 eur)...a, sva se na koncu odločila za prvo.

http://www.marsen.si/izdelek/mirage/

Kolikor sva prej pogledala serijske zadeve po trgovinah...tu za podoben denar dobiš več slojev ( tudi iz boljših materialov)...hkrati pa sva lahko vsaj ugotovila katera trdota vzmeti je optimalna za naju dva (tretja od štirih), pa še moja je dobila snemljivo prevleko kar drugje ni bilo povsem samoumnevno (ne glede na ceno).

Stvar je vse prej kot poceni a nekako imam dovolj bolečega križa ko se zjutraj zbudim..no ja..nekako vstanem bolj polomljen kot sem šel spat ( res pa je trenutna vzmetnica povsem zgonjena).

Javim kako bo spanje, ko jo dobiva (dostavijo na dom).
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.371
6.551
113
Citat:
Uporabnik bugmenot3 pravi:
Citat:
Uporabnik crnobog pravi:
Ima pa Ikea drugače precej zanimivo ponudbo, vse stvari razstavljen, da jih lahko sprobaš z lastno ritjo/hrbtom, pa še Izjemen, ampak res izjemen return policy, še posebej glede "jogijev". Mislim da ga lahko imaš 90 dni pa ga vrneš brez vprašanj. Mogoče vredno razmislit.

To velja tudi za avstrijsko ikeo? Ker na njihovi strani ne najdem nič, medtem ko na UK strani direkt butne v oči ta garancija...
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.685
577
113
Jogiji so ugodni tudi v Jysku, pri seriji Gold lahko jogi vrneš po 100 dneh če ti ne paše. Če se registriraš na njihovi spletni strani dobiš še 10% popusta. Njihove "gold" jogije sicer izdeluje hrvaški Hespo, ki bi naj bil renomiran proizvajalec vzmetnic.

http://jysk.si/spalnica/vzmetnice/vzmetnice/gold
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.371
6.551
113
Lej dripce, nimajo 100x200 dimenzije, kaj nima nihče večje postelje od 180x200??
 

Twister87

Pripravnik
14. avg 2009
481
0
16
36
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Midva danes naročila marsenovo Mirage (570 eur)...sicer sva šla pogledat Mikro conski TFK (450 eur)...a, sva se na koncu odločila za prvo.

http://www.marsen.si/izdelek/mirage/

Kolikor sva prej pogledala serijske zadeve po trgovinah...tu za podoben denar dobiš več slojev ( tudi iz boljših materialov)...hkrati pa sva lahko vsaj ugotovila katera trdota vzmeti je optimalna za naju dva (tretja od štirih), pa še moja je dobila snemljivo prevleko kar drugje ni bilo povsem samoumnevno (ne glede na ceno).

Stvar je vse prej kot poceni a nekako imam dovolj bolečega križa ko se zjutraj zbudim..no ja..nekako vstanem bolj polomljen kot sem šel spat ( res pa je trenutna vzmetnica povsem zgonjena).

Javim kako bo spanje, ko jo dobiva (dostavijo na dom).

Verjetno sta ze kdaj spala na novi vzemtnici, ane? Kaksne so izkusnje? Tudi midva morava menjat, ker ta dormeo ni vreden da ga pes poscije. Se kdaj zbudim tako slab, da se moram usest, da si nogavice obujem. Tako da sem se odlocil dati za jogi "malo vec", pa da bo konec tega.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.813
113
Moram rečt da so problemi z bolečo hrbtenico mimo.

Res se splača stegnit...ker spiš kot se zagre. Traja kakih 14 dni da se navadiš nanj a potem komaj čakaš da se pokneš nanj
smile-1.gif
.