Katera vzmetnica?

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.257
113
Ja, Slovenska postelja, sem bil tudi tam, nevem, nekako me niso prepričali, sploh pa ne z vidika udobja... pa niti niso tako dragi, poglej si druge firme... sploh če upoštevaš da sejemski 18% popust + mislim da je še 4% dodatni gotovinski...
 

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.324
11
38
Sam imam (z boljšo polovico) Dormeo Aloe Vera (180x200) pa spima kot dojenček...prej pa sma imela tudi 7 let Dormeo, pa nisma imela 1x težav s slabim spanjem....je pa res, da imama rad trša ležišča

http://www.dormeo.net/lezisca/lezisce-aloe-vera.html

Cena 349,9€ - 25% popusta je bilo od sob. do tor. pri Šparu, pa me je prišo 262,4€
aplauz.gif


če pa tole ni vredno nakupa pol pa res več ne vem
cheer.gif
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.393
1.355
113
Ja, to je res dobra cena.

Še tole glede trdote jogija: mislim, da 100% ortopedov priporoča izključno trša ležišča.
zmaga.gif
 

frenki500

Pripravnik
18. jul 2013
77
3
8
Pozdravljeni. Ker potrebujem nasvet glede vzmetnice sem se odločil, da malo obudim tole temo.

Ker so že vse objave nekoliko starejše me zanima, katere vzmetnice kaj priporočate vi, da se jih splača preizkusit in da so kvalitetne. Ker vzmetnice kupujem za otroke bi bilo super, da je vzmetnica bolj mehka oziro da se lahko nastavi po trdoti. Rabil bi 160 x 200 cm in da ima antialergijske zaščite. Rad bi tudi, da vzmetnica zdrži čimdlje, da imamo potem za nekaj časa pri nas doma mir s tem!
smile-1.gif


Kaj priporočate? Že vnaprej hvala vsem za predloge.
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Jaz sem gledal okoli in se na koncu odločil za Dormeo Air Select v Mercatorju, ko so imeli v petek in soboto 20% popusta pa še poleg sem dobil vzglavnik, odejo in posteljnino kot darilo. Sem se obotavljal med tem in iMemory Silver (ki je precej cenejši in nekoliko mehkejši), a sem izbral kar sem izbral, ker se mi je manj ugrezal (predvsem, ko sem se sedel na posteljo - morda pri otrocih to ni tak problem - za njih bi verjetno slednjega vzel). Gledal sem tudi postelje iz lateksa, ki so bili cenovno primerljivi z izbrano Doremo vzmetnico, a brez darila. Sicer je izbire ogromno, trgovci so bolj tko-tko, nekih hudih nasvetov ravno ne morejo dati. Če sem ga slučajno usral z nakupom, imam pa 60 dni fore, da vrnem zadevo v kolikor mi ne bo ustrezala vzmetnica.
 

ametist

Fizikalc
5. nov 2012
180
47
28
Preveri ponudbo pri Slovenski postelji sedaj imajo še neke popuste, sem ravno kupoval vzmetnico pri njih. Jaz sem se oglasil v njihovi trgovini v Zapužah in je trgovka lepo vse razložila, tudi različna polnila oz. materiale lahko izbiraš katere ti bodo vgradili v vzmetnico... Jaz bi se izogibal raznim Dormeo oz, popolnoma penastim ležišči, so pa seveda cenejši kot vzmetnice kateri so sestavljene iz vzmeti in naravnih materialov.
lp.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.353
1.733
113
Lahko potrdim, da je slovenska postelja res, reees kvalitetna. 5 let sem spal na njihovi "top šit 160x200" vzmetnici za katero sem takrat dal 1100€ in ne morem rečt žal besede. Ne vem točno katera serija je bila, mislim da Prestige. Takrat vem da sem tisti keš odštel kar malo s cmokom v grlu, ampak že po nekaj tednih sem bil prepričan da je bila to ena najboljših investicij ever. Vse težave s hrbtom ki sem jih imel prej so čudežno izginile.
Verjetno ste to že 100x slišali, ampak dejansko na hrbtu preživiš 1/3 svojega življenja in tu res ne gre šparat.

Se je pa situacija obrnila tako da zdaj, ko sem posteljo menjaval za večjo budget ni prenesel takšnega zneska. Tako imava zdaj Ikein HÖVÅG. Je vredu, ampak s slovensko posteljo se ne more kosat.
Ima pa Ikea drugače precej zanimivo ponudbo, vse stvari razstavljen, da jih lahko sprobaš z lastno ritjo/hrbtom, pa še Izjemen, ampak res izjemen return policy, še posebej glede "jogijev". Mislim da ga lahko imaš 90 dni pa ga vrneš brez vprašanj. Mogoče vredno razmislit.
 

AndrejK

Fizikalc
7. sep 2007
1.279
3
38
SI
Tudi sam lahko potrdim kvaliteto slovenske postelje, vsaj ležišča lateks-kokos. Sem spal na njem 10 let. Ok, zadnje leto je bilo malce manj udobno. Je treba povedati, da sem pač težkokategornik, žena pa približno pol lažja, tako da se je počasi naredila luknja.
2004 sem dal za ležišče cca 150.000 SIT.
Je pa težka zadeva (140x200) za pop... ampak tako kot pravi crnobog, po enem tednu je bilo z bolečinami v hrbtu kot bi odrezal.
 

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.324
11
38
Z boljšo polovico si lastima ta Dormeo ca. 1 leto in trenutno nimava nobenih pripomb. Ležišče je pa zelo trdo, kar nama obema ustreza in velika prednost tega je tudi ta, da ko se recimo jaz premetavam po postelji, se jogi ne posede in tako "soseda", kateri spi zraven tebe ne premetava kot na kakšni vodni postelji in sploh ni problema, če greš več x zvečer na WC (pri prejšnem jogiju se je vse zibalo ko si se obrnil/vstal, tako da se je tisti poleg tebe zbudil)
bonk.gif


skratka, za takšno ceno -25% v Šparu je bil to zame eden boljših nakupov, saj se naspim kot "dojenček" in to brez bilokakšnih bolečin
zmaga.gif


DORMEO ALOE VERA 180x200
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik frenki500 pravi:
Rad bi tudi, da vzmetnica zdrži čimdlje, da imamo potem za nekaj časa pri nas doma mir s tem!
smile-1.gif

A mora biti prav vzmetnica (z vzmetmi oz.fedri)? A to sploh še prodajajo?
Jaz imam sicer že nekaj let Dormeo,srednje trdote,sem zelo zadovoljen!
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.813
113
Vedno velja da malo denarja malo muzike. Zdaj iskat nastavljivo vzmetnico?
crazy1.gif


Sam sebe moraš poznati da znaš določit ali ti ustreza trše, mehkejše ali nekje vmes ležišče - če iščeš skupnega za oba, moraš potem iskat kompromise.

Tudi midva sva na tem da jih zamenjava, ker jaz ležim že v vtrači in imam nagledane Marsen vzmetnice...sicer drage,a kolikor gledam narejene na nivoju (torej iz čim več materialov) ter seveda vzmetene. Poznam pa ne..tako da..upam da se javi kak uporabnik.

Rabim pa sam trše ležišče, moja pa nekje vmes...na vsak način pa...za dober zakon morata biti vsaj vzmetnice ločene - idelano je da sta tudi postelji, še bolj idelano da sta postelji v različnih sobah
evil.gif
(a zdaj sem že malo zašel).

Pena mene ne prepriča...ne glede na to kako se ji reče.
 

globus1

Pripravnik
18. sep 2007
57
0
6
Tudi moj glas gre Slovenski postelji. Res je malo dražja, ampak ko sem Dormeo zamenjal s Slovensko posteljo so vse tegobe , kar se tiče spanja zelo hitro zginile.
 

tomket

Zelenc'
29. maj 2013
16
0
1
Jaz sem se pri zadnji menjavi odločil, da preizkusim nekaj drugačnega in sem se odločil za Vitapurjevo ležišče s kamilico. Verjetno je nebi kupil ampak sem ravno videl v nekem oglasu, ki smo ga po pošti dobili in sem se odločil, da zadevo preizkusim. Gre za slovenski proizvod in glede na to, koliko sem za njo plačal (mislim, da vse skupaj niti 200€ ni bilo) sem zelo, zelo zadovoljen!

Frenki, če imajo otroci radi vonj po kamilici mislim, da nebi smel preveč zgrešiti s temi ležišči. Moja ima tudi prevleko kar je še posebej če so otroci super za pranje.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.368
5.875
113
pri taščici
Glede ležanja na hrbtu: jaz na njem nekako ne morem ležat, ne glede na jogi. Ležim na boku/trebuhu. Sicer sem slišal da to ni zdravo, ampak pri ležanju na hrbtu me hrbet boli za znoret. Najbrž sploh ne bi dolgo spal na njem.
Je pa res da sem ga enkrat ”malo” zlomil, pa v mladosti nekajkrat malo križ nastavljal s prekomernim, nepravilnim dvigovanjem bremen.
 

MojcaG

Pripravnik
2. sep 2007
319
5
18
Citat:
Uporabnik vincent pravi:

Tudi midva sva na tem da jih zamenjava, ker jaz ležim že v vtrači in imam nagledane Marsen vzmetnice...sicer drage,a kolikor gledam narejene na nivoju (torej iz čim več materialov) ter seveda vzmetene. Poznam pa ne..tako da..upam da se javi kak uporabnik.
.

(Še) nisem uporabnik, imajo pa v ožji familiji in kar dosti znancev. Vsem je skupno to, da so zadovoljni. Cena sicer mičken višja, vendar pri vseh precej nižja, kot je napisano na spletu. Narejeno si po naročilu, čakaš cca 2 do tri tedne.

Mama ima micro conski ftk, bil malce dražji (nekaj nanese tudi antialergijska pralna prevleka vzmetnice), vendar je fuul zadovoljna. Brat in njegova v.d. žena pa Milenium ftk (ali kaj je že), tudi oba zadovoljna.

Imam namen te dni iti tja se odločit, kaj kupit.
smile-1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.813
113
Tudi jaz spim izključno na boku...na hrbtu mi je nemogoče + začne bolerti križ. Včasih sem veliko spal na trbuhu..brez povštra odkar imam anatomski vzglavnik(15 let)...pa bok...pa še to 80 % na desnem (stran od žene
evil.gif
).
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.813
113
Drugače sem pa sam najbolje spal na jogiju narejenem v Škofja Loki pri nekom, ki dela ( je delal) sedežne. Narejen po meri 180x205 cm. Edino zdržal ni dolgo...cca. 8 let ( z obračanjem).
Pojma pa nimam kako se je imenoval...baš pretirano drag ni bil.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.368
5.875
113
pri taščici
Enega marsen 120/200 imam tudi sam že 8 leto. Težak za znoret (ko menjaš rjuho, ga obračaš), zaenkrat se drži ok, ni pa po Lidl/hofer ceni.
No dve leti ne spim več na njem redno.
Sem šel na 160 (lezem narazen kot žolca), na 120 pa otroka spita.
 
Nazadnje urejeno: