Katera klimatska naprava

igi

Guru
13. okt 2007
5.365
991
113
Celje
Obišči stran
V stanovanje v katerem smo bolj obcasno bi dal neko klimo nizjega-srednjega cenovnega razreda. Katero priporocate? Pa da je budget max. 750eur. Je to nizji rang za ta denar ali se dobi vsaj malo ok zadeva?

Primarna uporaba hlajenje pa tudi gretje obcasno, ne pa vedno.

Stanovanje je cca. 64m2 in ima nova okna s trojno zasteklitvijo.
Za ta denar je razlika med enotami bolj v imenu kot kaj druga. Vzami najceneje z najvec garancije. Ker v tem rangu ne bos dobil nekaj z zvenecim imenom.
 
V stanovanje v katerem smo bolj obcasno bi dal neko klimo nizjega-srednjega cenovnega razreda. Katero priporocate? Pa da je budget max. 750eur. Je to nizji rang za ta denar ali se dobi vsaj malo ok zadeva?

Primarna uporaba hlajenje pa tudi gretje obcasno, ne pa vedno.

Stanovanje je cca. 64m2 in ima nova okna s trojno zasteklitvijo.


kolega je lani za nek tak denar vzel C&H (greejv brand) klima + montaža, pa je kar zadovoljen...poglej mimovrste, emundia ...lani so meli akcije klima + montaža za neke razumne pare
 
  • Všeč mi je
Reactions: Generik

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
78
48
Da se malo pohvalim.Klima je bila zmontirana v 5 dneh.In že vrhunsko opravlja svoje delo.Niti malo,ne obžalujem nakupa klime v tem rangu.Deluje vrhunsko,neslišno...Res vrhunska zadeva :zmaga::zmaga::zmaga:

Priporočam Mitsubishi AP35VGK :zmaga::zmaga::zmaga:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
A se res ne morate prej odločiti za klimo kot takrat ko je zunaj 35C. Meni jo je montiral igi pred desetletjem na dveh lokacijah, za obe lokacije sem mu dal pol leta fore za montažo. In obe je zmontiral zgodaj spomladi,
Kot berem pa je sedaj precej zmanjšal montaže klim.
 
Nazadnje urejeno:
Se pričakuje kaj padec cen zdaj, ko ni več sezone? :) Nagledano imam to: https://www.emundia.si/mitsubishi-klimatska-naprava-muz-msz-ap35vgk-3-50-kw-wifi-z-montazo.

preveri še to klimo, preveri če ma "plasmacluster" (če ma ionizatror, elektrofilter)...če da go for it.

mam aermeca s plasmaclusterjem doma že 5 let (ma isto komando kt tale na sliki) in je super. C&H je greejhev brand, gree pa dela, sodeluje s celim kupom forim, od aermeca, argo, celo daikinove kompresorje so meli v enih klimah...sicer stare zadeve, a laufalo je
 

kroja_

Fizikalc
23. mar 2016
183
86
28
Že nekaj let imam klimo Mitsubishi, pa je treba ne nekaj let se znebiti nekega smrada. Vem, da pred leti so prišli iz servisa pa je nekaj posprical in po kakšnem dnevu je še bil vonj po spreju, ko je klima pihala, ko je vonj po kemiji odšel, potem je bilo pa spet mir za nekaj let.
Igi in ostali, kje bi dobil ta sprej in kam ga je treba naspricat, po satovju ali kje drugje kjer je kakšna onesnažena vlaga v klimi?
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Za mojo micko vsake dve leti pokličem servis in za dobrih 30€ mi spucajo in prešpricajo v nulo, pa še plin izmerijo.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.771
2.654
113
U nulo ti jo očisti samo če ti jo opere. Samo to pri nas dela zelo malo izvajalcev.

Zgleda pa nekako takole. (prvi video ki mi ga je ponudilo)

 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Naj povem kako to na sneti notranji enoti naredijo na pooblaščencu Samsunga v Prekmurju, ko so posebej opozorjeni, da se je izredno kadilo in nikoli pucalo - malo prebrišejo zunanjost in zavijejo vse v strech folijo ter vzamejo 200€ za dve notranji enoti in eno zunanjo - brez plina, vse sneto in delo v njihovi delavnici!
Pri prvem zagonu smrdelo kot kuga, in pol smo sami čistili, da je sedaj čisto "ko suza".
 
  • Jezen sem
Reactions: Hanzi

igi

Guru
13. okt 2007
5.365
991
113
Celje
Obišči stran
U nulo ti jo očisti samo če ti jo opere. Samo to pri nas dela zelo malo izvajalcev.

Zgleda pa nekako takole. (prvi video ki mi ga je ponudilo)

Jaz sem to vse stestiral. Ce ni zapacana od kajenja, mascobe je tole precej brezveze, pa tudi ne operes v nulo kot izgleda Na posnetku.
pri umazanih klimah sem podrl celo notranjo enoto, oprav vse plastike in ventilator (z wapom Drugace ne gre), ostalo se prebrise z antibakterijskimi robcki, sestavi in nasprica se satovje s cistilnim/antibakterijskim sprejem. Dela kar nekaj. Je pa na koncu “novo”. Redki so pripravljeni odkartati stotaka za tak poseg.

je pa to ena “niša”, ki bi se jo jaz lotil, ce bi imel čas. Ampak ne da delas nekaj napol.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver