Katera klimatska naprava

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
78
48
Pozdravljeni

Kupujem klimatsko napravo z zunanjo enoto.

Gledam znamke kot so:Samsung,Gree in Mitchubishi.

Bolj me vleče znamki Mitchubishi.

Model:Mitchubishi-MSZ-HR25VF

A ima kdo ta model klime,in kako je zadovoljen z njo?

Hvala za mnenja in odgovore.
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.683
576
113
Pozdravljeni

Kupujem klimatsko napravo z zunanjo enoto.

Gledam znamke kot so:Samsung,Gree in Mitchubishi.

Bolj me vleče znamki Mitchubishi.

Model:Mitchubishi-MSZ-HR25VF

A ima kdo ta model klime,in kako je zadovoljen z njo?

Hvala za mnenja in odgovore.

Imam še stari model FH25 predvsem za gretje in svoje delo odlično opravljs. Lahko bi bila malce tišja v stanby-u, a to je to. Pogreje tudi v hudem mrazu. Hlajenje seveda isto BP. Lahko priporočam. Odlične modele klim najdeš tudi pri Hitachi-ju in Daikinu, sicer pa je v novem tehničnem katalogu najboljšega soseda tudi nek Gorenje model, ki izgleda bestbuy.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.365
992
113
Celje
Obišči stran
Imam še stari model FH25 predvsem za gretje in svoje delo odlično opravljs. Lahko bi bila malce tišja v stanby-u, a to je to. Pogreje tudi v hudem mrazu. Hlajenje seveda isto BP. Lahko priporočam. Odlične modele klim najdeš tudi pri Hitachi-ju in Daikinu, sicer pa je v novem tehničnem katalogu najboljšega soseda tudi nek Gorenje model, ki izgleda bestbuy.

tvoj "stari" FH model še vedno pade med TOP klime. HR pa je Mitsubishijev vstopni model. Deluje, ni pa to čisto primerljivo¸s tvojim ;)
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.293
1.061
113
Iščem najcenejšo klimo z zunanjo enoto in z montažo?
ali kdo kaj pozna?
 
Imam še stari model FH25 predvsem za gretje in svoje delo odlično opravljs. Lahko bi bila malce tišja v stanby-u, a to je to. Pogreje tudi v hudem mrazu. Hlajenje seveda isto BP. Lahko priporočam. Odlične modele klim najdeš tudi pri Hitachi-ju in Daikinu, sicer pa je v novem tehničnem katalogu najboljšega soseda tudi nek Gorenje model, ki izgleda bestbuy.
preveriš haierje, midee, hisenseje in ga najdeš. Verjento za nižje parte kt z logotipom velenjeksega manufaktorja

se je pa pred leti pokazalo da je velenjčnan nabavljal zadeve, ki jih je manufaktor nehal štancati, šlo je za čiščenje zalog. Pač za nas je itak vse dobro
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.771
2.654
113
In kaj dejansko v praksi pridobm z LN serijo pred AP?
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.365
992
113
Celje
Obišči stran
In kaj dejansko v praksi pridobm z LN serijo pred AP?

Huh, tako na hitro:

oblika je kao bolj moderna in imaš opcijo izbire barve notranje enote, precej bolj kompaktna izdelava, v praksi tišja, boljši izkoristek, lahko ločeno upravljaš levi in desni del loput po višini, ima precej dodelan sistem usmerjanja zraka nasploh, saj ima znotraj še ene dodatne lopute, infrardeči senzor za zaznavanje ljudi, plasma quad za filtracijo zraka.

Drugače pa obe hladijo :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: BojanP

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.771
2.654
113
Pa tej ionski in plazma filtri v praksi delujejo oz. kakšen imajo učinek ali je bolj marketing?
 
  • Všeč mi je
Reactions: MieleFan
Pa tej ionski in plazma filtri v praksi delujejo oz. kakšen imajo učinek ali je bolj marketing?

glej moje izkušnje

do cca 6 let nazaj meli panasonica inverter...delal okej, čiščenje filtrov dokaj pogosto, pa vseeo precej prahu na hodniku kjer je klima bila in je tudi še vedno montirana, sicer sedaj ena druga. ČIščenje mikrofiltrov, ki sščasoma zgubijo boliko, zmožnost absorbcije mikrodelcev in ti potem uhajajo nazaj v prostor....skratka funkcija/zmožnost čiščenja zraka gre navzdol, ker se na filtrih nabira svinjarija, čiščenja pa filtre uničujejo in počasi uničijo

Po tem panasonicu nabavu aermeca (cca 6 let nazaj) s plazmo, elektrofiltrom.....čistiš sam mrežasta filtra, praha paktično ni, izpihan zrak ni dražeč, ker nima pršic, praha itd..kot prejšnji panasonic, prahu je tudi v prostoru manj

ja aktivno čiščenje zraka je zakon. Če ne druzga odpade čiščenje raznih mikrofitrov, zmožnost čiščenja zraka je pa ves čas konstanta, ker se elektrofilter, plazacluster sproti čistijo s kondenzom
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Gledam tale katalog:

Noter je model "MSZ-LN50VG2" ampak online pa večinoma povsod piše "MSZ-LN50VG". Torej brez "2" na koncu.
Je mogoče ta z 2-ko nov izboljšan model? igi ?

EDIT: Sem našel specifiakcije za obe. Očitno je res novi model:
1624343169024.png
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.365
992
113
Celje
Obišči stran
Gledam tale katalog:

Noter je model "MSZ-LN50VG2" ampak online pa večinoma povsod piše "MSZ-LN50VG". Torej brez "2" na koncu.
Je mogoče ta z 2-ko nov izboljšan model? igi ?

EDIT: Sem našel specifiakcije za obe. Očitno je res novi model:
Poglej priponko 46418
ja kot si že sam našel je to samo novejši "2021" model. Na zunaj nič drugače, le malce posodobljene komponente.
 
  • Všeč mi je
Reactions: futuristic

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.251
113
V stanovanje v katerem smo bolj obcasno bi dal neko klimo nizjega-srednjega cenovnega razreda. Katero priporocate? Pa da je budget max. 750eur. Je to nizji rang za ta denar ali se dobi vsaj malo ok zadeva?

Primarna uporaba hlajenje pa tudi gretje obcasno, ne pa vedno.

Stanovanje je cca. 64m2 in ima nova okna s trojno zasteklitvijo.